To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Od trzynastego do trzynastego ...   -   06/12/2003
W najbliższą środę 10 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Tarnowie zaplanowano wernisaż ekspozycji rocznicowej, związanej z mijającą 22 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Organizatorem wystawy "Od trzynastego do trzynastego" jest Ośrodek Dokumentacji Czynu Niepodleglościowego "Tarnina" włączony niedawno w struktury Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich

Ogloszenie

Ośrodek Czynu Niepodległościowego powstał kilka lat temu jako pierwszy w Malopolsce. Jego inicjatorami są działacze struktur podziemnej "Solidarności" w latach osiemdziesiątych minionego stulecia (Zdzisław Jasiewicz, Zdzisław Sumara i Leonard Łącki).
Wystawa "Od Trzynastego Do Trzynastego" otwarta będzie 10 grudnia 2003 r. o godz. 11 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Tarnowie (ul. Kochanowskiego 32).

Przygotowanie ekspozycji trwało kilka miesięcy, sporo wysiłku w to przedsięwziecie włożyła młodziez z Zespolu Szkół Zawodowych nr 2 w Tarnowie jak również grono pedagogiczne i opiekun Koła środowiskowego Stowarzyszenia Autorów Polskich przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Tarnowie, autor kilku interesujących książek o tematyce związanej z narodzinami "Solidarności" i stanem wojennym, tarnowski radny z listy Ligi Polskich Rodzin, nauczyciel ZSZ nr 2 - mgr inż. Zdzisław Sumara. Wiele ciekawych eksponatów udostępniły organizatorom wystawy komisje zakładowe "Solidarności" z kilku tarnowskich zakładów pracy.
Józef Komarewicz, Prezes Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich w Tarnowie poinformował nas o zawartości wystawy i zgromadzonych eksponatach. Wystawie przyświeca motto: "Pan da siłęe swojemu ludowi, da mu swoje błogosławieństwo". Oprócz różnych biuletynów "Solidarności" m.in. wydawanych w ośrodku internowania w Załężu, prasy podziemnej okresu stanu wojennego, książek "drugiego obiegu", plakatów niepodległościowych ugrupowań politycznych, m.in. NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych, znaczków pocztowych wykonanych przez działaczy "S" w Załężu, będzie można oglądnąć orginalny sztandar "Solidarności" Fabryki Obrabiarek Specjalistycznych "Ponar - Tarnów", wyniesiony w grudniu 1981r. z przedsiębiorstwa przez jedną z pracownic, a przechowywany w czasach, kiedy rządziła nami "WRONA" w Bazylice Katedralnej. Na wystawie będą również przedstawione wota "Solidarności", z różnych miejscowych zakładów, m.in. z "Tamelu" a także tarnowskich taksówkarzy i NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych. Wyeksponowane zostaną autentyczne zdjęcia z internowania działaczy "Solidarności" w Załężu i Białołęce oraz z głodówek w obronie więźniów politycznych, organizowanych w kościele w Bieżanowie, osobny dział poświęcono duszpasterzowi "Solidarności" księdzu Jerzemu Popiełuszce. 10 grudnia br. odbędzie się też promocja książki Z.Sumary pod takim samym, co wystawa, tytułem - "Od Trzynastego Do Trzynastego".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:24:40
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html