Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Uprościć prawo, podatki i procedury - Mirosław Banach dla inTARnetu    -   15/9/2005
Uproszczenie procedur w pozyskiwaniu środków pomocowych, decentralizacja państwa i wyposażenie samorządów w większe ilości pieniędzy a także wprowadzenie w życie postulatu "jeden problem - jedna instytucja" - oto, z czym do wyborów startuje Mirosław Banach, członek zarządu powiatu tarnowskiego. Kandydat PO do Sejmu w okręgu tarnowskim w trakcie rozmowy z nami mówił m.in. o problemach w pozyskiwaniu środków pomocowych z UE. W tym zakresie, ze względu na ilość funduszy pozyskanych dotychczas dla powiatu i regionu, uchodzić może za specjalistę.

Ogloszenie

Mirosław Banach za największą przeszkodę w pozyskiwaniu środków uważa ministerialne procedury, których większość jest jego zdaniem po prostu niepotrzebna. Niedopełnienie jednak któregokolwiek, choćby najgłupszego wymogu formalnego może pozbawić społeczność lokalną wielomilionowych funduszy na najpotrzebniejsze inwestycje. Uproszczenie procedur i, szerzej, uproszczenie prawa w Polsce, w tym uproszczenie podatków nasz rozmówca uznaje za najważniejszy z wymogów chwili. Zmiany w tym zakresie mogą przynieść dla gospodarki kraju dawno oczekiwane wytchnienie.
Posłuchaj obszernych fragmentów rozmowy z Mirosławem Banachem, kandydatem PO do Sejmu w okręgu tarnowskim (((mp3)))

Mirosław Banach ma 42 lata i z zawodu jest konserwatorem dzieł sztuki, zanim trafił do zarządu powiatu przez kilkanaście lat z sukcesem prowadził własne przedsiębiorstwo. Był radnym gminy Tarnów oraz delegatem Sejmiku Samorządowego Województwa Tarnowskiego.Jest szefem Platformy Obywatelskiej w powiecie tarnowskim. W poczet sukcesów zalicza w ciągu ostatnich lat realizację wielu projektów - inwestycji w powiecie. M.in. nowy Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu - 70 miejsc pracy - 3mln, remonty dróg powiatowych nr 359 i 362 - 6 mln, rozbudowę Centrum Powiadamiania Ratunkowego - 0,9 mln, remont Dworku Paderewskiego - 0,5 mln, zakup z PFRON samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, złożenie projektu badawczego w ramach EQUAL - 7 mln i wiele innych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 60)Dodaj komentarz
(15-09-2005) interes :
ciekawe jest to, że to biurokrata krytykuje biurokrację. Uwierzyłbym , gdybym już tyle razy się naciął na podobne wchodzenie w skórę zwykłego obywatela przez urzędnika. Mpoże usprawną życie samym urzednikom, ale nam petentom lepiej odtego to nie bedzie. Jak przyjdzie do upraszczania tego prawa przez takich Banachów to pewno jeszcze bardziej się ono zagmatwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) info :
Nie sadzilem ze bycie stolarzem predysponuje do mianowania sie konserwatorem dziel sztuki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) z prawej :
Banach kompletnie nie rozumie że te procedury są istotą systemu który popiera jego PO. Procedury celowo są jakie są ponieważ władza nie chce oddać pieniędzy. Ale czego wymagać od socjalisty który za sukces poczytuje postawienie domu pomocy społecznej w którym budżet musi opłacić 70 osób i wydanie wielu milionów z naszych pieniędzy? Nadawał by się do PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) klasyk :
Człowieku kto ci dobrał krawat do tej koszuli i marynarki! I ty się pchasz do sejmu na salony? Do zapyziałego powiatu a nie do Sejmu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) PO :
Banach do hebla a nie do polityki.Marzy Ci się pensja posła.Jak nie potrafiłeś rozkręcić własnego interesu to tak jak do tej pory będzięsz nieudacznikiem.DO STUGA!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) Spokojny :
ale Żonę ma ładną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) do Banacha: :
Zlikwidować POwiaty! Siedlisko bezproduktywnej biurokracji która zabrała kompetencje gminom!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) petent :
będę głolsował na ostatniego z listy PO, wreszcie ktoś pracuje w tym urzędzie powiatowym

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) olek :
mirek z powodzeniem prowadził własną firmę,ale ponieważ ktoś mu podprowadził hebel wzięliśmy go na platformę coby nami pozarządzał

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2005) fanka :
wrogów najbardziej boli twój sukces, trzymaj się!!! psy szczekają..........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) ? :
jaki sukces?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) horeszko :
Dziwi mnie tak wysokie poparcie dla PO, skoro ich program sprzyja tylko grupie najlepiej zarabiających stanowiących około 5% Polaków. Słynne 3x15% co potwierdza p.Banach wynika z pójścia na rękę bogatym, aby nie musieli zatrudniać prawników do omijania prawa podatkowego. To, że większość społeczeństwa (realnie najbiedniejsi płacą do tej pory 6-10 % podatku) zapłaci większe podatki pomija milczeniem. Kłamie mówiąc że zyskamy na cenach energii, bo już wiadomo o podwyżkach cen prądu i gazu, o podwyżce akcycy na paliwo w przyszłym roku. Ani słowa o podwyżkach cen żywności związanych z wyższym VAT-em. Narzeka też na ministerialne procedury, zapominajac, że p. Rokita walnie się do nich przyczynił będąc ministrem administracji i spraw wewnętrznych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) liczydło :
też wolałbym 3X10 % i uważam projekt Platformy za dobry co do kierunku ale nadal połowiczny, jednak ty horeszko, bełkoczesz gorzej niż PIS, którego program rzeczywiscie po równo w różnych jawnych i pośrednich podatkach pozbawi wszystkich nas ciężko zarobionych pieniedzy. uproszczenie podatków i prawa sprzyja wszystkim ! Po manewrze PO w kieszeniach obywateli zostanie więcej pieniedzy oczywiscie że proporcjonalnie do zarobków bo zaradniejsi , lepiej wykształceni i tworzący nowe miejsca pracy nie mogą być karani za to, że tacy są. To na ich głowach i kapitałach opiera się gospodarka. Za pieniądze te zakupione zostaną dobra, które ktoś bedzie musiał wyprodukować, otrzymać za nie zapłatę ... Jeśli przy tym, co też zapowiada PO ZUSy i inne ukryte podatki będą mniejsze to zyska na tym każdy. Jeśli uda się jak zapowiada Banach i jego koledzy pozbyć się połowy urzędników centralnych a pieniądze strumieniem przenieść do samorządu to z różnych form pomocy społecznej etc. zamiast trwonienia ich na biurokrację będą mogli skorzystać też w o wiele większym stopniu najbiedniejsi. Gdyby pieniądze na ten cel pozostawić na podobnym poziomie a ograniczyć ilość urzedasów, którzy na t ym żerują to okazałoby się , że to naprawdę są bardzo duże pieniadze. I zasiłki zamiast np. 100-200 zł mogłyby sięgnąć 300-400. Ja już nie wspominam o tym jak kojąco na całą gospodarkę wpłynąć może sam ruch upraszczaczający rozliczanie podatku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) JKM :
PAnowie, nie ujadać!!!! Przeczytajcie uważnie ile kasy wyłożył z tego swojego interesu na cele społeczne; nawet wyremontował drogi nr 359 i 362 za sumę 6 mln złotych, to chyba niemoże być złym fachowcem. Takich trzeba, którzy nie boja sie pochwalić wyłożona przez siebie forsą. Ale fakt, że zona znacznie bardziej wzbudza zaufanie na plakacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) Weredyk :
Dzis podatek za zywnosc i lekarstwa wynosi 7 %. Jesli PO wygra bedzie wynosil 15 %. Jesli dodamy do tego, ze przecietna rodzina wydaje na zywienie okolo 80 %, reszta na lekarstwa (srednio rodzina oszczedza miesiecznie 80 zł) to nie wiemz czego jest sie tu cieszyc. Moim zdaniem rozmuchali wynik w sondazach PO i tak naprawde bedzie o wiele mniejszy - zyska PIS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) liczydło c.d. :
przy założeniu, że na pomoc społeczną i publiczną , zasiłki itd. wydaję się ileś tam procent PKB to ruch upraszczajacy liniowo podatki wpłynąć może na zwiekszenie dochodów państwa. Co może wydawać się paradoksem a jest ekonomiczną prawidłowością. jeszcze pare lat temu przedsiebiorcy płacili 28 % podatku . Teraz jest 19 % i dochody do budżetu wzrosły o 50 % !!!. Jak się nie musi kombinować to sie w rzeczywistosci płaci więcej ! Przy 3 x15 dodatkowo pole do kombinacji zostanie przy tym bardzo mocno ograniczone.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) J>S. :
horeszko gdybyś przez 3 miesiące sam za siebie podatki i zus zapłacił to byś wiedział że VAT i podatki pośrednie to największe kwoty jakie pobiera państwo od obywatela. Płaci się je przy zakupie każdego towaru i usługi, dopóki Polska ma 22% podatek podstawowy a nie 15% to pisanie o tanich towarach dla mało zarabiających głosi Fidel na Kubie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) licydło c.d. 2 :
weredyku, z wami pisowcy nie warto dyskutować o pomyśle PO. Dlaczego ? gdy sie wyrywa jak wy z kontekstu całej propozycji PO fragmencik to oczywiście zawsze mozna mieć rację. Komuniści mieli ją także . Jeśli dwa inne podatki wpływające na cenę każdego produktu spadną w sumie o minimum 8% to podwyżka VAT-u doprowadzi jedynie do wyrównania tego kosztu. A na wszystkie 22% dziś opłacane VATem produkty i usługi koszt ten spadnie o 7 % i per saldo powinno to wpłynąć na obniżenie kosztu wyprodukowania kleiku, chleba czy marmolady. Wystarczy o tym pamiętać. Ja już znowu nie wspominam o dobru, jakie przyniesie samo uproszczenie podatku w gospodarce. KOmbinowanie nie będzie juz tyle kosztować, bo stanie się nieopłacalne przy nizszych podatkach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) aptekarz :
TANIE LEKARSTWA TERAZ!!!! facet w aptece nie był 20lat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) horeszko :
Płaciłem za siebie podatki i ZUS i dlatego wiem, że nie wysokość podatków ale możliwość uzyskiwania zysków jest najważniejsza! Pozbawianie najbiedniejszych zdolności do dokonywania zakupów towarów i usług poprzez drenowanie im kieszeni, powoduje zastój gospodarczy i bankructwa małych przedsiębiorców. Mogę i 60% podatków płacić jeśli moja działalnośc gospodarcza przynosi zyski! To co swoim działaniem dotychczasowym w parlamencie promuje PO sprzyja tylko wielkiemu kapitałowi zagranicznemu i tak płacącemu podatki gdzie indziej, natomiast te 15 % podatki dochodowe i VAT spowoduja większy dopływ pieniądza do budżetu kosztem najbiedniejszych!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) polska firma :
12 lat prowadzić firmę w Polsce to takie proste? Ja dopiero 5 lat prowadzę i już mnie szlag trafia na to co się dzieje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) Do bufonów :
w Nowodworzu ludzie zatrudniali się na różnych stanowiskach, tych najprostrzych także mimo ukończenia studiów, czy to że podjęli pracę fizczną ma być dla nich barierą na przyszłość. Zastanawiające ile pychy mają w sobie osoby które dzięki protekcji i łapówkom dostali pracę w bankach, urzędach itp....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) irudi :
Horeszko jestes socjalista, strasznym socjalista. To okropne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) pracująca :
mam pracę w Nowodworzu, jest fajnie, ciężko pracuję na swoje pieniądze. Ciekawe czy ten co krytykuje utworzył chciaż jedno miejsce pracy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) PO :
Banach - nie! Tylko NOWAK NOWAK NOWAK!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) nie o takich posłów walczyliśmy. :
Chłopczyk od roztrwaniania cudzych pieniędzy przez powiatową kasę. Oby nie był w Sejmie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) W podobny sposób marnuję wasze pieniądze: :
7 mln zł na ekoedukację Za miesiąc ruszą szkolenia dla 13,5 tys. pracowników małych i średnich przedsiębiorstw na temat ochrony środowiska. To pierwszy tak duży projekt realizowany za unijne pieniądze. Małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły za 50 - 150 zł dokształcić swoich pracowników z zagadnień ochrony środowiska. Takie jest założenie projektu realizowanego przez konsorcjum ABC Poland, Eko - Konsult, Uniwersytetu Gdańskiego i Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Na jego przeprowadzenie przeznaczono 7 mln zł. - Problemy ochrony środowiska są przez firmy często odsuwane na drugi plan. Chcemy to zmienić - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Andrzej Niewiadomski, kierownik projektu. W szkoleniach nie będą mogli brać udziału pracownicy dużych firm. Organizatorzy przyznają, że powodzenie projektu zależy od tego, czy uda im się dotrzeć i zainteresować małe i średnie przedsiębiorstwa. Oprócz strony internetowej (www.ekoszkolenia.pl) uruchomili infolinię 0 801 900 930 i zatrudnili lokalnych koordynatorów. Polska dostała z Europejskiego Funduszu Społecznego 250 mln euro na szkolenia pracowników. Większość środków Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponuje na projekty wybierane w drodze konkursu. 200 mln zł przeznaczono na duże projekty szkoleniowe, których wykonawcy są wybierani w drodze przetargu - takie właśnie jak rozpoczynające się szkolenia o ochronie środowiska. - Zdecydowaliśmy się na organizowanie dużych projektów szkoleniowych, bo mogą one dać większe efekty, a koszty ich organizowania są niższe niż przy mniejszych szkoleniach - przekonywała Grażyna Gęsicka, prezes PARPu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) O to to! :
Już wiecie na co idzie 11 mld waszej składki na UE do której PO namawiała ze wszystkich sił. To jest oszczędność? To jest zmniejszanie biurorkracji? Po prostu zwykli kłamcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) kpina :
Hehehe. Gość z partii która była za mega centralizacją w postacji podległości Brukselskiej mówi o decentralizacji. Widać że mówi to co ludzie lubią słuchać a robi co innego. Albo w ogóle nie rozumie co robi i co mówi. Obstawiam to drugie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) ZUS :
Hereszko, dzieciom takie bajki opowiadaj, i babcim klozetowym

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) ZUS :
Jestem po szkoleniach, więc jestem mondry

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) irudi :
Mirek, ja cie prosze.....fajny jestes ale ten twoj toatlny balagan.....SOCJALIZMOWI STANOWCZO NIE!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) kura :
ale jaja !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) grobowiec :
skoro Banach chcesz likwidować biurokrację, to co w starostwie robi ta hiena cmentarna z I wojny Żądło R.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) marek b. :
a kto to wogole jest banach?? co zrobil dla platformy , dla miasta, i dla spolecznosci lokalnej?? jakis mily pan ktory na sile jest forowany przez pana "lidera"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) KA :
Myślę, że z takim pojęciem o otaczającym Pana świecie, będzie najlepiej konserwować zabytki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) karol :
MIREK CO TY POTRAFISZ ? PROSZĘ CIĘ POWIEDZ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) jakub N :
karol, chyba więcej niż pochodzić z psem jak ten Nowak czy Kowalski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) unia wolności :
Nowak z Unii Wolności teraz jest w PO? to ten sam czy inny lisek?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) jjm :
wybierzcie sobie tego z pieskiem i tego co może więcej choć do tej pory też mógł,ale chyba nie chciał i tego z drogi do sukcesu a za rok niechybnie będzie trzeba rozpisać nowe wybory

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) Sympatyk PO :
Tylko Nowak !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) jjm :
no tak musi ktoś trzymać smycz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) KArol II: :
A ten Nowak na plakacie, to ten z tyłu, czy ten z przodu z wywieszonym jęzorem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) Karol II: :
Ten NOwak to raczej nie jest groźny, skoro bez kagańca, nie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) KArol II: :
Dobrze chce Banach; łatwiejsze pieniądze, to możliwośc łatwiejszego wydawania, a im łatwiej sie pieniądze wydaje, tym potem więcej zdjęć w prasie z komentarzem, jacy to PAnowie łaskawi ijak to ludowi dogadzają, za tego ludu cięzko zapracowane pieniądze. Więcej takich dobroczyńców, a szybciej nam garb urośnie od roboty i nawet nie będzie czasu na bilbord podnieść oczu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) Romulus :
Najlepszy prywatny interes w Polsce to polityka i życiorysy takich jak Banach czy Grad o tym świadczą .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) marek b. :
dobrze że w polityce są ludzie którzy mają pojęcie o czym mówią, gorzej jak o gospodarce i tym co trzeba zrobić żeby firmy się rozwijały i zatrudniały lludzi mówią ci którzy nigdy nie prowadzili żadnej działalności (najlepsi są nauczyciele i urzędasy)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2005) azotox :
czy to prawda , że Nowak chce zastrzelić swojego psa jeżeli nie przejdzie? szkoda psa. ciekawe gdzie go zakopie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) Weredyk :
hehehe:) nie ma to jak szantaz i zerowanie na niskich instynktach:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) do banacha :
panie banach, szlag mnie trafia jak pan się chwalisz jak to za pieniądze starostwa budujesz i remontujesz drogi i dps, dałeś choć grosza na te inwestycje ??? to wara od tego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) mirek :
ma racje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) Mirek B. :
to akurat nie sa pieniądze starostwa, tylko projekty dofinansowane, ale tak Tak już jest, że na forum ani czytać ze zrozumieniem, ani znać się na niczym nie trzeba. Niech się każdy pochwali tym co robi a jak nic nie zrobił to niech popracuje, zdobędzie środki na swoje pomysły i wszyscy na tym skorzystamy. Inwektywy świadczą o tym który pisze, gdyby cokolwiek kiedyś zrobił pożytecznego to by go s.... nie trafiał że inni potrafią. Nawiasem mówiąc rzadko czytam forum bo nie mam na to czasu, wypowiedzi o mojej pracy sami autorzy chcieli abym zamieścił

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) do kolegów :
Kampania się kończy, ale na tych wyborach życie się nie kończy, przynajmniej dla mnie. Słabym kandydatom i sztabom chyba tak. Niektórym marzy się wciągnięcie wszystkich za nogi do kotła, jestem poza zasięgiem. Pozdrawiam .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) sąsiad :
Panie Banach, z całym szacunkiem ale o czym Pan piszesz? Podziękuj Pan Gradowi że pana usadowił w starostwie jako członek etatowy z piekną pensyjką!!! Przecież ciebie człowieku ludzie nawet nie wybrali na radnego powiatowego a do sejmu się pchasz??? o czym my mówimy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) flu :
Naprawde......rece opadaja specjalista.....szkoda ze niestety ludzie niewtajemniczeni tak malo wiedza....szkoda wielka szkoda...mam nadzieje ze kiedys naprawde doczekamy sie specjalistow.. czyli odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach poprostu kompetencja i zaangazowanie w tym przypadku nie ma tego za grosz......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) powiatowy podatnik :
Panie Mirek B. Alboś Pan jest kompletnym nieukiem albo kpisz z nas. "to akurat nie sa pieniądze starostwa, tylko projekty dofinansowane" Otóż wiedz pan w swojej głowce że to ani nie są pieniądze starostwa ani nie są to "projekty dofinansowane" tylko są to pieniądze nam, podatnikom zabrane przez takich urzędasów jak Pan. Urzędolenie to Pańska specjalność a ja i inni za to płacimy. Niestety Buzek i jego ekipa ktorą wykopaliśmy z Sejmu na zbity pysk za to co zrobiła, za obciążenie nas utrzymywaniem posad takich pasożytów w powiatach znów wrocił w postaci PO, do europarlamentu, a Wy, AWSiarze pchacie się do Sejmu. Racz wiec Pan się zamknąć i przestać bredzić. Wystarczy że musimy Pana utrzymywać. Daruj Pan sobie te gadki i dobrodziejstwach wynikających z tego że pomniejszasz Pan nasze pieniądze o Wasze pensje i rozrzutność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) Wiktor :
Ludzie, przecież większośc naszych rodakow chciała do Unii. A skoro tam juz jesteśmy to trzeba brać pieniądze, które 1/ są nam zabierane jako składka 2/ są dodawane z kasy Unii. Bo dostajemy więcej niż sami tam przekazujemy ! I z tego powodu dobrze, że są urzędnicy , którzy nie czekają z założonymi rękami tylko składają projekty i stawiają inwestycja po inwestycji. Dobrze, że się w tym specjalizują. Dobrze, że są tacy Banachowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) sympatyk PO :
brawo Panie Mirku, tyle dyskusji o Pana pracy. Najwięcej ze wszystkich kandydatów. Chyba się pana bardzo obawiają bo słabeuszy nikt nie zna i o nich nie pisze(są niegrożni dla pozostałych). Nawet Grad na wszelki wypadek wyrzucił Pana na ostatnie miejsce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) TAK :
PO: Zlikwidować powiaty! Banach do hebla!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2005) www :
szkoda że platforma nie wygrała, była nadzieja na poprawę, teraz będzie socjalizm, ale przynajmniej czerwonych pogonili z Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl