Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sukces Motion Trio, dr Roika i Hospicjum   -   14/9/2005
3 tysiące 83 złote przyniosła kwesta na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego zorganizowana w czasie ubiegłotygodniowego koncertu wirtuozów akordeonu - grupy MOTION TRIO w Tarnowskim Teatrze. Wieczór należał bezsprzecznie do najbardziej nietuzinkowych wydarzeń muzycznych roku w Tarnowie ! Sala z trudem pomieściła chętnych, potrzebne były dostawki krzeseł. Imprezę zorganizował znany społecznik dr Jacek Roik. Tegoroczne koncerty, z których dochód przeznaczany jest na potrzeby Tarnowskiego Hospicjum Domowego przy Parafii XX Misjonarzy w Tarnowie, przyniosły już ponad 7 tysięcy złotych.

Ogloszenie
>

Potrzeby Hospicjum Domego im. Bł. Fryderyka Ozanama, założonego przez proboszcza ks. Jerzego Berdychowskiego a prowadzonego przez s. Lidię, przy współpracy rzeszy wspaniałych wolontariuszy, są jednak wciąż duże. Jak mówi ks. Berdychowski sięgają one kwoty 25 tysięcy złotych. Hospicjum obejmuje opieką pacjentów i ich Rodziny z Tarnowa i okolicy.

Impresaryjno-organizacyjny trud doktora Jacka Roika wspomaga funkcjonowanie Hospicjum nie po raz pierwszy. Na cele Hospicjum przeznaczony został już dochód z zimowego przedstawienia operowego Don Pasquale a także wiosennego wieczoru operowego poświęconego pamięci zmarłego Papieża. Głównym sponsorem cyklu jest CitiBank Handlowy. Bank funduje też nagrody-niespodzianki dla uczestników wieczorów muzycznych. Nie inaczej było i tym razem. Nagrody -niespodzianki ufundowali też sami artyści przekazując płyty CD z zapisem swojego wiedeńskiego koncertu dla publiczności. 20 płyt znalazło nabywców w ciągu zaledwie kilku chwil a datki za nie zasiliły zawartość puszek wolontariuszy.

Sam koncert był prawdziwą, acz niecodzienną, ucztą muzyczną. Muzycy Motion Trio wykonują własne utwory na akordeony - tak niedoceniane dziś instrumenty, których pełen, nierozpoznany dotychczas, potencjał zaprezentowali tarnowskiej publiczności : Janusz Wojtarowicz (lider zespołu), Marcin Gałażyn i absolwent pobliskiego Liceum Muzycznego - Paweł Baranek.
W pierwszej części koncertu akordeoniści rozpostarli przed nami imponujące muzyczne pejzaże, z pogranicza klasyki, jazzu i art-rocka. Z trudem mogliśmy uwierzyć, że wysłuchiwane suity są w całości aranżowane na 3 tak niepozorne instrumenty ! Brzmiało to wszystko cudownie ... Największe jednak wrażenie zrobił na słuchaczach kontrowersyjny, jak sami przyznali, utwór pacyfistyczny Dźwięki Wojny. Przez kilka minut wsłuchiwaliśmy się w - wydobywające się z trzech instrumentów Motion Trio - odgłosy strzałów, nalotów, bombardowań i krzyków, jakby przeniesieni nagle na przykład w rejon toczącej się na Kaukazie wojny czeczeńskiej...
W drugiej części koncertu muzycy zaprezentowali nieco lżejszy repertuar. Przez kolejną godzinę wsłuchiwaliśmy się w utwory muzyczne, bedące podróżami do różnych krajów świata. Bez problemów wyławialiśmy kolejne folklorystyczne wyróżniki różnych kultur i związane z nimi melodie. Wszystko to w oprawie łudząco przypominającej podróż różnymi środkami lokomocji. Okazało się, że akordeon świetnie zastępuje niektóre instrumenty - hiszpańskie kastaniety, szkockie dudy ... Motion Trio ma też na swoim koncie kilka napisanych ścieżek dźwiękowych do programów komputerowych. Na akordeony ! Ich próbkę zaprezentowali 8 września w Teatrze Solskiego. Nie miałem pojęcia, że syntetyczne cyberdźwięki tak znakomicie może \\\"udawać\\\" akordeon...

Dr Jacek Roik oraz ks. Berdychowski już dziś zapraszają na kolejny koncert z cyklu charytatywnych przedsięwzięć kulturalnych na rzecz Hospicjum Domowego w Tarnowie. 8 październiuka w Kościele XX Misjonarzy wystąpi Zespół Muzyczny CLARITAS.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(18-09-2005) And37 :
Brawo,brawo oby tylko dochody z powyższej imprezy faktycznie były przeznaczone na właściwy cel a jaki ? wiadomo ! pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2005) Andrzej :askaza@is.net.pl 
Bajeczka z tymi "dostawianymi" krzeslami. Na sali bylo duzo wolnych mejsc. Jaki jest cel takiej dezinformacji ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl