Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Krzysztof Janik dla inTARnetu cz.I    -   16/9/2005
Były minister, były szef SLD, nadal lider tej partii w tarnowskim okręgu wyborczym. Bohater licznych kontrowersji, które wzbudzał w ostatnich latach, jako prominentny polityk powszechnie krytykowanej rządzącej lewicy. Sam nie pochodzący z naszego regionu i tu nie mieszkający, ale w Tarnowie (mówi o nim "nasze miasto") i okolicach widywany często, niejednokrotnie - trzeba mu to przyznać - jako posłaniec wiadomości dla regionu dobrych lub niezłych. Krzysztofa Janika, bo o nim mowa, zapytaliśmy z czym idzie do wyborów.

Ogloszenie

Zanim lider listy SLD w okręgu odpowiedział nam na to pytanie wymienił listę działań, które przedsięwziął lub w których uczestniczył a które poczytuje sobie za sukces czteroletniej pracy parlamentarnej i rządowej. Wśród tych działań wymienia: uratowanie Zakładów Azotowych, nowe zamówienia dla Zakładów Mechanicznych i oddalenie widma bardzo znacznych redukcji w tych zakładach, a także liczne inwestycje w infrastrukturę drogową regionu. Za sukces uważa też to, co dzieje się na budowie nowej autostrady do Tarnowa. Krzysztof Janik uważa, że Tarnów wyszedł bez większych strat po utracie rangi województwa i to też poczytuje za sukces. Wśród pilnych zadań do wykonania w regionie dostrzega potrzebę odnowienia budynków szkolnych, unowocześnienia bazy edukacyjnej i rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej.
- Tarnowskie to jest zagłębie małych i średnich przedsiębiorstw; mamy dużo zakładów rzemieślniczych, one produkują na eksport, jak na swoje warunki jesteśmy potentatem eksportowym w Polsce - zauważa były minister. Wśród problemów centralnych na pierwszym miejscu wymienia K.Janik bezrobocie. Jego zdaniem w przezwyciężeniu tego problemu nie pomoże jednak wolny rynek a "środki nadzwyczajne" (? ...). Krzysztof Janik nie obawia się odpływu młodych ludzi za granicę. - To nie będzie taka migracja jak przed wojną, gdy jechało się do Ameryki i już nie wracało. Teraz sporo ludzi będzie wracać, podszkolą się w angielskim, zobaczą inną kulturę pracy – nie twierdzę że lepszą (...) i wrócą - uważa polityk SLD.
Za ważny czynnik walki z bezrobociem uznaje K.Janik rozwój edukacji. Wspomina przy tym o postulacie obowiązku przedszkolnego i wcześniejszym obowiązku edukacji. Dobry jest jego zdaniem trend powstawania w małych ośrodkach powiatowych szkół wyższych. Lider SLD przypomina, że jego partia jest przeciwna prywatyzacji służby zdrowia a także przeciwna cenzusowi majątkowemu, który by warunkował dostęp do lekarza. Przypomina też inne hasła programowe lewicy - walkę o prawa i wolności obywatelskie, w tym także prawa mniejszości obyczajowych i seksualnych oraz walkę o Europę socjalną. Jego zdaniem zwycięstwo modelu Europy liberalnej, w znaczeniu rynkowym, oznacza pewną przegraną naszego kraju w zderzeniu z innymi państwami Unii. - Natomiast jeśli to będzie Europa sprawiedliwie dzieląca swój dochód, inwestująca w tereny zapóźnione, wtedy Polska ma szansę - uważa Krzysztof Janik.

Posłuchaj pełnej wypowiedzi Krzysztofa Janika (((mp3)))

A we wtorek 20 września w naszym portalu szukaj zapisu naszej rozmowy z liderem SLD w okręgu. Krzysztof Janik stara się w niej odpowiedzieć na następujące pytania : czym różni się on od Leszka Millera i Józefa Oleksego, którym nowe kierownictwo partii nie pozwoliło startować do Sejmu; czy jest dziś gotów przyznać się do kolejnego błędu Lewicy dotyczącego złamania wielokrotnych obietnic liderów Sojuszu w sprawie skrócenia kadencji Sejmu i czy dostrzega jakiekolwiek pozytywy obecnej, wspólnej kampanii prezydenckiej i parlamentarnej, do której swoją decyzją doprowadziło SLD ? Zapytaliśmy też K.Janika o komentarz do opinii Wojciecha Filemonowicza (SDPL), że to właśnie Janik był twórcą i głównym wykonawcą idei tzw. milleryzmu. Odpowiedzi polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej szukaj we wtorek na stronach portalu. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 26)Dodaj komentarz
(16-09-2005) dzierżyński :
od Józka i Lesia różni się tym że oni we dwóch piją tyle na tydzień co on na 1 dzień-zobacz zdjęcia z dożynek w Tuchowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) PO :
Niech każdy z posłów pije tyle co Janik i robi tyle dobrego. Ma Pan mój głos Kto nie pije ten zboczeniec.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) do PO :
A pan tak serio, czy dla jaj?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) aPOlityczna :
Mam czasem wrazenie, ze ogladaja TV gdzie pojawia sie posel Janik czuje jego nieswiezy oddech z przewaga armatu wodki przez ekran telewizora..? To takie osobiste odczucia mlodej kobiety jak ja...:-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2005) w.....ny :
Miller ,Hausner i Belka spowodowali totalna klęske SLD. Dlaczego Janik nic nie zrobił aby do tego nie dopuscić. Przyłożył tym samym łapę do oszukania i wyrolowania najbiedniejszych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) M.Wietrzyk :
Zmuśmy m.in. biednych aby płacili za przedszkola dla dzieci, których rodziców zmusi się aby od 5 roku życia do nich zaprowadzali swoje pociechy. Takich bzdur już dawno nie słyszałem. Przecież równie dobrze mógł gratisowo rozdać ludziom kamienie i zadekretować aby każdy codziennie wybijał jedną szybę. Wiecie ile miejsc pracy by powstało? U szklarzy wiele, ale inne by zniknęły bo zamiast na potrzebne ludziom rzeczy wydawano by w kółko pieniądze na szyby - jest oczywistym, że ludzie ( z wyłaczeniem szklarzy)od tego zbiednieją a nie wzbogacą się. To samo dotyczy przedszkoli. Przedszkolanki dostaną miejsca pracy bo tak rozkazała władza, ale inni stracą je bo na przedszkolanki trzeba będzie sciągnąć kolejne podatki. Nie inaczej będzie w momencie zastosowania "nadzwyczajnych środków" o których wspomina K. Janik. Oznacza to ni mniej ni więcej ingerencję w gopodarkę. K.Janik zapomniał jednak, że z gospodarki nie wyciśnie więcej niż sama jest w stanie dać z siebie. Stworzy się tylko nadzwyczajną okazję do marnotrawienia pieniędzy, a efektem będzie wzrost a nie obniżenie bezrobocia. Towarzyszom z SLD dziękujęmy - już pokazaliście swoje umiejętności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) horeszko :
Cztery lata temu SLD też wiedziało co zrobić, a wyszło jak zwykle. Pan Janik lepiej by zrobił startując w wyborach do senatu jako kandydat niezależny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) JKM :
"jeśli to będzie Europa sprawiedliwie dzieląca swój dochód, inwestująca w tereny zapóźnione, wtedy Polska ma szansę" - uważa Krzysztof Janik. To jest logika bezrobotnego żula spod budki z piwem. Jak będziemy biedni, to zyskamy w Europie jako teren zapóżńiony. A może by wreszcie z tego kraju zrobić potęgę gospodarczą, zamiast eksportować tanią siłę roboczą, tak dobrze wyedukowaną w przedszkolach. Tego raczej SLD nie potrafi. To może jednak na Popielę oddać głos, albo na Wietrzyka?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) horeszko :
Jak platforma JKM spowoduje zgodę UE na wzrost limitów produkcyjnych dla Polski? Bo wyjść z UE będąc tak wielkim dłużnikiem jest raczej niemożliwe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) Weredyk :
Czy Pan Janik ma udzialy w spolkach skarbu panstwa bedacych polmosami? A jesli tak to w czym mu jest wyplacana dywidenda?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) per koper :
Janik daj sobie na luz z tymi przechwalankami, Tarnów stał się dziurą , nawet zus przenieśli do sącza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) Jakub Kwasny www.sojusz.pl :
Juz naprawde nie macie argumentów? zeby zdyskredytować posła Janika? tylko alkohol? jakbyście byli tacy święci i sami do kieliszka nie zaglądali. Wszystko jest dla ludzi - ważne , żeby nie zapominać o swojej pracy , a o niej poseł Janik nie zapomina!!! czego dowody widać w mieście i regionie :P Panie Piotrze (Weredyku) lepiej prosze sie martwić o swojego kandydata i jego "dywidendy" Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) irudi :
Panie Jakubie Pan to masz normalnie tupet. Co prawda nie obchodzi mnie ile Janik pije. Bo nie bede z nim pił. Ale jego wizerunk w tym wzgledzie jest straszny. A Janik nie jest pracowity on tylko dużo jeździ i dużo pije a malo robi. Pomysly gospodarcze rodem ze spóźnionego PRL. mam juz dosc ludzi wypowiadajacych sie w imieniu biednych itd. Problem w ty ze ich deklaracje są albo nieszczere albo ich pomysły na radzenie sobie z biedą totalnie nieskuteczne. W przypadku posla janika mamy do czynienia z jednym i drugim.. Co do pracowitosci to niech pan wybaczy ale byl szefem klubu potem przewodniczącym partii ktora rządziła 4 lata i co on tak naprawde zrobil???/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) antykomunista :
a ja myślałem, ze przynajmniej na tym portalu nie będzie się lewactwo plenić, ale widać Lenin wiecznie żywy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) Weredyk :
Juz nie raz Jakubie rozmawialismy w kwestii dokonan Janika w Tarnowie. Wyszlo mizernie zwazywszy na jego funkcje i mozliwosci. Jak trzeba bylo walczyc o swietokrzyskie to walczyl, a nam przez 4 lata poszlo pare urzedow. Osobiscie uwazam, ze jak na jego mozliwosci, o ktorych tu piszesz to zaprzepascil swoja szanse. Jesli Pan uwaza inaczej prosze przestawic liste dokonan Janika. Zwazywszy na liczbe dokonan, ktore tu opiewasz nie ebdzie dla Ciebie problemem zbytnim opisanie jego czynow, ktore wzniosly na wyzyny nasz region.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) tarnowianin :2343244 ee34455 tarni@ewdr 
wypic to minister potrafi widzialem go na zuzlu ,balem sie ze spadnie ze schodow ale widac ze jest profesjonalista!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2005) wwwww :
w

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) jaruzelski :
Osiągnięć to on wielkich nie ma, przepił ZUS, TPSA, urząd celny, niech pije dalej to nie będzię miał do czego przyjeżdżać, bo pociągi nawet nie będą stawać w Tranowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2005) Obserwator :
Na tym portalu jest tylko lewactwo jak nie Janik to Aleksander Grad , który dokonał wyczynu aby stworzyć koalicje Bień - SLD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) drinker :
Krzysiek znów trzeźwy?! A łyżka na to: n i e m o ż l i w e ! ! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) Dno już było :
Trzeba zapić resztki sumienia skoro życie zmarnowało się na służbę PZPR która zniszczyła Polskę a później już tylko na walkę o pełne koryto dla swoich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) trop :
Warto zapamiętać firmy które na swoich tablicach reklamowych wieszają plakaty SLD. To prosty sposób by wiedzieć u kogo NIGDY niczego nie kupować i z kim nie robić ŻADNYCH interesów. Polecam drogę za cmentarzem w Krzyżu i tablice "Konstalblech" i inne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) :) :
dzieki trop

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) irudi :
ble okropne, wprqwdzie sld jest beee ale nawolywanie do bojkotu firm brzmi jakpomys rodem z bangladeszu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) trop :
Nawoływanie to jest rodem z USA a nie z Bangladeszu. W Bangladeszu rządzi ich SLD. Żaden patriota nie robi interesów ze zdrajcami ojczyzny z PZPR, którzy zaprzedali się sowieckiemu okupantowi. SLD jest spadkobierczynią PZPR i ma w szeregach partyjnych aparatczyków jak choćby na zdjęciu. Raz jeszcze sugeruję trzymanie się jak najdalej firm SLDowskich. Można je teraz zlokalizować i doprowadzić do upadku brakiem klientów. Tym samym SLD powoli straci podstawy finansowego bytu. Oczyszczenie Polski z SLD jest obowiązkiem każdego patrioty. Po prostu. Tak więc apeluję o wpisywanie tych firm.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2005) firma kolejna :
Była ksiegarnia na Sobieskiego ale już zbankrutowała chyba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl