Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Ruszyło XIII Forum Mediów Polonijnych   -   06/9/2005
Dziś rano w Sali Konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oficjalnie wystartowało XIII Światowe Forum Mediów Polonijnych. Polonusi - dziennikarze już od wczoraj przebywają w Tarnowie, gdzie tradycyjnie rozpoczyna się ich coroczne spotkanie organizowane przez Firmę Marketingową HEKTOR. W środę rano goście Forum opuszczają nasze miasto, aby udać się na Śląsk.

Ogloszenie
>

Już w poniedziałek o 17.00 uczestnicy Forum spotkali się w MUW po raz pierwszy. Spotkanie było okazją do przedstawienia się i dyskusji na temat aktualnej sytuacji poszczególnych skupisk polonijnych, ich problemów i potrzeb. Wieczorem goście wzięli udział w pokazie Telewizji Kino Polska, a o godz. 21.00 wystąpił kabaret dziennikarzy polonijnych dEFEKT.
Oficjalne otwarcie Forum nastąpiło dzisiaj o godz. 9.30. Dokonała go Jolanta Danielak, wicemarszałek Senatu RP. Po wystąpieniach oficjeli, w tym przedstawicieli rządu RP, władz województwa małopolskiego i Tarnowa zaplanowano wystąpienia Zbigniewa Święcha na temat „Matka Królów Europy” i Antoniego Bartkiewicza, dyrektora TV Polonia na temat „TV Polonia, jaka jest i jaka będzie ?”. Jak co roku wręczone zostaną Polonusom prestiżowe Nagrody Fidelis Poloniae` 2005, rozstrzygnięte będą też konkursy: XIII Międzynarodowy Konkurs Literacki „Powroty do źródeł” im.Henryka Cyganika oraz Konkurs na Reportaż z XII Światowego Forum Mediów Polonijnych, odbędą się także dwie konferencje prasowe – sponsorów XIII ŚFMP oraz prezydenta Tarnowa. Po południu uczestnicy Forum wezmą udział w warsztatach „Internet dla mediów – szybkość, dostępność, niezawodność a także w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego obejrzą spektakl „Tamara L” K.Brauna w ramach Salonu Poezji, Muzyki i Teatru z Toronto.

Pozostałe punkty programu Forum wypełnią spotkania, dyskusje, prezentacje i pokazy, które odbędą się już na Śląsku. Uczestnicy Forum wyjeżdżają tam jutro rano, będą przebywać m.in. w Katowicach, Tychach, Pszczynie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Świętochłowicach, Sosnowcu, Koszęcinie i Częstochowie. XIII Forum Mediów Polonijnych potrwa do 12 września.
Podczas Forum, tradycyjnie ukazywać się będą „WICI POLONIJNE”, pismo codzienne XIII ŚFMP, towarzyszyć też będzie publikacja „Obraz Polski w mediach: kontekst regionalny i europejski”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 



© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl