Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Głosuj na ludzi, nie na partie - Roman Ciepiela    -   22/9/2005
Jednym z dyskutantów zaproszonym do wczorajszej "debaty senackiej" w restauracji PASAŻ był Roman Ciepiela, kandydat Wspólnoty Małopolskiej do izby wyższej polskiego parlamentu, były prezydent Tarnowa. W rozmowie z nami ustosunkowywał się on do wątpliwości i zarzutów wyrażanych przez kandydatów PO i PiS względem tzw. kandydatów "niezależnych". Zdaniem byłego prezydenta to nie jest wcale gorsza kategoria kandydatów a Senat nie powinien być miejscem ścierania się wyłącznie interesów partyjnych. Posłuchaj krótkiego wywiadu.

Ogloszenie
>

Roman Ciepiela uważa wręcz \\\"niezależność\\\" Senatora za jego atut. Powołuje się przy tym na profesora Zbigniewa Religę, który wysuwa postulat konstytucyjnego zakazu działalności partyjnej w Senacie, m.in. konieczność zawieszenia członkostwa w partii politycznej na czas sprawowania mandatu Senatora RP. Senat - zdaniem R.Ciepieli - nie powinien być instytucją poprawiającą stanowione w Sejmie prawo a reprezentacją różnych środowisk społecznych, nie tylko partyjnych. Sam kandydat do Senatu chce w nim reprezentować Małopolan, bo to oni go wybiorą.

Posłuchaj wypowiedzi Romana Ciepieli (((mp3)))

Roman Ciepiela, lat 50, absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych na AGH. W latach 1994-2000 był Prezydentem Tarnowa, a następnie Wiceprezydentem. Od 1990 roku był radnym w trzech kolejnych kadencjach Rady Miejskiej w Tarnowie.
Obecnie jest Zastępcą Dyrektora ds. Merytorycznych Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego Administracji (MISTiA) w Krakowie. Zarządza i nadzoruje projekty edukacyjne i prorozwojowe dla administracji publicznej oraz gospodarki.
Jest radnym Województwa Małopolskiego i pełni funkcje Wiceprzewodniczącego Sejmiku.
Jest inicjatorem wielu projektów rozwojowych o znaczeniu ponadlokalnym. m.in. rewitalizacji centrum Tarnowa, powstania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, stworzenia nowoczesnej infrastruktury informatycznej. Współautor modelowej reformy tarnowskich zakładów opieki zdrowotnej. Za swoje sukcesy uważa również wprowadzenie w Tarnowie podstaw budżetu zadaniowego oraz polityki konsultacji społecznych i dialogu z mieszkańcami w sprawach lokalnych finansów publicznych.
Posiada bogate doświadczenie w kierowaniu przedsiębiorstwami. Specjalizuje się przeprowadzaniu procesów restrukturyzacyjnych w gospodarce.
Autor publikacji z zakresu komunikacji społecznej oraz zarządzania nieruchomościami.
W przeszłości należał do Unii Wolności, był też jednym z założycieli pierwszych struktur PO w Tarnowie. Obecnie bezpartyjny, członek stowarzyszenia Wspólnota Małopolska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(23-09-2005) sydek :
PO już dziękujemy za 15 lat rządów pod różnymi ubrankami! Czas ich rozliczyć! Naprzód PiS. Nie damy sie nabrać na podwyższenie podatków przez ich podwyższenie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) MIETEK :
PIS juz dziekujemy proponujemy koalicje Radiem Maryja. Nauczcie sie liczyc, a potem pogadamy . Mam troche dosc dyskusji z partia ktora stosuje eattyzm w gospodace i chce znowu budzetowac sluzbe zdrowia, mowi tylko o teczkach...Dosc juz poprawiania polski czas na radykalny ruch gosodarczy ktory stworzy nowe miejsca pracy a nie na delikatne lekkie korekty. Bo za dwa lata bedziemy po prace wyjezdzac do Estonni i na Slowacje. Oszusci z PIS argumentow nie ropagandy... Przgladnijcie swoje kadry sami AWS - owcy i uciekinierzy z LPR i innych. Jedyny wyjatek to na waszej liscie Czesak ten przynajmniej umie liczyc. Nie prowadzicie debaty tylko gryziecie jak wsciekle pisy. Ludzie maja dosc nienawisci. DO RADIA MARYJA MARSZ. PO TYM JAK SLUCHALEM WOJTKIEWICZA WCZORAJ ...TO JA JUZ WSZYSTKO WIEM...JAKI KTO WYBRAL GO STAROSTA??NO ALE ZNALAZK SWOJE MIEJSCE NA ZIEMI...PIS PARTIA IGNORANTOW GOSPODARCZYCH

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) M.Wietrzyk :
Uuuuuu ostro! ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) pamięć :
Unia Wolności już nie ciągnie, Ciepiela?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) centrolewicowiec :
I ja się przyłączę: nie dla Kwaśniaka!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) kosmonauta z placu czerwonego :
romek romek nie leprzy od pozostałych!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak tak bedzie rzadził polską jak tarnowem to bedziemy bidniejsi od bangladeszu w 3 lat.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) pilot :
kosmonauto! tarnowskie szkoły wyższe powstawały w latach 1995 - 1998, rynek tarnowski zmienił sie w 1997r z zakazanego miejsca w "salon". Ruszyła południowa obwodnica, poszerzono Krakowską. Kto był wtedy prezydentem miasta? nie pamietasz czy nie chcesz pamietac? Ciepiela.(lepszy pisze sie przez sz a nie rz) pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) Tarnowianin :
W ostatnim Senacie był tylko 2 niezależnych, a SLD z 42% poparciem miału 75 mandatów. Taka jest statystyka. Wygra PO i PIS. Szkoda marnować głosu na niezależnych bo to ludzie bez szans.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) Apolityczna :
Dlaczego Romek wyjechał do Krakowa i tam pracuje i mieszka od lat?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) Weredyk :
Mieszkac nie mieszka, czesto widuje go w pociagach relacji Tarnow - Krakow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) anda :
a gdzie tam ludzie .... panocku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2005) chrisu :
Ale jak można mówić, żeby głosować na ludzi, a nie na partie, jak to wszystko jedno na kogo się głosuje, bo i tak przechodzi partia??? KTOŚ TU PRÓBUJE MANIPULOWAĆ!!! Głosujcie na kogo chcecie, bo to bez różnicy. MOŻECIE GŁOSOWAĆ TYLKO NA PARTIE! Ja bardzo bym chciał głosować na ludzi, ale przy tej ordynacji to niemożliwe, więc proszę bardzo nie mydlić oczu! Wy z niższych miejsc wejdziecie, jak wasza partia dostanie dużo głosów, a kolejka już zaklepana! To niestety żałosne, bo nie da się za bardzo rozliczać tych, na których się głosuje, bo mogę nie chcieć, żeby wszedł ktoś, na kogo nie głosuję, a i tak wejdzie, bo jest wyżej na liście partii i korzysta z mojego głosu wbrew mojej woli w sumie, no nie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2005) gej :6098511 
jestem gejem i szukam kogoś do seksu?????????chętni niech piszą na gg.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl