Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnowskie pejzaże – kościół Bernardynów (6)    -   03/9/2005
Oto kolejny spacer po dawnym Tarnowie, spacer, w którym w przeszłość zabiera nas Antoni Sypek i – dźwięki muzyki. Kiedy z wysokości „małych schodów” patrzyłem na kościół Bernardynów, z przepiękną panoramą, z górą Św. Marcina w tle, anim się spodziewał, iż spacer ten zaprowadzi nas do tylu różnych miejsc, nazwisk i historii…

Ogloszenie
Barbara Dunin – Sanguszkowa, rodzina Mokronowskich, Kościuszko, Książe Józef Poniatowski i generał Zajączek, Eustachy Sanguszko, a nawet cesarz Józef II; do tego poetka Elżbieta Drużbacka, pani Acedańska, pierwszy biskup tarnowski, tarnowscy powstańcy – wszystko to jakoś tak dziwnie wokół kościoła Bernardynów się przeplata; jest i tajemnica najstarszej tarnowskiej kapliczki, jest cały szereg gawędziarskich „ścieżek”, które prowadzić mogą do innych, jakże ciekawych historii – tu ledwie muśniętych słowem i muzyką. Uwiązany gipsem na nodze podróż tą, szóstą już z kolei, odbyłem nie bez przyjemności.
Posłuchaj Antoniego Sypka – wkrótce na księgarskim rynku ukaże się jego najnowsza książka, zatytułowana „Mój Tarnów” - czyli zbiór takich właśnie, historycznych spacerów, drukowanych przez lata w prasie lokalnej.
W warstwie muzycznej wykorzystałem: utwór „La Strega” z płyty „Book of Roses” Andreasa Vollenweidera, utwór „Echolalia” z płyty „The Sperpent’s Egg” grupy Dead Can Dance oraz kompozycję „Crystal Tears” z płyty „Wedding Songs” Scotta Williams`a (ze zbioru „Classical Medieval”). Zapraszam do wysłuchania… (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(05-09-2005) tetmajerka :
Co zrobić,aby zachować głos,narrację Pana Sypka? Proponowałam dołączenie do książki płytki z cyklem M.Poświatowskiego "Tarnowskie pejzaże".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2005) M. Poświatowski :
Jest taki pomysł, tyle że to nie takie proste; jak się tych opowiastek uzbiera, spróbujemy coś z tym zrobić. Pozdrawiam serdecznie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2005) And37 :
Musze przyznać że z przyjemnością wysłuchałem opowiadania o historii kościoła Bernardynów choć zdaje sobie sprawe ze to maleńka część histori tego kościoła. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl