To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wrócili do opłat parkigowych, podwyższyli podatki   -   10/12/2003
Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się wczoraj zapadły decyzje w sprawie powrotu do pobierania opłat parkingowych w centrum miasta . Zmieniono też niektóre ceny i zasady rozliczania czasu postoju. Nowe regulacje wejdą w życie prawdopodobnie od 1 stycznia. Prezydentowi udało się też tym razem przeforsować podwyżkę podatku od nieruchomości dla supermarketów oraz podatku od środków transportu.

Ogloszenie

Jak już informowaliśmy z powodów niemożliwości powtórnego uchwalenia cen opłat postojowych w centrum miasta przez Radę Miasta w listopadzie , czego wymagają nowe rozwiązania ustawowe, od 1 grudnia tarnowscy kierowcy nie muszą płacić za parkowanie w centrum miasta. Rada Miasta zebrała się wczoraj na nadzwyczajnym posiedzeniu, aby ponownie dokonać rozwiązań w tym zakresie. Poza powrotem do pobierania opłat w ścisłym centrum, co nastąpi po opublikowaniu wczorajszej uchwały RMT w Dzienniku Urzędowym Wojewody , czyli prawdopodobnie od Nowego Roku, rada zmieniła też nieco zasady i ceny opłat za parkowanie.
Między innymi obniżono cenę za parkowanie na Starówce , czyli w strefie A( z 5 zł do 3 zł/za pierwszą godzinę). Za drugą rozpoczętą w tej strefie godzinę postoju opłata wynosić już będzie 3,60; za trzecią rozpoczętą zapłacić będzie trzeba 4,20; za czwartą i każdą następną - ponownie 3 zł.
Ponadto 60 groszy kosztować będzie teraz nie półgodzinny czas postoju w centrum , a tylko 20-minutowy.
Za pierwszą godzinę na płatnym parkingu w centrum miasta nadal trzeba będzie zapłacić 1,50 zł. Za drugą rozpoczętą godzinę parkowania już jednak 1,80 zł; za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania - 2,10 zł; za czwartą i każdą następną godzinę parkowania opłata wynosić będzie natomiast tyle co za pierwszą godzinę, czyli 1,50 zł.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy opłaty dotyczą postoju na ulicach wewnątrz figury wytyczonej mniej więcej przez ulice Mickiewicza, Nowy Świat, Urszulańską, Bema, Targową, Bernardyńską i Lwowską do ulicy Dąbrowskiego. W ten sposób Rada Miasta "uwolniła" od opłat około 500 dotychczas płatnych miejsc do parkowania.(okay)

Na wczorajszej sesji Rada Miejska Tarnowa powróciła też do sprawy podwyżki stawek podatkowych podatku od nieruchomości oraz stawki podatku od środków transportowych. Uchwalono 10 % podwyżkę podatku od nieruchomości, która dotyczy jednak tylko wielkich sklepów, o powierzchni powyżej tysiąca metrów kwadratowych.
Była to już druga próba przegłosowania tej podwyżki. Na poprzedniej sesji radni większością głosów odrzucili tę propozycję prezydenta. Wczoraj poparli ją większością głosów 13 do 9, jeden radny wstrzymał się w głosowaniu. 14 do 11 było natomiast w głosowaniu za podwyższeniem o pięć procent stawek podatku transportowego, który uiszczają w kasie miasta właściciele autobusów i samochodów ciężarowych.
Wyższe podatki oznaczają większe, planowane wpływy do budżetu miasta w 2004r. - Skutki finansowe dla budżetu miasta z tego tytułu wyniosą około 150 tysięcy zł dodatkowo w skali roku - powiedział nam tuż po głosowaniu skarbnik miasta, Marek Witek.
Według skarbnika Marka Witka, około stu tysięcy zł więcej podatku od nieruchomości zapłacą w przyszłym roku do budżetu miasta właściciele sklepów wielkopowierzchniowych. Pięcioprocentowa podwyżka stawek podatku od środków transportowych oznaczać będzie około 50 tysięcy zł dodatkowych wpływów do magistrackiego budżetu.(smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:16:54
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html