To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sobotnie koncerty    -   07/8/2005
Trzy koncerty – tak wyglądała muzyczna propozycja miasta na sobotni wieczór. Jedną z tych propozycji był koncert w Ratuszu, zorganizowany w ramach cyklu „Muzyka nocą”, a zatytułowany „Śladami Vivaldiego i Straussa”. Swoją ofertę miał również TCK – najpierw wysłuchaliśmy solidnej dawki dobrej muzyki w wykonaniu debiutanckiego „Knights of Faith”, potem zaś zagrał dobrze znany „Cave”.

Ogloszenie
>

W sobotę na melomanów czekała wieczorna propozycja Muzeum Okręgowego, Szkoły Muzycznej Yamaha i Wydziału Kultury UM; podwoje Ratusza, obok Centrum Paderewskiego gdzie koncertowano dzień wcześniej, są jednym z tych miejsc, w których dźwięki muzyki klasycznej wybrzmiewają najpełniej. Ten cykl, niezbyt częstych, wieczorno – nocnych spotkań ma już swoich stałym bywalców. Tym razem program zatytułowano „Śladami Vivaldiego i Straussa”.
Coś dla siebie mogli znaleźć także miłośnicy mocnego, rockowego grania. W piwnicach TCK miał miejsce swego rodzaju mini – maraton coverów w wykonaniu dwóch grup – dobrze znanej „Cave” i debiutanckiej „Knights of Faith”. Sam koncert pierwotnie miał odbyć się w plenerze, na Rynku, organizatorów przepłoszyły jednak zapowiadające się opady deszczu - Tarnowskie Centrum Kultury nie dysponuje odpowiednim zadaszeniem.
Jednak zanim wystąpili „starzy wyjadacze” czyli „Cave”, najpierw pojawili się na scenie „Rycerze wiary” i to im chciałem poświęcić kilka słów. Koncert zespołu o średniej wieku poniżej dwudziestu lat okazał się bowiem sporym zaskoczeniem w pozytywnym tego słowa znaczeniu – miłośnicy poetyki U2 zaprezentowali dobre zgranie i powiew prawdziwego entuzjazmu. Mimo iż słuchaliśmy coverów, to jednak wszystko wydawało się tu jednocześnie i profesjonalne i bardzo „świeże”; koncert wybrzmiał „na luzie” zaś energia, swoboda, by nie rzec: pewna niedbałość ekspresji robiła mocno „undergrundowe” wrażenie. Na podkreślenia zasługuje także głos wokalistki, doskonale tu osadzony, choć wymagający jeszcze szlifu. W sumie był to drugi publiczny i pierwszy poważniejszy koncert „Knights of Faith”. Wkrótce postaramy się zamieścić niewielki wywiad z członkami zespołu; na razie zapraszam do wysłuchania fragmentu koncertu, mając nadzieję, że fatalna dla rocka akustyka piwnic TCK okaże się do wytrzymania (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:09:46
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html