To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Radio PLUS
  
   Dziurawy budżet na 2004 r.   -   15/12/2003
Dziurawy budżet – tak o projekcie dochodów i wydatków Tarnowa w 2004 roku mówi jego autor, prezydent Mieczysław Bień. To dlatego, że planowane dochody miasta mają wynieść blisko 250 milionów złotych, natomiast wydatki prawie 270. Łatwo więc obliczyć, że dziura budżetowa wyniesie ponad 20 milionów złotych.

Ogloszenie

Władze miasta chciały poprawić sytuację budżetu poprzez wydłużenie terminu spłat kredytów, które miasto w poprzednich latach zaciągnęło w bankach. Niestety – nowa ustawa o samorządzie zabrania takich posunięć. Jedynym wyjściem z tej sytuacji pozostaje więc zaciągnięcie kredytu na załatanie dziury – uważa prezydent Bień.
Także niewesoło zapowiadają się rok 2005 i 2006, przez te lata Tarnów będzie spłacał około 30 milionów złotych kredytów rocznie. Sytuacja poprawi się dopiero w 2007 roku. Budżet Tarnowa w 2004 roku będzie nadal budżetem zaciskania pasa, i – aby obniżyć deficyt – poszukiwaniem pieniędzy ze źródeł zewnętrznych czyli unijnych funduszy.
Projekt wydatków i dochodów Tarnowa trafi teraz do radnych, którzy zapoznają się z nim. A pierwsza dyskusja nad projektem odbędzie w styczniu.

Przypomnijmy, że projekt budżetu na rok 2003 był pierwszym od wielu lat budżetem zrównoważonym. Na przestrzeni roku okazało się jednak , że na pokrycie wydatków w mijającym roku nie wystarczyło miejskich dochodów. 7 milionów zł magistrat był zmuszony pożyczyć w banku, aby móc pokryć wyższe niż się spodziewano wydatki na oświatę (przyp. OKAY).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 08:05:19
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html