To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Czwarty dzień "Talii"   -   03/10/2005
W czwartym dniu Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie obejrzymy w pokazach konkursowych dwa przedstawienia. Najpierw o godzinie 18, tym razem w Mościckiej Fundacji Kultury, Narodowy Stary Teatr z Krakowa pokaże swoją najnowszą premierę – znany utwór hrabiego Aleksandra Fredry „Wielki człowiek do małych interesów”, w reżyserii Michała Borczucha. Wystąpią m.in. Bogdan Brzyski i Błażej Peszek.

Ogloszenie
>

W klaustrofobicznej przestrzeni domu Jenialkiewicza spotyka się grupa młodych ludzi, znajdująca się pod opieką szalonego wuja fantasty. Skazani na swoje towarzystwo i nudę zaczynają korzystać z możliwości, jakie daje im przebywanie w jednym miejscu i w określonym przez okoliczności układzie. Atmosfera sprzyja prowadzeniu najróżniejszych gier, za którymi kryją się potrzeby finansowe bądź, częściej, erotyczne. Intryga i tajemnicze plany wuja schodzą na plan dalszy, ustępując miejsca historii o grupie młodych ludzi, przerażająco interesownych w swoich poczynaniach i wyborach uczuciowych. Pod modelem Fredrowskiej komedii pomyłek reżyser odnajduje ludzi emocjonalnie wypłukanych, dla których liczą się jedynie: atrakcyjność, powierzchowność kontaktów, własne ambicje. Maska samozadowolenia tuszuje lęk przed uczuciami, a manipulacja innymi - nieznośną samotność. W królestwie konsumpcji nawet miłość sprowadza się do transakcji - łatwej wymiany \\\"osobowych pakietów\\\". Przefiltrowany przez współczesną wrażliwość dramat Fredry, inteligentna zabawa konwencjami i językiem sprawiają, że spektakl nie tylko śmieszy, ale też poraża trafną obserwacją dzisiejszej obyczajowości.

Zaś później o godzinie 20, ale już na dużej scenie Teatru im. L. Solskiego zaprezentuje się Teatr Polski z Wrocławia ze spektaklem Yasmina Reza „Życie – trzy wersje”, w reżyserii Macieja Sobocińskiego. W obsadzie m.in. znakomita aktorka Kinga Preis.
Przynajmniej kilka razy w życiu każdy z nas zastanawiał się \\\"co, by było gdyby\\\" i próbował wymyślać inny scenariusz zdarzeń. W rzeczywistości trudno zmierzyć się z tą samą sytuacją dwukrotnie. Na scenicznych deskach taka konfrontacja nie tylko jest możliwa, ale także stanowi świetną zabawę i wyzwanie dla aktorów. Dwie pary małżeńskie - szef i jego podwładny z towarzyszkami życia - zostały przez Yasminę Rezę postawione trzy razy wobec tej samej sytuacji. Za każdym razem zmieniają się okoliczności wizyty Huberta i Inez Finidorii w domu jego podwładnego, a tym samym zmieniają się relacje wewnątrz małżeńskich par oraz stosunki między gośćmi a gospodarzami. Błyskotliwie napisane, iskrzące się od dowcipu dialogi, mistrzowsko kreślone sytuacje oraz niezmiernie przenikliwe portrety psychologiczne postaci gwarantują dobrą i mądrą zabawę.
Czas trwania: 100 min. (bez przerwy)

To wszystko będzie po południu, natomiast w samo południu rozpocznie się w Sali Lustrzanej panelowa dyskusja pod wymownym tytułem – hasłem CO-MEDIA. Jej moderatorami zgodzili się zostać znani dziennikarze: Marian Pulit z Radia Kraków, tarnowianin Łukasz Maciejewski z TVP Kultura, Anna Burzyńska z UJ, Bogusław Nowak z TVP Kraków i Edward Chudziński ze Studium Dziennikarskiego Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Prowadzący ten panel dyrektor teatru Wojciech Markiewicz zaprasza do licznego udziału zainteresowanych tą problematyką tarnowian, szczególnie przedstawicieli lokalnych mediów.

A my ponawiamy zaproszenie do udziału w naszym festiwalowym konkursie na recenzję z festiwalowych spektakli lub komentarz do okołoTaliowych wydarzeń. Na Wasze teksty wciąż czekamy pod adresem: poczta@intarnet.pl . A na Was czekają bilety na przedstawienia oraz nagrody książkowe.

Zobacz też:
- program TALII
- Pierwszy dzień Festiwalu
- relację z wernisażu Marka Raczkowskiego
- relację z koncertu Ultradycyjnego Duo Jazzowego
- Drugi Dzień Festiwalu
- Trzeci Dzień Festiwalu
- Komentarz M.Poświatowskiego do niedzielnych wydarzeń
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 21:33:58
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html