To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/MAKS
  
   Wyróżnienie dla inTARnauty   -   03/10/2003
Kolejnego zaszczytu dostąpił Krzysztof Głomb, tarnowianin, inicjator i organizator wielu przedsięwzięć związanych z internetem i jego wykorzystaniem przez społeczeństwo. Został on laureatem nagrody imienia Marka Cara.

Ogloszenie
>

Marek Car był wybitnym informatykiem. Sprawował funkcję doradcy prezesa rady ministrów ds. informatyki w rządzie Waldemara Pawlaka. Zasłynął jako twórca bardzo celnego rozwinięcia angielskiego skrótu WWW – Wszechnica Wiedzy Wszelakiej.
Prestiżowe wyróżnienie nazwane imieniem M.Cara przyznano już po raz drugi w dziedzinie teleinformatyki. Nagroda trafiła do tarnowianina podczas zakończonego właśnie 9. Forum Informatycznego w Legionowie, za doprowadzenie konferencji „Miasta w internecie” do rangi spotkania europejskiego. Tegoroczne Forum zorganizowano pod hasłem „Polska w Unii Informatycznej”.

Pierwsze edycje konferencji odbywały się w latach 90. w Tarnowie, ostatnio impreza zagościła w hotelu "Kasprowy" w Zakopanem. Istnieją pewne szanse na powrót "Miast w internecie" do naszego miasta już w przyszłym roku. Efektem spotkań konferencyjnych i osobistą zasługą Krzysztofa Głomba jest wiele wdrażanych obecnie w Polsce projektów internetowych i informatycznych , a także rozwiązań normatywnych. To tutaj po raz pierwszy dyskutowano o polskim e-government i rozwiązaniach w tym zakresie. Biuletyn Informacji Publicznej uruchomiony niedawno on-line przez tysiące instytucji , ustawa o podpisie elektronicznym a także prezydencki program "Internet dla szkół" swoje korzenie mają właśnie w postulatach płynących wprost z corocznej konferencji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:13:42
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html