To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Tempo
  
   Coraz bliżej sportowej pustyni ?   -   03/10/2003
Czarne chmury nie chcą odejść znad tarnowskiego sportu i mościckiego klubu, który w tym tygodniu świętował dokładnie 75 rocznicę funkcjonowania. Dokładnie w dniu rocznicy (30 września) PLK zdecydowała o wykluczeniu klubu z rozgrywek, co było zresztą jedynie przybiciem gwoździa do trumny, gotowej już od wielu miesięcy. Dzisiejsze "Tempo" przynosi natomiast informację o strajku, jaki z powodów fnansowych, chcą ogłosić w poniedziałek piłkarze niedawnego jeszcze III -ligowca.

Ogloszenie
>

Po degradacji z trzeciej ligi oraz odejściu dwóch kluczowych piłkarzy - Krzysztofa Paleja i Jarosława Dzięciołowskiego, niewielu było optymistów wśród kibiców Unii. Na razie jednak tarnowianie spisują się bardzo dobrze - są wiceliderami swojej grupy IV ligi, mając na koncie tyle samo punktów co prowadzący w tabeli Okocimski. Olbrzymim problemem pozostaje jednak wciąż nieuregulowana sytuacja organizacyjno-finansowa, będąca zagrożeniem dla dalszego funkcjonowania zespołu.

- Od momentu rozpoczęcia nowego sezonu nie otrzymaliśmy z klubu ani złotówki - mówi jeden z zawodników Unii, Mirosław Babiarz. - Działacze ciągle nam tylko obiecują oraz podają nowe terminy, w których rzekomo mamy otrzymać zaległe pieniądze. Przez cały wrzesień czekaliśmy cierpliwie na załatwienie tych spraw. Jednak w klubie nikomu chyba nie zależy na zespole piłkarskim. Dlatego wraz z kolegami z drużyny postanowiliśmy, że jeśli sytuacja natychmiast nie ulegnie zmianie, od najbliższego poniedziałku przestaniemy trenować.
Jedną z dróg wyjścia z impasu miało być utworzenie Tarnowskiego Towarzystwa Piłkarskiego. We wrześniu władze tego stowarzyszenia załatwiły wiele formalności, m.in. od trzech tygodni TTP ma swoje konto bankowe. Wydawało się więc, że koniec problemów finansowych jest bliski. Tym bardziej że już przed rozpoczęciem sezonu mówiono o kwocie 15 tysięcy złotych, która miała zostać przekazana piłkarzom Unii za pośrednictwem TTP. Jedyną przeszkodą był wtedy brak numeru konta Towarzystwa Piłkarskiego.

- To prawda, taka kwota miała wpłynąć na konto Towarzystwa. Gdy konto powstało, byłem przekonany, że pieniądze się na nim znalazły - mówi zaniepokojony prezes Rady Klubu Unii Tarnów, Andrzej Wiśniewski. - Dodam, że na początku września udało się nam pożyczyć pewną kwotę, którą trener miał rozdysponować między zawodnikami. Dlatego bardzo mnie dziwią wypowiedzi piłkarzy, że od momentu rozpoczęcia sezonu nie dostali ani złotówki.
Trener Jacek Ćwik potwierdził, że podzielił wśród piłkarzy trzy tysiące złotych. - Zawodnicy dostali te pieniądze jedynie w ramach pożyczki. W momencie otrzymania jakiejkolwiek wypłaty z klubu będą musieli ją zwrócić. Nie można więc mówić, że coś im wypłacono. Jedynie pożyczono - zaznaczył Ćwik.

Kto zatem ma regulować zobowiązania wobec piłkarzy Unii: klub czy też TTP? - Towarzystwo Piłkarskie powstało po to by wspierać tarnowską piłkę nożną. W miarę możliwości finansowych będziemy więc wypłacać zawodnikom premie i stypendia, jednak odpowiedzialność za wywiązywanie się z wszelkich umów podpisanych z piłkarzami nadal spoczywa na klubie - wyjaśnia prezes TTP, Franciszek Bernat.

Szef Unii, Andrzej Grzyb twierdzi, że Towarzystwo zostało powołane po to, by przejąć zobowiązania klubu, który aktualnie ma zajęte przez komornika wszystkie konta i nie posiada prawnych możliwości do wypłacania piłkarzom pieniędzy.

Piotr Pietras / Tempo

Czy Tarnów zmierza do "sportowej pustyni" ?

Zapraszamy do komentarzy - poniżej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:51:37
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html