To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Lodowisko na Rynku   -   12/8/2005
Środek lata a w Tarnowie powiało zimą. To za sprawą realizowanego już pomysłu władz miasta, które chcą urządzić... lodowisko na tarnowskim Rynku. Ślizgawka będzie spora - ma mieć 15 na 30 metrów. Zostanie przygotowana po północnej stronie głównego placu miasta. Pomysł magistratu relacjonuje disiejsza Gazeta Krakowska.

Ogloszenie

Prezydent Mieczysław Bień mówi, że chciałby, aby także zimą Rynek żył.
- Myślę, że wszyscy lubimy letnią atmosferę tarnowskiej Starówki - mówi prezydent. - Tyle że jesienią ona zamiera, a w zimie tylko wiatr śwista między kamienicami. Lodowisko będzie atrakcją dla mieszkańców, więc oczywiste jest, że Rynek ożyje. Tym bardziej że na lodowisku będą się odbywały różne imprezy.
Chcemy też, by szkoły przychodziły tutaj na zajęcia wychowania fizycznego. Muzyka, światła i kilka kawiarnianych stolików - tym razem z gorącymi napojami - powinny zachęcić wszystkich do skorzystania z miejskiej propozycji. Zanim to jednak nastąpi, przed urzędnikami sporo pracy.
W najbliższym czasie w drodze przetargu wyłonią firmę, która przygotuje lodowisko. Są już chętni, którzy zamierzają się podjąć realizacji przedsięwzięcia.
- Będzie potrzebna drewniana konstrukcja, która wyrówna nawierzchnię, likwidując jej naturalny spadek, zostaną zamontowane agregaty chłodzące i rurki z pcw, którymi popłynie woda - tłumaczy prezydent.- Już trzy lata temu mieliśmy takie plany, ale mówiono nam, że przygotowanie lodowiska na płycie Rynku nie jest możliwe ze względu na jej nachylenie. Jednak podczas wizyty w słowackim Trenczynie zobaczyłem takie lodowisko zrobione na znacznie większym wzniesieniu. Zdecydowaliśmy, że i u nas takie powstanie.
Lodowisko będzie uruchomione w grudniu. Ma działać co roku, do marca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 18, 2022 17:29:20
IP     : 54.80.249.22
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html