Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tadeusz Mazowiecki w Tarnowie   -   09/9/2005
W czwartek w Tarnowie, w drodze z Forum Ekonomicznego w Krynicy, przebywał Tadeusz Mazowiecki, pierwszy premier III RP, jeden z liderów Partii Demokratycznej. W rozmowie z dziennikarzami w kawiarni "Tatrzańska" wspominał niedawne obchody 25-lecia "Solidarności", apelował o udział w zbliżających się wyborach, mówił też o programie i szansach demokratów w wyścigu do Sejmu i przedwyborczych sondażach, lokujących demokratów poniżej progu 5 %.

Ogloszenie

Mazowiecki podkreślał ważną, edukacyjną rolę uroczystych obchodów ćwierćwiecza SOLIDARNOŚCI. Zdaniem byłego premiera ich uroczysta oprawa trafiła w potrzebę społeczną. Była ona zauważalna już w WIELKIM tygodniu po śmierci Papieża. - Ludzie chcą powrotu do spraw czystych, przywrócenia pierwotnych wartości uprawiania nieagresywnej polityki a idea SOLIDARNOŚCI wciąż taką pozostaje - mówił T.Mazowiecki. - Do tej idei odwołuje się Partia Demokratyczna, dlatego nasz udział jako czynnika tonizującego, swoistego moderatora w Sejmie jest potrzebny.
Premier Mazowiecki streszczał też program wyborczy demokratów. PD idzie do wyborów pod hasłem \\\"Polska do przodu, nie wstecz\\\". Zdaniem byłego premiera wszelkie błędy i niedociągnięcia w państwie da się naprawić w ramach III RP, nie trzeba tworzyć czwartej. Priorytetem działań polskich polityków powinno być przeciwdziałanie bezrobociu. Zdaniem Mazowieckiego nie ma jednak możliwości jego likwidacji w bliskiej perspektywie. Konsekwentny program zmniejszania bezrobocia proponowany porzez demokratów ma doprowadzić do zmniejszenia go o połowę na przestrzeni najbliższych 10 lat. Innymi priorytetem demokraci czynią edukację. W kwestiach ważnych dla regionu chcą kontrolować dotrzymania terminów budowy autostrady Kraków- Tarnów.
Premiera Mazowieckiego nie mogliśmy nie zapytać o sondaże przedwyborcze, niekorzystne dla jego ugrupowania. Lider demokratów nie krył niepokoju. Wyraził obawę, że \\\"polska demokracja zaczyna się zamieniać w demokrację sondażową\\\". Zdaniem premiera poparcie dla PD jest większe niż wynika to z ankiet. Do wyborców wahających się, czy oddać głos na PD, T.Mazowiecki apelował : - Zadajcie sobie pytanie, co jest ważniejsze: stracony głos czy stracone 4 lata ?
Nadzieję w zmianę nastawienia wyborców do swojej partii w ostatnich 2 tygodniach przed 25 września wyrażał też obecny podczas spotkania lider listy PD w regionie - Tomasz Zieliński. Wskazywał przy tym na podobną socjotechniczną prawidłowość w niejednych już wcześniej wyborach. Przypominał, że przed rokiem podczas pierwszych wyborów europarlamentarnych sondaże również nie były ówczesnej Unii Wolności przychylne a partia mimo to wprowadziła do Brukseli swoich przedstawicieli.

na zdjęciu - od lewej : Jerzy Panetra - kandydat PD do Senatu, Tadeusz Mazowiecki i Tomasz Zieliński - lider listy PD w okręgu tarnowskim
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(10-09-2005) pradziadek :
lepiej nie komentować, ha, ha!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2005) Polacy :
Komunistyczni kolaboranci i prawdziwi socjaliści! Dajcie nam spokój i nie odwiedzajcie naszego miasta! Kładziemy na was GRUBĄ KRESKĘ i NIGDY was już nie wybierzemy do Sejmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2005) future :
nie dałam tobie POLACY upoważnienia do wypowiadania się w moim imieniu. Możesz to czynić tylko i wyłącznie w imieniu swoim.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2005) promyk :
eeeee Tadek przestań.....A ta lista to farsa przynajmniej u nas w okregu...Zielinski nadaje sie pod parasilke na rynek...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2005) babcia :
Tadek ! zajmij się wnukami .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2005) z Bochni :
PSL z 26,42 proc. poparciem wygrało niedzielne prawybory w Bochni. Kolejne miejsca zajęły SdPl (15,93 proc.), PO (11,03 proc.) i SLD (10,72 proc.) - poinformował organizator prawyborów Krzysztof Pławecki 5 proc. próg wyborczy przekroczyły jeszcze: PiS (8,58 proc.), Platforma Janusza Korwin-Mikke (8,43 proc.), Samoobrona (7,2 proc.) oraz Partia Demokratyczna-demokraci.pl (6,51 proc.).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2005) irudi :
no oszukajta dalej pozdrowienisa dla oprganozatora wyborów Ludwika Węgrzyna kandydata PSL ile kosztowały autokary na dowóz ludności. Niema to jak sfingować wynik a poza ty kurcze jak to jest ze rezrezentatywna jest tylko sama Bochnia a nie cały powiat. Ktoś tu zrobił kosmiczną , brutalną manipulacje. To był plebiscyt poparcia na wiecu pilitycznym a nie prawybory. Pławecki powinien i Węgrzyn również za podawanie do publicznej wiadomości wyników opartych na czystej manipulacji i taka jest prawda dlatego , wiedząc o sprawie komitety PIS i PO wycofały się z udziału w tej oszukańczej imprezie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2005) tadek :
Wnuki mnie nie lubią!!Jedstem dla nich za wolny!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl