Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: MWSE
  
  Kursy językowe za grosze   -   03/9/2005
Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie przystępuje do realizacji drugiej edycji kursów języków obcych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Studium Języków Obcych przy MWSE wygrało na wiosnę bieżącego roku konkurs przeprowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie (w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego).

Ogloszenie
>

Projekt realizowany przez MWSE nosi nazwę „Wzrost kompetencji językowych osób aktywnych zawodowo” i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach ZPORR Priorytet II. Odpowiada on na potrzebę zwiększania konkurencyjności polskich regionów w UE poprzez rozszerzenie umiejętności i nabycie nowych kwalifikacji zawodowych przez osoby aktywne zawodowo. Dlatego warunkiem koniecznym dla kandydatów jest zatrudnienie w ramach umowy o pracę.

Projekt wpisuje się w ramy Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego oraz Programu Rozwoju Rynku Pracy, działając na rzecz „podnoszenia konkurencyjności województwa pod względem jakości siły roboczej”. W regionie byłego województwa tarnowskiego istnieje wiele firm działających na rynku unijnym, a stale rośnie liczba firm międzynarodowych lokujących swoje siedziby w regionie, w których konieczna jest znajomość języków obcych.

Projekt skierowany jest do 210 mieszkańców miasta Tarnowa oraz powiatów tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i bocheńskiego, zatrudnionych w ramach umowy o pracę. W I edycji kursów, która rozpoczęła się w miesiącu marcu 2005 r., w zajęciach uczestniczy 135 osób. Kolejnych 75 osób zostanie zakwalifikowanych na II edycję kursów językowych w miesiącu wrześniu br.

Uczestnicy kursów zapłacą jedynie 100 zł (10% wartości rynkowej kursu) za 100 godzin realizowanych w dwóch semestrach. Ponadto, w ramach tej opłaty każdy uczestnik kursu otrzyma bezpłatnie komplet podręczników do nauki języka obcego. Zajęcia w ramach II edycji kursów rozpoczną się w dniu 19 września br.

Rekrutacja na II edycję kursów językowych przeprowadzona zostanie w dniach od 7 do 9 września br. w godz. 17:00 – 19:00 w budynku Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie przy ul. Waryńskiego 14 (dawny Dom Kultury „Mariensztat”). Zajęcia trwać będą przez rok czasu (2 semestry), dwa razy w tygodniu po dwie godziny dydaktyczne.

Szczegółowe informacje na temat zasad przyjmowania zgłoszeń, w tym Regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe do pobrania, zainteresowani znajdą na stronie internetowej www.mwse.edu.pl/efs.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl