To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Udany festyn   -   02/8/2005
Za nami weekendowe imprezy na tarnowskim Rynku, odbywające się w ramach inaugurowanego wakacyjnego cyklu nazwanego „W rytmach lata”. Jak to zwykle bywa, niektóre propozycje były trafione – inne okazały się bańką mydlaną na podobieństwo tych puszczanych przez clowna; takie przynajmniej wrażenia mieli ci, co oczekiwali powtórki z ubiegłorocznego festiwalu „Buskerbus”.

Ogloszenie
>

Wśród rozmaitych wykonawców – wystąpił m.in. zespół Leliwa Jazz Band, powstały przy TCK w 1989 roku, nagrodzony swego czasu „Złotą Tarką” – była to propozycja dla miłośników jazzu tradycyjnego i okolic dixielandu i ragtim’a. Zapowiadane działania „parateatralne” jakoś umknęły mojej uwadze; na pewno był clown puszczający bańki mydlane i coś w rodzaju ogródka zabaw dla dzieci. Mieliśmy też sposobność obejrzeć widowisko szumnie nazwane „Teatrem Ognia” i tu należałoby się zastanowić, co właściwie zobaczyliśmy – bo ani to teatr, ani ognia, jeno trochę ruchu i deklamacji, które znakomicie sprzedałyby się gdzieś na wiejskim festynie, ale nie tutaj.
Nieporównywalnie bardziej sympatycznie wypadł Teatr Wagabunda ze swoim „Love Story”, choć to, co nam pokazano jakże dalekie było od „pełnej metaforyki opowieści o wędrówce przez ludzkie życie, marzenia, nadzieje i lęki” – jak to poetycko pisano w materiale prasowym. Niemniej jednak ironiczne, zabawne i zgrabnie zrealizowane widowisko, sytuujące się gdzieś w granicach komedii dell’arte, z wielofunkcyjnym „wozem czasu” ciągniętym przez tarnowski Rynek oglądało się z niekłamaną przyjemnością. Z kolei na miłośników mocnych wrażeń czekał pokaz przygotowany przez duet Azir i Ashima – niewielka, drobniutka kobieta w roli fakira musiała imponować i pokaz ten Tarnowianie oglądali z wyraźnym zainteresowaniem.
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, December 4, 2023 20:43:59
IP     : 35.172.165.64
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html