To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Precz z pięcioma „B” !   -   22/8/2005
– tak zatytułowany jest program wyborczy Platformy Janusza Korwina – Mikke. „Pięć B” – zmór nękających wciąż Polskę to: Biurokracja, Bezrobocie, Bieda, Bezprawie i Bałagan. Można powiedzieć, że podobne problemy dostrzegają także inne ugrupowania, jednakże podczas piątkowej konwencji wyborczej, która odbyła się w restauracji Pasaż, lider ugrupowania Janusz Korwin Mikke mówił wprost, iż jego Platforma nie ma zamiaru z problemami tymi „walczyć”, ale raczej je „zwalczać”.

Ogloszenie
>

Zdaniem JKM „walka” z bezrobociem, uprawiana przez kolejne ekipy rządzące sprowadzała się bowiem do przeznaczania coraz to większych sum na rozmaite „osłonowe” i „pomocowe” programy i świadczenia socjalne. Doprowadziło to do swoistej „promocji” bezrobocia i życiowej niezaradności. Prawdziwą przyczyną tego stanu rzeczy, prawdziwą przyczyną biedy, bezrobocia, kiepskiej kondycji polskiej gospodarki a także kondycji finansów publicznych, jest zatem nadmierny rozrost biurokracji, nadmiar uregulowań prawnych ingerujących we wszystkie dziedziny gospodarki a także w życie osobiste statystycznego „Kowalskiego”, zbyt wysokie podatki, akcyza i przymusowe haracze płacone na ZUS, skomplikowane prawo itd., itp.

A oto jak w skrócie wygląda program PJKM:

1. PRECZ Z BIUROKRACJĄ
Musimy uwolnić Polskę od ucisku polityków i biurokratów. To my (podatnicy i konsumenci), mamy decydować, jak wydajemy własne pieniądze i uczymy własne dzieci. Polityków, którzy wybudowali ten ustrój oraz tych, którzy chcą nas oddać pod władzę urzędników w Brukseli regulujących nawet smak oscypków, musimy oddać pod sąd i pozbawić wpływu na nasz los.

2. PRECZ Z BEZROBOCIEM
Musimy radykalnie obniżyć podatki oraz władzę polityków i urzędników nad gospodarką. Polityków i urzędników ministerialnych, którzy utrzymują wysokie podatki, dzięki czemu panuje wysokie bezrobocie, należy oddać pod sąd. Trzeba nam ustroju, gdzie rejestracja firmy trwać będzie nie więcej, niż pół godziny i nikt nie będzie wtrącał się w jej funkcjonowanie, jeśli nie narusza Prawa.

3. PRECZ Z BIEDĄ
Musimy radykalnie obniżyć podatki, by biedny człowiek mógł kupić chleb za 50 groszy. Radykalnie obniżyć akcyzę, by benzyna kosztowała taniej niż 2 zł, jak w USA. Znieść przymus płacenia na ZUZ odbierający rodzinom ogromne pieniądze i stwarzający bezrobocie. Utworzyć Fundusz Emerytalny by zapewnić emerytury tym, co całe życie płacili składkę na bankrutujący ZUS. Znieść pobór do wojska, odbierający rodzinom żywicieli, wprowadzając armię czysto zawodową.

4. PRECZ Z BEZPRAWIEM
Musimy uwolnić Polskę spod władzy polityków i biurokratów – oprzeć się na rodzinie, przywracając pojęcie głowy rodziny. Tych, co łamią Prawo, przez siebie ustanowione, musimy bardzo surowo karać. Prawo musi być jasne i proste. Ilości praw musi być bardzo mało – a za łamanie tych, co są rzeczywiście potrzebne, trzeba surowo karać. Musimy przywrócić elementarne zasady Sprawiedliwości – w tym karę śmierci dla morderców. Dać Policji uprawnienia do skutecznego zwalczania przestępczości. Ogłosić amnestie dla skazanych za łamanie absurdalnych przepisów – a zaostrzyć wyroki za morderstwa, rabunki i złodziejstwa na szkodę osób fizycznych.

5. PRECZ Z BAŁAGANEM
Zamiast III Rzeczypospolitej, zbudować Państwo Prawa. Zmniejszyć Senat do 32 Senatorów, a Sejm do 120 Posłów. Immunitet parlamentarny musi kończyć się z dniem rozwiązania Sejmu. Rządowi odebrać prawo projektowania ustaw, tworząc Radę Stanu. Oddzielić od siebie władze: Sądowniczą, Ustawodawczą, Wykonawczą. Radykalnie zmniejszyć rolę urzędników, zwiększyć rolę sędziów. Wysoko opłacać Wojsko, Policje i służby specjalne – odbierając im za to wszelkie możliwości działania w gospodarce, co jest źródłem największych afer.
Ustabilizować system: po zmianie przepisów wprowadzić zasadę, że nowa ustawa wchodzi w życie dopiero po kilku latach od chwili uchwalenia!

W materiale prasowym, otrzymanym podczas piątkowej konwencji PJKM czytamy m.in.: „(…) pan Donald Tusk wydrwił tezę naszego członka założyciela Stefana Kisielewskiego, tezę brzmiącą: wziąć za pysk i wprowadzić liberalizm. Pan Tusk sądzi, że chodzi o to, by zagarnąć władzę, a potem jakoś to będzie. (…) Czy przypadkiem postępowania obecnej koalicji nie da się opisać słowami: trzymajmy rządowe stołki, a potem jakoś to będzie? (…) Wielce Czcigodny Kolega Tusk powiedział słusznie, że obecny bałagan nie jest efektem wolnego rynku, tylko skutkiem kompromisu z roszczeniowym i socjalistycznym myśleniem. Święte słowa. Pytam tylko: kto szedł na ten kompromis? Kto za ten bałagan odpowiada? Kto projektuje jawnie socjalistyczne pakty o przedsiębiorstwie? (…) (wbrew zapowiedziom rządu – przyp. red.) subwencje w najlepsze istnieją, a najkosztowniejszą bodaj z nich jest subwencja podtrzymująca w kraju bezrobocie. (…) Odbywa się to (reforma administracji – przyp. red.) pod hasłem: władza bliżej obywatela. Obywatel docenia, że będzie miał bliżej do urzędu, ale wie też, że wścibski urząd będzie miał bliżej do niego i niekoniecznie się z tego cieszy. (…) Czy możemy wierzyć rządowi, który chce popierać gospodarkę, a nieustannie nakłada nowe podatki? (…).
Owe wybrane przeze mnie cytaty pochodzą z wystąpienia posła Janusza Korwina Mikke w pierwszym dniu 45 posiedzenia sejmu 1 kadencji, 27 maja 1993 roku – był to punkt pierwszy porządku obrad, czyli projekt uchwały o wyrażenie wotum nieufności Radzie Ministrów (druk nr 940). W zasadzie większa część tego wystąpienia niestety pasuje jak ulał do czasów o dwanaście lat późniejszych, czyli tych, w których obecnie „jakoś nam się żyje”.

Podczas piątkowej konwencji wyborczej PJKM, obok wystąpienia Janusza Korwina Mikke i prezentacji programu wyborczego, nie mogło zabraknąć przedstawienia kandydatów na posłów w naszym okręgu. W odróżnieniu od list wyborczych innych ugrupowań przeważają na niej przede wszystkim przedsiębiorcy – ludzie młodzi i wykształceni. I tak kolejno, z pozycji pierwszej startuje Wojciech Popiela, przedsiębiorca, członek UPR; pozycja 2 – Andrzej Gondek, manager, bezpartyjny; 3 – Renata Lechowicz, lekarz, bezpartyjna; 4 – Paweł Wieciech, nauczyciel, członek UPR (zam. Bochnia); 5 - Jacek Słota – agent ubezpieczeniowy, członek UPR (zam. Olszyny); 6 - Dawid Zarywski, prawnik, członek UPR; 7 – Grzegorz Sztorc, przedsiębiorca, bezpartyjny; 8 – Konrad Hosajna, student, bezpartyjny; 9 - Dariusz Gniadek, student, bezpartyjny; 10 – Przemysław Jurek, przedsiębiorca, członek UPR; 11 – Krzysztof Skrobiś, przedsiębiorca, członek UPR; 12 – Monika Bryg, student, bezpartyjna (zam. Skrzyszów); 13 – Michał Łukowicz, przedsiębiorca, członek UPR (zam. Brzostem); 14 – Maciej Wietrzyk, przedsiębiorca, członek UPR; 15 – Andrzej Król, przedsiębiorca, członek UPR (zam. Wojnicz).

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Sat, April 20, 2024 06:44:41
IP          : 18.119.104.238
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html