To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   CPR obejmie też Powiśle ?   -   13/12/2003
Władze powiatu dąbrowskiego chcą, by tarnowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego objęło swoim zasięgiem także Powiśle Dąbrowskie. Radni podjęli uchwałę, w której deklarują współpracę w tym zakresie z gminą miasta Tarnowa i powiatem tarnowskim.

Ogloszenie
>
- Porozumienie dotyczy stworzenia wspólnego dla obu powiatów centrum ratownictwa. Szczegóły o współpracy i finansowaniu tego przedsięwzięcia dopiero będę ustalane. Jest to pierwszy krok do zabezpieczenia sieci ratunkowej i powiadamiania na naszym terenie - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.
Po podpisaniu porozumienia mieszkańcy Powiśla, wybierając numer 112, będą łączyć się z dyspozytorem CPR-u w Tarnowie, który zadecyduje i uruchomi odpowiednie służby w powiecie dąbrowskim. Na Powiślu zostaną utworzone tzw. "punkty wyniesione", które usprawnią działania CPR-u. Mają one powstać przy Komendzie Straży Pożarnej w Dąbrowie oraz w Szczucinie i Żabnie, gdzie stacjonowałyby karetki Pogotowia Ratunkowego.

"Taki system usprawniłby system pomocy, skróciłby czas przejazdu karetki. Wszystko jednak musi być ze sobą skoordynowane. Budowa takiego systemu wymaga znacznych nakładów pieniężnych. W tej sprawie wszystko zależy od wojewody, który tworzy plan zabezpieczenia województwa" - podkreśla starosta.
Początkowo planowano utworzenie w Dąbrowie oddzielnego CPR - u, ale na przeszkodzie stanęły finanse. Władze zapowiadają, że nadal będą zabiegać o własną jednostkę. Przygotowany we współpracy z tarnowskim CPR - em system mógłby być początkiem oddzielnej jednostki. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 04:09:06
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html