Nieudany rewanż tarnowianek   -   15/12/2003
Walczące o I ligę koszykarki MKS PM Roleski Tarnów uległy w Bytomiu UKS MOSM w pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek. Nie udał się więc rewanż za szesnastopunktową porażkę poniesioną w pierwszej rundzie na własnym parkiecie.

UKS MOSM Bytom - MKS PM Roleski Tarnów 89-71 (21-14, 27-15, 13-13, 28-29)

MKS PM Roleski: Kułaga 21, Żaba 17, Zych 7, Pałucka 6, Rodo 5, Książek 4, Romerowicz 4, Kłosowicz 3, Cierniak 2, J. Kawa 2, K. Kawa 0.

Spotkanie rozpoczęło się od punktów zdobytych przez miejscowe, ale w 2 min po punktach Kułagi i Żaby było 4-2 dla MKS-u PM Roleski. W 4 min gospodynie prowadziły 6-4, akcja 2+1 Kułagi pozwoliła jednak tarnowiankom na doprowadzenie w 6 min do stanu 10-10.
Trzecia kwarta przebiegała pod znakiem wyrównanej gry "kosz za kosz". W 27 min po sześciu punktach Kułagi oraz rzucie osobistym Zych było więc 36-57, a skuteczna gra w końcówce tej odsłony Pałuckiej (4 pkt.) oraz Rodo (2 pkt.) pozwoliła tarnowiankom na zmniejszenie dzielącego oba zespoły dystansu do 19 "oczek" (42-61).
W 34 min bytomianki wygrywały już jednak 72-50 - mimo celnych rzutów zza linii 6.25 m: Rodo i Kułagi - aby trzy minuty później powiększyć rozmiary swojej przewagi do 30 pkt. (82-52). W tym momencie miejscowy szkoleniowiec wpuścił na parkiet zawodniczki rezerwowe. Tarnowianki zaczęły odrabiać straty i w 39 min - m.in. dzięki skutecznej grze Żaby, która w tej kwarcie zdobyła 13 pkt. - doprowadziły do stanu 67-84. Wynik meczu ustaliła Pałucka, dwukrotnie wykorzystując rzuty osobiste. (STM)

Date        : Fri, March 29, 2024 11:05:25
IP          : 3.238.198.167