Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  X Turniej Rycerski w Dębnie   -   05/9/2005
Już po raz dziesiąty w niedzielę 18 września na Zamku w Dębnie odbędzie się „Międzynarodowy Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny” - najwieksza od lat impreza plenerowa w regionie. Walki drużyn rycerskich, poprzedzone przemarszem wszystkich zgromadzonych w Dębnie oddziałów rycerstwa i wojów i rozpoczną się w południe. W tym samym czasie będą trwały na zamku oficjalne uroczystości jubileuszowe.

Ogloszenie

W turniejowych pokazach i walkach wezmą udział m.in.: działające przy tarnowskim Muzeum - Bractwo Rycerstwa Tarnowskiego, drużyna Wojów Peruna, przybyli z Węgier rycerze Bractwa św. Jerzego z Wyszehradu. Z Węgier przyjedzie też grupa Stowarzyszenia Pielęgnowania Tradycji z Abádszálok. Węgrzy pokazywać będą gry i zabawy z dawnych epok. Można będzie spróbować swych sił np. na rozchwianej beczce lub linie albo zagrać w średniowieczne kręgle. Na placu turniejowym prezentować się będą ponadto rycerze z Dębna z drużyny Jakuba Odrowąża i tarnowskie bractwo Gladii Amici.
W oparciu o stworzony regulamin odbędą się indywidualne walki rycerskie, których finalista zabierze główne trofeum turnieju „Złoty warkocz Tarłówny” W tym roku na turniej przybędą także rycerze z Ukrainy, są to dwie drużyny: Wolne Topory z Włodzimierza Wołyńskiego i Światogor z Kijowa. Ze Słowacji, ze Starej Lubowni przybędzie „Drużyna Świętego Michała”.
Poza tym w Turnieju weźmie udział blisko 20 drużyn rycerskich z całej POlski.
Pojawią się pewne nowe elementy, będą nimi: walka husarii z kozakami i zdobywanie taboru (wezmą w niej udział m.in. kozacy z Zamościa) oraz starcia między rzymskimi legionistami („Pro Antica”- Rzymski Legion XIII z Lublina) a barbarzyńcami.
W trakcie trwania imprezy w sali koncertowej zamku odbędą się trzy koncerty pt: „Przeboje\\\" zamków i pałaców Jana III Sobieskiego” w wykonaniu zespołu muzyki dawnej „Musica historica” z Presova (Słowacja). Godziny koncertów: 14.00, 15.00, 16.00. Zespół występuje w składzie: Marta Polohova – sopran, Klara Ganzerova – szpinet, Karol Mednansky - viole da gamba (2 instrumenty. W programie koncertów: Bach, Telemann, Corelli , Schubert.

Ponadto na wzgórzu zamkowym trwać będzie wielki jarmark historyczny, a na nim: szkło starożytne, mennica, katownia – (dyby, kat z toporem itp.), rzemiosło dawne (pieczęcie, pergaminy, monety, miecze, zbroje), kuchnia staropolska.
Organizatorami imprezy są od lat Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Dębińskie Centrum Kultury a wśród patronów jest w tym roku także Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski a także Marszałek Województwa Małopolskiego Janusz Sepioł oraz Starosta Powiatu Brzeskiego Grzegorz Wawryka. Wstęp na imprezę 18 września kosztował będzie 2 zł a ulgowy 1 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(07-09-2005) M.Wietrzyk :
To może pojedynki polityków?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2005) stefan :
pewno ulotkowa wojna bedzie przeprowadzana w trakcie turnieju:DDD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) gosc :
a bedzie organizowany jakiś wyjazd ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) gosc :
jak zwykle pogoda na weekend :( wrrr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2005) And37 :
czytając program to zapowiada sie nie lada imprezka a jak faktycznie bęzie to zobaczymy ;-)) pogoda jak do tej pory sprzyja więc do boju rycerstwo na Dębno !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2005) Niedźwiedź :
chwała TBR i Sławkowi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) bociu off-line :
Regi rules hehehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2005) abdank :
oko ojca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl