Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  PO prawyborach, jeszcze przed nimi ?   -   07/9/2005
Poseł Aleksander Grad protestuje przeciw formule prawyborów w Bochni, które mają się odbyć w najbliższą niedzielę 11 września. Zarzuty lidera tarnowskiej PO budzi m.in. rozciągnięcie liczby uprawnionych do głosowania na obszar całego powiatu bocheńskiego, podejrzenie o brak obiektywizmu (jednym z promotorów jest Starosta Bocheński - kandydat PSL w wyborach). Takie działania uznaje poseł Grad "za przejaw chamstwa w polityce, z którym PO konsekwentnie walczy".

Ogloszenie

W oświadczeniu przesłanym mediom A.Grad stwierdza, że imprezy podobne do tej w Bochni "nie mogą aspirować do obiektywnej i wiarygodnej w swej naturze idei prawyborów".
Nie odmawia przy tym miastu Bochnia prawa aspirowania do roli "Polski w pigułce". Ale wyłącznie miastu. W tym roku jednak prawo do głosowania w „prawyborach” mają otrzymać mieszkańcy całego powiatu. "Nie ma to nic wspólnego z reprezentatywną próbą wyborców, a co za tym idzie i wyniki nie mogą być traktowane jako reprezentatywne" - stwierdza poseł Grad, uważając, że impreza "ma znamiona akcji zorganizowanej, gdyż niektóre Komitety Wyborcze planują dowóz ludzi do głosowania. (...) Uważam takie postępowanie za nieuczciwe merytorycznie i politycznie". Poseł podważa też obiektywizm organizatorów. " W Bochni prawybory promuje samorząd powiatowy, na czele którego stoi jeden z kandydatów PSL. Jest dla mnie oczywiste, że takie postępowanie już na wstępie nie daje równych szans wszystkim potencjalnym uczestnikom tych imprez i od razu promuje określone partie, czy osoby. Mówiąc wprost – cała akcja nosi znamiona manipulacji wyborcami.".

Aleksander Grad informuje zatem, że Komitet Wyborczy PO nie weźmie udziału w bocheńskich prawyborach "pomimo, że można by się spodziewać wygranej PO, nawet w tak przeprowadzonej imprezie."
Poseł PO uważa też że przyjęta formuła przedsięwzięcia, "to nic innego niż przejaw chamstwa w polityce, z którym PO konsekwentnie walczy". Przypomina przy tym, że członkowie tarnowskiej Platformy przed rozpoczęciem kampanii podpisali i wysłali do wszystkich ugrupowań politycznych startujących w wyborach deklarację „Stop dla chamstwa w polityce” nawołującą do prowadzenia czystej kampanii. Żadna z partii podpisanej deklaracji nie odesłała.

Tymczasem na oficjalnej stronie bocheńskich prawyborów czytamy m.in., że swój udział potwierdziły już: Partia Demokratyczna, PiS, LPR, PSL, Samoobrona RP, SLD i SDPl. Sztaby wyborcze kuszą Bochnian dodatkowymi atrakcjami. PSL zaprasza m.in. na bezpłatne lody i owoce, SLD zaprasza na bezpłatną watę cukrową dla dzieci w kolorze czerwonym i na darmowe "Wesołe Miasteczko". Wszystkich chce przebić jednak Senator Józef Sztorc. Zaprasza on bocheńskich wyborców na 10 tysięcy lodów i 10 tysięcy kiełbasek !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 21)Dodaj komentarz
(07-09-2005) Kazik z woli rz. :
loda mowicie ........robi robi.........Józef Sztorc - porzadny chlop

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) Sztorc tam gdzie jego miejsce! :
Sztorc z SdPl jest juz tak bezczelnym przekupywaczem wyborców że zwyczajnie powinni go do pierdla wrzucić. Już nawet nie udaje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) M.Wietrzyk :
Ciekawe dlaczego nie zaprosili PJKM?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) bingo :
chłopy !!!kosy na Sztorc-a

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) Weredyk:) :
Niezdrowo sie ten Grad podnieca i jeszcze ta wypowiedz, ze powinni wygrac. On powinien skecze dla Danca pisac, wieksza by kariere zrobil... Zwalcza chamstwo? Mhm... musi sie mocno bic w piers... A co do Sztorca - Sztorc - rzeznik:), Sztorc - lodziarz:)) Sztorc - polityk:))) Babuska piwo daje, Sztorc kielbache, kto zafunduje chleb?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) mori :
A zaklejanie wszystkich plakatów na przystankach PKS w okręgu twarzą Krzysztofa Nowaka to jest czysta kampania PO, bez chamstwa. PO ma tyle pieniędzy na prowadzenie kampanii że nie wie gdzie jeszcze ma wsadzić jakąś twarz bo już brakuje miejsca do zaklejania miasta. Zobaczymy jak się będą z tych materiałów rozliczać po wyborach. Pieniędzy jakie platforma mogła wydać na wybory już wydała dwa razy więcej, zobaczymy co przyszły uczciwy minister Grad będzie miał na ten temat do powiedzenia. Grad jest i tak jednym z największych politycznych s******i jacy startują w tym okręgu, więc niech sie na tych prawyborach nie pokazuje bo to wstyd dla ziemi bocheńskiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) A.Janik :
Panie Weredyku, ja mogę dać chleba, ale biedakom których w tym kraju nie brakuje (oczywiście nie wszystkim, bo na to nie stać nawet Roleskich), dlaczego wiemy bardzo dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) Protest :
W lipcu 2005 TVP nie przeznaczyła ani jednej sekundy na PJKM! W tym samym miesiącu PO, PiS, SLD dostali każdy po ponad 2 godziny czasu antenowego. Demokraci mimo, że uzyskują zbliżone poparcie do PJKM, mogli się zaprezentować przez blisko 24 minuty. Podobną ilość czasu dostali w czerwcu. http://www.pjkm.pl/news.php?a= view&id=49

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) zielony :
MAM PYTANIE DO URZĘDNIKÓW ? CZY KTOŚ WIE ZA CZYJE PIENIĄDZE PAN SZTORC FUNDUJE LODY I KIEŁBASKI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) wolka :
za swoje, a zielonej koniczynce szkoda?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) Chłop :
Chłop Sztorca kiełbase zje, a i tak na niego nie zagłosuje - bo polski chłop ma swój rozum!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) pjkm :
wietrzyk, weredyk, to jacyś bezrobotni internauci, pieprzą ciągle o Korwinie choć dawno faceta zabrał ze sobą Spilberg jako żywego dinozaura. A tak nawiasem to facet sam sika czy mu już pomagacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) obserwator :
a nie lepiej , panie pośle Grad powiedziec po prostu: nie będzie nas. PO co do tego ideologie jeszcze dorabiać ??? Zupełnie nie przekonują mnie Pana argumenty, ale rozumiem,że zaistnieć trzeba. Zabraknie najpowazniejszego ugrupowania to tym bardziej media w regionie i kraju bedą miały o czym pisać Oj, to kunktatorstwo kiedyś wam jeszcze bokiem wyjdzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2005) Urząd Skarbowy :
pjkm biedaku Wietrzyk płaci tyle podatków że Cie utrzymuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2005) ckj :
ZIELONY!! a z pieniędzy które dostał od rządu na rzekomych niepełnosprawnych!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2005) mori :
I Urząd Skarbowy również utrzymuje się z naszych podatków, a Wietrzyk pracuje na więcej urzędników więc jesteś szczęśliwy biedaku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2005) do Janika o ile zrozumie pisane :
Janik czerwona mózgownico -wiemy skąd są biedni. Twój Socjalizm wyprodukował ich 38 mln. W tym samym czasie w krajach gdzie socjalizmu było mniej ludzie wzbogacili się 10 razy więcej. Ale ty tego nigdy nie pojmiesz. Za mała pojemność mózgu. Zajmij się czymś prostym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2005) dno dna :
Babuśka przekupuje 5000 w kabłowce. Sztorc oficjalnie kiełbasami i lodami, czerwoni watą, w remizach od miesiąca leje się wóda. Jak za czasów saskich. Hołotę trzeba napchać i napoić to zagłosuje jak trzeba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2005) Wyborca :
Ponoć kolega Babuśka ma pieniądze na kampanie wyborczą od kolesiow z Ukrainy z ktorymi sie bawil ostatnio w Blue, pewnie to oligarchowie. Beda jaja jesli to prawda !!! Ale coz jaki kandydat taka kasa tzn "nieczysta"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2005) A.Janik :
"Janik czerwona mózgownico -wiemy skąd są biedni. Twój Socjalizm wyprodukował ich 38 mln. W tym samym czasie w krajach gdzie socjalizmu było mniej ludzie wzbogacili się 10 razy więcej. Ale ty tego nigdy nie pojmiesz. Za mała pojemność mózgu. Zajmij się czymś prostym". Nie wiem kim jesteś i nie chcą się dowiedzieć, zapewne człowiekiem bez mózgu i bez innych części ciała. Jakoś tak się zdażyło że ja przez większą część swojego życia pracuję i się uczę, czego nie mogę powiedzieć o osobie piszącej takie brednie. Nie będę poprawny politycznie i powiem że nie jestem miłośnikiem napływowych kretynów bo przez to miasto Tarnów straciło swój charakter miasta ludzi światłych jakie miało do lat 70 - tych ( później jak nie pamiętasz to podpowiem wybudowano osiedla na Grabówce, skąd ludzie jak tylko mogą, uciekają), Ty gniocie się do nich zapewne nie zaliczasz. Czytając ten mizerny, szkalujący nie znaną ci osobę tekst mam co do tego pewność. Dla mnie jesteś śmieciem w ludzkiej skórze, i jeżeli miałbym możliwość dać Ci w gębę nie omieszkałbym tego zrobić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2005) Weredyk :
Czyli sugeruje Pan ze Falklandy zamieszkuja osoby nieswiatle czyli...? Nieladnie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl