To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: KoLiber
  
   Co to jest prywatyzacja ? - wykład w "KoLibrze"   -   11/12/2003
Spory wokół prywatyzacji powstałe na początku lat 90-tych rozbrzmiewają do dziś. W piątek, 12. grudnia o godzinie 19-stej w siedzibie KoLibra wykład o prywatyzacji poprowadzi Wojciech Popiela – polityk Unii Polityki Realnej.

Ogloszenie
>

Po pierwsze chodzi o samą słuszność tej idei. Podstawowym pytaniem jest – czy prywatna własność jest lepsza od publicznej i dlaczego. Po drugie – jeśli na pierwsze pytanie odpowiemy pozytywnie – powstaje kolejne pytanie o jej zakres. Co prywatyzujemy? Przedsiębiorstwa państwowe? Komunikację PKS i PKP? Szkoły, opiekę zdrowotną? Więzienia? Armię? Zarządzanie Polską, czyli rząd? Jest to ciekawy temat. Zwłaszcza w drugim pytaniu jest zawarte zagadnienie – według jakiego kryterium wyłaniamy to, co można (powinno się?) prywatyzować.

Sens prywatyzacji to oddanie w ręce konkretnych ludzi zarządzania gruntami, domami, przedsiębiorstwami itp., które do tej pory były we władaniu administracji państwowej. Czy oznacza to, że właściciel dba lepiej o swój majątek niż robi to urzędnik, opiekujący się własnością „wszystkich Polaków”?

Na obrzeżu dyskusji merytorycznej ukazuje się obraz prywatyzacji, którą Polacy mogli śledzić od przełomu 89/90 do dnia obecnego. Czy rzeczywiście wszystko było przeprowadzone zgodnie z „prawidłami sztuki”? Dziś klimat wokół prywatyzacji nie jest najlepszy. Czy to zasługa samej idei, czy może złych jej realizatorów?

Stowarzyszenie KoLiber serdecznie zaprasza na spotkanie. Po wykładzie możliwa będzie dyskusja i wymiana poglądów z prelegentem oraz innymi uczestnikami spotkania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:37:16
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html