To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Zaczyna się wyścig   -   06/12/2003
Trochę ponad pół roku pozostało na wybranie członków Parlamentu Europejskiego, dlatego atmosfera na scenie politycznej robi się pod tym względem coraz bardziej gorąca. W Tarnowie na przykład w środę wieczorem odbyła się konwencja poświęcona europejskim wyborom, którą zorganizował Ruch Obywatelski Macieja Płażyńskiego.

Ogloszenie
>

Konwencja odbyła się w Sali Lustrzanej i oczywiście nie mogło zabraknąć w czasie jej trwania samego Macieja Płażyńskiego. Za stołem prezydialnym zasiedli natomiast Mirosław Kras z Tuchowa, który poprowadził spotkanie, starostowie Michał Wojtkiewicz i Grzegorz Wawryka, burmistrz Niepołomic Stanisław Kracik oraz dyrektor Szpitala im. Św. Łukasza, Anna Czech.
Starosta Grzegroz Wawryka powiedział o ordynacji, która może obowiązywać w czasie wyborów do parlamentu europejskiego. Może obowiązywać, bo na razie są to jedynie dwa projekty - rządowy i poselski. Już teraz wiadomo natomiast, że Polacy głosować będą na 54 członków parlamentu (tylu będzie ich w okresie tzw. przejściowym, potem ma to być 50 parlamentarzystów). Wybory odbędą się w czerwcu, a na 20 lipca zaplanowano już sesję inauguracyjną parlamentu europejskiego w nowym, poszerzonym składzie.
Podczas środowej konwencji Ruchu Obywatelskiego Macieja Płażyńskiego nie podano jeszcze, z oczywistych względów, kto z tarnowian znalazłby się na liście kandydatów z tego ugrupowania. Uczestnicy na samym już końcu spotkania przegłosowali natomiast dokument nazwany "Deklaracją Tarnowską", w którym postulują m.in. powrót do ideowych podstaw 1980 roku oraz okręgi jednomandatowe. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:19:48
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html