Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Mecenasi kultury z "Pasażu"    -   30/7/2005
Pod koniec sierpnia na Tarnowskim Rynku, podczas planowanego wówczas w Tarnowie Festiwalu Kultur, po raz trzeci przyznaną przez miejskich radnych nagrodę - tytuł Mecenasa Kultury odbiorą właściciele śródmiejskiej restauracji "Pasaż". Od kilku lat przedsiębiorcy ci nie przebierają w środkach aby uczynić swój lokal miejscem, które koi nie tylko podniebienie i żołądek klientów ale też stara się odpowiadać na potrzeby "wyższe".

Ogloszenie
>

Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazał się zainaugurowany w grudniu ubiegłego roku, wraz z Galerią Sztyler i TEMI, cykl "Spotkań ze sztuką". W jego ramach, co miesiąc, inna ciekawa osobowość tarnowskiego (i nie tylko) świata kultury zaprasza Tarnowian na wieczór poświęcony swojej twórczości. Były już zatem wieczory z malarstwem, z fotografią artystyczną, z muzyką, ale też wieczory poświęcone pasjom sportowym; wszystkie połączone z premierą jakiejś, związanej z tematyką wieczoru, atrakcji kulinarnej oraz degustacją najlepszych win. Do tradycji lokalu weszły także spotkania z żużlowcami Unii Tarnów, którzy tutaj, swobodnie - nie w kewlarach, przy symbolicznym kuflu piwa, przed i po sezonie odpowiadają na pytania tłumnie przybywających do Pasażu Tertila kibiców. Innym cyklem organizowanym tutaj jest "Pasaż TEMI". W jego ramach goszczeni byli już w restauracji politycy z pierwszych stron ogólnopolskich gazet, ale też inne ciekawe postacie, np. Sławomir Sikora, pierwowzór jednego z bohaterów słynnego filmu "Dług" Krzysztofa Krauze.
"Pasaż" jest również fundatorem tradycyjnego już przedświątecznego poczęstunku na Rynku. Przed Wigilią sycili już tysiące Tarnowian zupą grzybową a przed Wielkanocą karmili przepysznym żurkiem, przy okazji promując działalność dobroczynną Fundacji "Kromka Chleba".
O wrażliwości "Pasażu" na potrzeby społeczne świadczy też zaangażowanie się jego właścicieli w liczne inicjatywy wspierające tarnowski sport, w tym szczególnie najstarszy tarnowski klub, blisko stuletnią Tarnovię.

Podwoje przytulnej restauracji, rok temu wzbogacone o dużą, mieszczącą nawet 100 osób dolną salę, były i są zawsze otwarte na przedsiębiorców, środowiska tarnowskiej kultury, mediów i lokalnej polityki. Bynajmniej nie oznacza to zamknięcia się na "zwykłych" Tarnowian. Wszyscy czują się tutaj znakomicie, co najlepiej przecież sprawdzić samemu. Do PASAŻ-u dobrze pasuje określenie "lokal z klasą". Dzieje się tu wciąż tyle nowych i różnorodnych rzeczy, że nie jest to jednak chyba miejsce wymarzone dla snobów.
Na tarnowskim rynku gastronomicznym, nie narzekającym skądinąd na brak konkurencji i stale się rozwijającym, PASAŻ wyróżnia się niegasnącą oryginalnością i wyjątkowym wyczuciem nie tylko kulinarnych potrzeb klienta. To dawno przestał być dla właścicieli "Pasażu" wyłącznie biznes. Choć świetnie się znają na jego prowadzeniu, od kilkunastu lat z dużym powodzeniem działając również w innej (?) branży (klub kulturystyczny oraz klub fitness). Zdaniem szefów "Pasażu", działającego od sześciu lat, lokal jest naturalną konsekwencją ich wcześniejszej aktywności gospodarczej i przedłużeniem działań w dziedzinie rekreacyjno-sportowej. - Tu i tu musimy dbać o klientów w sposób szczególny, uprzedzać ich potrzeby i być gotowi na sprostanie najwybredniejszym nawet gustom i oczekiwaniom - mówią.

"Pasaż" jest reprezentantem regionu tarnowskiego w kategorii "Baza gastronomiczna" w ogłoszonym niedawno i trwającym wciąż konkursie "Wielkie Odkrywanie Małopolski". Na lokal można oddać głos wycinając z dowolnego numeru Gazety Krakowskiej właściwy kupon i dostarczając go np. do Tarnowskiego Regionalnego Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki przy Rynku 7. Na uczestników konkursu czeka wiele cennych nagród.

Posłuchaj wypowiedzi jednego z właścicieli "Pasażu" - Krzysztofa Kapustki (na zdjęciu pierwszy od prawej, obok swoich wspólników : Sebastiana Dychtonia - w środku i Marcina Jurka - z lewej) (((mp3)))
Do tematu przyznania tegorocznej nagrody Mecenasa Kultury wrócimy jeszcze za kilka tygodni.
(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(31-07-2005) Andrzej Klikowski :
O wrażliwości "Pasażu" na potrzeby społeczne ... :))))))))))))))))) Mimo to lubię Pasaż i inTARnet.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2005) Dżet :
Jakie miasto taka kultura...... Ja wolę oglądac żużlowców na torze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2005) brawo! :
Chwała im. Robią to za własne i zdaje się nie wyciągają ręki do budżetu miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2005) Mifune :
super lokal i wcale nie tak drogo. Zestaw obiadowy czyli codzienna niespodzianka jakaś zupka + II danie + deser kosztuje tylko 11 zł a popróbować można tak sie stołując prawie całe menu. A w ostatnie dni chłodne piwko, muzyczka i klimatyzacja żyć nie umierać. Bardzo lubię tam przycupnąć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947