To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Filmy pod gwiazdami   -   03/8/2005
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w niecodziennym, bo organizowanym nie w kinie a w Amfiteatrze Letnim, przeglądzie filmowym. 17, 18 i 19 sierpnia br. o godz. 21.00 obejrzeć tu będzie można pod nocnym niebem trzy „Filmy pod gwiazdami". Kolejno zobaczymy „Dróżnika”, “Apartament” i słynne już „Gangi Nowego Jorku”. Bilet na pojedyncze projekcje kosztuje tylko 5 zł, a karnet na wszystkie zaledwie 10 zł !

Ogloszenie
>

- Filmy wprawdzie reprezentują bardzo różne gatunki, ale zawsze będą to obrazy o wysokich walorach artystycznych, które zarówno przez krytykę jak i publiczność uznane zostały za godne wyróżnienia - mówi Anna Grygiel z TCK. W programie tych 3-dniowych nocnych spotkań znajdą się :

17 sierpnia (środa) – „Dróżnik” reż. Tom McCarty prod. Kanada/USA, 2003
To niezwykle zabawna i szczera opowieść o przyjaźni między trójką ludzi, którzy mieszkają w małej miejscowości Newfoundland.
Finbar McBride (Peter Dinklage) nie lubi skupiać na sobie uwagi i za wszelką cenę ucieka przed zainteresowaniem, które wzbudza jego 135 cm wzrostu. Chce być niezależny i samowystarczalny. Jego największą pasją jest kolej.
Olivia Harris (Patricia Clarkson) – czterdziestoletnia malarka próbuje dojść do siebie po śmierci swojego kilkunastoletniego synka i rozpadzie małżeństwa.
Joe Oramas (Bobby Cannavale) – właściciel małej budki z hot-dogami, spragniony towarzystwa, czasem nie proszony wtrąca się w sprawy innych.
Każdy z nich żyje na marginesie prawdziwego życia, z dala od zgiełku wielkiego miasta, wielkich ludzkich spraw. Są obcy dla siebie, obcy dla świata. Czasem świadomie, z wyboru, a czasem pod wpływem okoliczności. Ich losy przecinają się na maleńkiej, opuszczonej stacji kolejowej, w której uciekając przed światem zamieszkał Fin. Nieoczekiwanie tworzy się między nimi więź, bo samotność jest łatwiejsza do zniesienia jeśli można się nią podzielić z innymi...

18 sierpnia (czwartek) – “Apartament” reż. Paul Mc Guigan prod.USA/Kanada, 2004
Kiedy Matthew (Josh Hartnett) ujrzał Lisę (Diane Kruger), wszystko inne przestało się dla niego liczyć. Zobaczył ją przez okno sklepu, w którym pracował, w dzielnicy Wicker Park w Chicago. Oczarowany poszedł za nią. Poznali się i wkrótce zakochali się w sobie. Ich związek wydawał się doskonały – do momentu, w którym Lisa nagle zniknęła bez śladu... Czy tak mało dla niej znaczył, że odeszła bez słowa? Czy ich miłość była prawdziwa?
Ciągle myśląc o tajemniczym zniknięciu Lisy, Matthew próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Jednak pewnego dnia w barze wydaje mu się, że słyszy jej głos. Czy to ona? Nie udaje mu się jednak dogonić kobiety, o której myśli, że mogła być Lisą. Ślad, na który trafia prowadzi go do pewnego apartamentu. Tu ma nadzieję spotkać ukochaną. Niestety ślad ten okazuje się kolejnym fałszywym tropem i nic już nie jest takie, jakie się wydaje... Czy kluczem do rozwiązania zagadki będzie przypadkowo spotkana dziewczyna (Rose Byrne)?


19 sierpnia (piątek) – „Gangi Nowego Jorku” reż. Martin Scorsese prod. USA, 2002.
Epopeja Martina Scorsese nominowana do Oscara w 10 kategoriach! Pełna brutalności, krwi i cynizmu wobec demokracji historia wojen gangów, które miały miejsce w mieście bezprawia - Nowym Jorku połowy XIX wieku.
Manhattan, rok 1845. Wielka bitwa gangów. Priest Vallon - przywódca gangu Irlandczyków ginie na oczach swego syna - Amsterdama. Jego zabójcą jest brutalny i bezlitosny orzywódca grupy Amerykanów - Bill the Butcher. Po zakończeniu bitwy mały Amsterdam znika. Po latach powraca na Manhattan z planem brutalnej zemsty...


Projekcje rozpoczynać się będą zawsze o godzinie 21.00.

- Proponowane filmy wprawdzie gościły już na ekranach kin i cieszyły się dużą oglądalnością. Sądzimy jednak, że ich powtórzenie, będzie doskonałą okazją do przypomnienia ich sobie lub do nadrobienia zaległości, zwłaszcza latem kiedy dysponujecie Państwo większą ilością czasu a przecież i miejsce projekcji jest typowo letnie i wypoczynkowe co sprzyja atmosferze wakacji. Na czas projekcji uruchomiona zostanie „kawiarenka” i będzie do dyspozycji widzów - dodaje Anna Grygiel.
Bilety na poszczególne projekcje w cenie 5,- zł, można kupić w przedsprzedaży w kasie TCK (od 8.00 do 18.00), lub na 1 godz. przed seansem w kasie Amfiteatru. Natomiast dla chętnych do udziału we wszystkich trzech projekcjach proponujemy karnet w cenie 10,- zł, także do nabycia w TCK lub na godzinę przed projekcją pierwszego dnia w Amfiteatrze.
TCK bardzo serdecznie zaprasza na to wyjątkowe spotkanie z „FILMEM POD GWIAZDAMI”, zaznaczając, iż w wypadku deszczu „gwiazdy przeniesiemy do piwnic TCK”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:31:28
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html