Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Kampanijne ostatki   -   23/9/2005
W ostatnich dniach i godzinach przed ciszą wyborczą kampania polityczna w regionie sięgnęła zenitu. W tarnowskich mediach odbywały się debaty kandydatów, oni sami wychodzili na ulice wręczając potencjalnym wyborcom nie tylko ulotki, ale też ... kiełbaski i kwiaty. W Tarnowie pojawili się także prominentni politycy, aby poprzeć "swoje" osoby w lokalnej tarnowskiej kampanii. I tak - w środę, aby poprzeć kandydaturę Barbary Marianowskiej pojawił się u nas wiceprezes PiS Marek Jurek a wczoraj oficjalnie zakończył kampanię Krzysztofa Nowaka (PO) eurodeputowany Bogusław Sonik. Nie sposób było uczestniczyć we wsszystkich konferencjach prasowych organizowanych przez sztaby wyborcze. Najczęściej informowano na nich o wyrokach sądów w sprawach orzekanych przez te ostatnie w tzw. trybie wyborczym.

Ogloszenie

Największą burzę wywołał opublikowany w ubiegłym tygodniu w tygodniku TEMI list tarnowskiego działacza PiS Rafała Plucińskiego, w którym krytycznie odniósł się on do pozbawienia się przez jego macierzyste ugrupowanie osoby Henryka Łabędzia, wymienionego - jego zdaniem - przez Barbarę Marianowską na Józefa Rojka. Byłemu prezydentowi Tarnowa Pluciński przypominał kilka niechlubnych - jego zdaniem - sytuacji, m.in. zwolnienie z opłaty czesnego w MWSE, wyrok sądu pracy ws. zwrotu niesłusznie pobranych świadczeń a także "dziwne operacje" gruntami miejskimi.
Prezydent Rojek, dotknięty niesłusznymi jego zdaniem oskarżeniami, pozwał do sądu zarówno wydawcę tygodnika, który opublikował list, jak i samego autora. W pierwszym przypadku orzeczenie sądu było korzystne dla TEMI, choć w drugiej instancji sąd uznał jednak opublikowany list za "materiał wyborczy". Dziś rano Józef Rojek triumfalnie obwieszczał natomiast na konferencji prasowej swoją wiktorię w sporze z autorem listu. W postanowieniu sądu czytamy m.in :"Nagromadzenie tego rodzaju danych nieprawdziwych uznawanych w opinii przeciętnego odbiorcy za zniesławiające, zasługuje na negatywną kwalifikację prawną" i dalej "W sprawie niniejszej uczestnik nie udowodnił prawdziwości faktów, co więcej postępowanie dowodowe wykazało nieprawdziwość tych faktów".
Rafał Pluciński ma opublikować przeprosiny na łamach prasy.
- Mam satysfakcję, że potwierdzona została moja uczciwość i fakt, iż w latach mojej działalności samorządowej i w czasach mojej prezydentury w niczym nie uchybiłem zasadom praworządności - oświadczał dziś zadowolony Józef Rojek.

Swój dalszy ciąg będzie miała na pewno sprawa sporu Barbary Marianowskiej z Henrykiem Łabędziem, podejrzewającego posłankę o zakulisowe działania, zmierzające do usunięcia go z listy PiS, m.in. poprzez sprokurowanie zarzutu, który pojawił się w pewnej chwili, o jego rzekomych związkach z WSI. Do dziś nie wiadomo, kto był autorem tego pomówienia. Henryk Łabędź nadal sugeruje, że impuls do niego mógł wyjść ze środowiska związanego z posłanką, które miało poczuć silną konkurencję ze strony szefa lokalnej Solidarności.
O braku winy posłanki Marianowskiej jest przekonany wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Marek Jurek, który na środowej konfrencji prasowej podkreślał przykład moralny, jaki daje działalność Barbary Marianowskiej. Jego zdaniem aktywność polityczną posłanki da się streścić trzema słowami : służba, odwaga i odpowiedzialność.(pd)

na zdjęciu od prawej zadumani: Józef Rojek, Marek Jurek i Barbara Marianowska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(24-09-2005) marek :
przecież temi/brukowiec/jest na usługach platformy.i tak to im nie pomoże. rojek posłem będzie czy się to komu podoba czy nie.dla tarnowa na pewno zrobił więcej niż cała platforma do kupy razem wzięta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2005) trzeźwy :
Patrząc, jak każeradakcja, od prawej - to tylko Marek Jurek nic się nie zmienił.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2005) Weredyk :
Jakie tam triumfalne oglaszanie zwyciestwa. Po prostu prawda zwyciezyla klamstwa i znieslawienia. Temi jest na uslugach to jest oczywiste, duzo osob obawia sie Rojka i tak to bywa, ze szuka sie kazdego sposobu zeby mu uprzykrzyc zycie. Jak sie nie ma hakow to tak bywa, ze sie szuka dziury w calym. Przykre, ale taka rzeczywistosc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2005) prawda :
Rojek stojac na straży praworzadności jest atakiem kłamstw ,szkalowań ze strony róznych ludzi w tym tzw. działaczy Solidarności , innych osób którzy przeszli do ugrupowań prawicowych. Jest to osoba której nie mozna zarzucić zadnych uchybień gdy był Prezydentem Miasta . A teraz boją się ci którzy maja może coś na sumieniu . Natomiast Łabędzia Delegatura NSZZ S nie delegowała na listę LPR . On wykorzystuje logo "S" .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2005) buahahahaha :
Do łez się ubawiłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2005) photo press :
na zdjęciu: regionalny zjazd socjalistów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2005) www.edwardczesak.pl :
Edward Czesak - lista 6 pozycja 4

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2005) Przecz z socjalistami w PiS :
Po prawej: kołchoźnica, po lewej robotnik. W środku Marej Jurek niepasujący wyraźnie to tego towarzystwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2005) anty komuch :
no i co lamusy, PiS rządzi w Polsce czy tego chcecie czy nie!!! Hahaha, a Kwachu mówi ze SLD jest zwyciezca tych wyborow... buahahahahahahahahhahahaha!!!! !!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2005) JKM :
Bo SLD jest zwycięzcą tych wyborów - miało byc poniżej 5 %, a okazało się, że jest powyzej 10 %.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2005) nihil novi :
"Kołchoźnica i robotnik" w Sejmie. Hehehe. Socjaliści z PiS zastąpili socjalistów z SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2005) last minute :
(PAP) Biskup tarnowski W.Skworc wezwał do siebie posła PiS J.Rojka w związku z niedzielnymi wydarzeniami. Tematu rozmowy nie ujawniono.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2006) emil :emil.rybakinteriapl 
Nie bede schlebial nikomu .Ale Pan J.ROJEK JEST WLASCIWYM KANDYDAT NA PREZYDENTA ,CALA POSTAWA TEGO CZLOWIEKA WSKAZUJE KOMPETENCJE .ZROBIPORZADEK WURZEDACH NO I WOGOLE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2006) EMIL :EMILRYBAK@INTERIAPL 
DZIENNIKARZ TELEWIZJI KABLOWEJ MA SWEGO IDOLA PANA K.JANIKA SNI MU SIE KOMUNA .JESZCZJEST NA KUBIE MOZE TAM.............?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl