Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: UMT
  
   Sprzątanie Świata w Tarnowie   -   13/9/2005
Już w najbliższy piątek rusza trzydniowa ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2005/2006". W sprzątaniu może wziąć udział każdy, worki na odpady rozdaje nieodpłatnie Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa - ul. Goldhammera 3 pok.304 (tel. 63-12-867) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 17:00 oraz w piątek od 8:00 do 16:00.

Ogloszenie
>

Worki ze śmieciami należy zgromadzić w miejscach nie kolidujących z ich przeznaczeniem oraz zapewniających łatwy dojazd pojazdu odbierającego odpady. O miejscu złożenia i orientacyjnej ilości odpadów prosimy niezwłocznie poinformować:
- Referat Ochrony Środowiska - ul.Goldhammera 3 tel. 63-12-867, albo
- Straż Miejską - ul. Nadbrzeżna Dolna 7 tel. dyżurny 986
Odpady są nieuniknionym następstwem i problemem cywilizacji. Chociaż wszyscy chcemy, aby wokół nas było pięknie i czysto, to jednak wciąż widzimy porzucone odpady w miejscach, gdzie ich być nie powinno.
Tegoroczne hasło \\\"Sprzątania Świata\\\" brzmi \\\"Wszystkie kolory recyklingu\\\". Wprowadzanie segregacji czyli selektywnej zbiórki odpadów, z jednej strony przyczynia się do utrzymania czystości i porządku w miejscach zamieszkania, pracy, wypoczynku, z drugiej spowoduje zmniejszenie ilości odpadów gromadzonych na składowisku. Bez tego ważnego etapu jakim jest sortowanie, nie ma racji bytu cała idea recyklingu. Segregacja odpadów, połączona ze zbiórką surowców wtórnych, stanowi podstawową drogę do ograniczenia ogólnej ilości produkowanych śmieci, a co za tym idzie do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Warto wiedzieć, że przeciętny tarnowianin w ciągu roku \\\"produkuje\\\" około 300 kg odpadów.

\\\"Kolory recyklingu\\\" to nie tylko barwy pojemników, to też symbol społecznego zaangażowania, fantazji, dobrych pomysłów jak codziennie, prywatnie chronić środowisko (chociażby poprzez segregację zużytych opakowań, niepotrzebnych lekarstw czy zużytych baterii). To również pokazanie innym tych najlepszych przykładów i ich popularyzacja w całej Polsce. Uczmy się wzajemnie od siebie.

Do sprzątania zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz przedszkola położone na terenie Miasta Tarnowa. Także pozostali mieszkańcy będą mile widziani wśród uczestników \\\"Sprzątania\\\". W ubiegłym roku w Tarnowie okolice szkół, tereny zielone sprzątało ponad 5 tysięcy osób. Zebrali ponad trzy tony odpadów selektywnych i 6 ton, których nie dało się przerobić i trafiy na składowisko.

Dodajmy, że w Tarnowie jest 210 dzwonów na selektywną zbiórkę odpadów. Są ustawione w 70 miejscach. Także na osiedlach domów jednorodzinnych mieszkańcy już w swoich kuchniach czy łazienkach segregują odpady i wrzucają do oddzielnych worków.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(13-09-2005) ekolog :
Trzeba posprzątać nie tylko świat, ale też niektórym osobom w głowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2005) horeszko :
Akcja jest potrzebna, śmieci walających się po trawnikach, laskach, placach jest pełno. Tylko czy zamiast tej jednorazowej akcji nie lepiej byłoby postawić w tych miejscach kontenery i kosze na śmieci? Nieraz widzę dzieci z pustymi opakowaniami po lodach czy cukierkach rozglądające się za koszem, a wobec braku takowego wyrzucające śmieć w trawnik.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) jolka :
może wreszcie nauczymy się porządku :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) gosia_ :
nie tam jest czysto gdzie duzo sprzatajacych, ale tam gdzie mało brudzących.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl