To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  (przed)Dzień Nauczyciela w ZSS   -   16/10/2005
14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej w tarnowskich szkołach od lat obchodzony jest bez zajęć w szkołach. Większość uroczystości związanych z tradycyjnym Dniem Nauczyciela odbyła się już w czwartek. Tak też stało się w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Mościcach. W tej jednej z największych placówek oświatowych w Tarnowie nagrody Dyrektora otrzymało 11 pedagogów. Dyrektor Andrzej Kot uhonorował też sponsorów i przyjaciół szkoły. Wyniki w plebiscycie na najsympatyczniejszych nauczycieli ogłosił także samorząd uczniowski. Nie zabrakło kwiatów, ciekawej rozrywki przygotowanej przez uczniów i małego poczęstunku.

Ogloszenie
>

W przemówieniu inaugurującym uroczystość dyrektor Kot podkreślał sukcesy szkolnych pedagogów i uczniów szkoły, które przejawiają się w tym, że placówka osiąga daleko ponadprzeciętne wyniki w rankingach mierzonych ilością uczniów spoza Mościc, punktami na egzaminach kompetencyjnych i nagrodami w najróżniejszych olimpiadach. I to nie jest tak, że garną się do nas tylko dzieci i młodzież, które chcą się uczyć w szkole sportowej. Do sportowych klas profilowanych zapisuje się mniej niż połowa tych, którzy przychodzą do nas z całego miasta - podkreślał dyrektor. Dyrektor Kot zwracał też uwagę na sytuację, w jakiej przyszło pracować jemu samemu i jego nauczycielom; życzyłby sobie choćby roku normalnej pracy bez konieczności dopasowywania się do kolejnych wymogów kolejnych etapów reform oświaty. Jego zdaniem dziś już jasno widać, że np. tzw. liberalizacja w zakresie podręczników szkolnych najbardziej przysłuzyła się nie uczniom i nie nauczycielom ale głównie wydawcom - producentom podręczników.

Tegoroczne Nagrody Dyrektora ZSS otrzymali : Małgorzata Dziki, Dorota Niedojadło, Izabela Florek, Dorota Sennnik, Małgorzata Biel, Ewa Tworzydło, Maria Strejczek, Ryszard Żmuda, Wiesław Teper, Renata Bokwa i Agnieszka Kowalska - Raszka. Samorząd Uczniowski ogłosił z kolei wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszego nauczyciela. W Szkole Podstawowej ten zaszczytny, najbardziej chyba cenny tytuł przypadł Pani Ewie Grabce, w Gimnazjum - Sławomirowi Podgórskiemu.
Okolicznościowe dyplomy, w podziękowaniu za pomoc okazywaną szkole, otrzymali też rodzice uczniów zaangazowani w prace na rzecz placówki oraz sponsorzy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:43:02
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html