To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Radni przywrócą opłaty za parkowanie   -   09/12/2003
Od kiedy w Tarnowie trzeba będzie znowu płacić za parkingi, mają zdecydować dziś na nadzwyczajnej sesji tarnowscy radni miejscy. Jak już informowaliśmy, od ubiegłego tygodnia w centrum miasta nie trzeba wnosić w ogóle opłat parkingowych, w związku z tym, że zmieniły się uregulowania prawne na szczeblu centralnym. Miejsca parkingowe w dawnej strefie są więc w tej sytuacji mocno oblężone, trudno znaleźć wolne miejsce nawet na tych uliczkach, gdzie przedtem było ich pod dostatkiem.

Ogloszenie

Prawdopodobnie dość szybko się to jednak skończy, bo znów trzeba będzie wnosić opłaty za parkowanie.
Na dzisiejszą sesję Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wniósł projekt uchwały, który różni się nieco od tego, który został przyjęty przez tarnowskich radnych w czerwcu. A mianowicie chodzi o to, że - jeśli zostanie on przyjęty na dzisiejszej sesji - znacznie mniej trzeba będzie płacić za parkowanie w strefie A, czyli na Starówce. Dotąd obowiązywała tu opłata w wysokości pięciu zł za godzinę, obecnie TZDM zaproponował opłatę w wysokości trzech zł za godzinę. Jak dowiedzieliśmy się, takie są wymogi ustawowe w tym względzie.
Na sesji nadzwyczajnej radni zajmą się dziś także ponownie głosowaniem stawek podatku od nieruchomości oraz stawek podatku od środków transportowych. Tego ostatniego nie głosowano na ostatniej sesji w ogóle w związku z zawirowaniami wokół kursu euro i stawki inflacji. Inflacja była niewielka, a euro zyskało na wartości wobec złotego około 15 procent. W tym przypadku skutkowało to tym, że proponowane przez ministerstwo stawki minimalne naliczane kursem euro przewyższyły te maksymalne, naliczane wskaźnikiem inflacji. Wobec tych zawirowań, projekt poprzedniej uchwały miejskiej Tarnowa o podwyżce stawek podatku transportowego trzeba było schować na jakiś czas do szuflady i skierować do korekty.
W przypadku stawek podatku od nieruchomości mają one pozostać na niezmienionym poziomie z jednym wyjątkiem. Ponownie wraca sprawa 10-procentowej podwyżki stawek tego podatku dla supermarketów i wszystkich innych sklepów liczących sobie ponad tysiąc metrów kw. Uchwalenie podwyżki w tej wysokości skutkowałoby dodatkowo wpływem 700 tysięcy zł do budżetu miasta Tarnowa. Tyle, że poprzednim razem tarnowscy radni większością głosów odrzucili już tę propozycję. Jak będzie tym razem, czy za drugim podejściem uda się uchwalić podwyżkę dla supermarketów proponowaną przez prezydenta, to okaże się już dzisiaj. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 04:17:54
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html