To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ecolife 2005 zakończone    -   17/10/2005
Po raz dwudziesty pierwszy odbyły się w Tarnowie „Targi Zdrowego Życia”, połączone z II Krajowymi Targami Żywności Regionalnej i Tradycyjnej. W dniach od 14 do 16 października w Hali Jaskółki zgromadziło się ponad 60 wystawców – od producentów – przetwórców produktów z gospodarstw ekologicznych, po firmy oferujące sprzęt, bez mała rehabilitacyjny. Dwadzieścia dwie firmy otrzymały za swe produkty nagrody i wyróżnienia.

Ogloszenie

„Targi Zdrowego Życia” ewoluują, ich formuła wciąż się poszerza – obok żywności znaleźć można było stoiska np. z fotelami do masażu, był bioenergoterapeuta, byli też wystawcy mający zgoła niewiele wspólnego ze „zdrowym życiem” – no chyba że za promocję zdrowego trybu życia uznamy jeżdżenie samochodami. Widać, że impreza boryka się z trudnościami finansowymi, a niektórych przedsiębiorców na pojawienie się w Tarnowie zwyczajnie nie stać, lub nie uważają oni tego za celowe. Dla pewnej grupy producentów tarnowskie targi to jednak pierwszy krok przed pojawieniem się na regionalnym rynku, lub szansa na zdobycie nagrody, którą wyeksponować będzie można na sprzedawanym produkcie.
Ostatecznie „Sąd Konkursowy”, pod przewodnictwem prof. Dr hab. Mieczysława Pałasińskiego przyznał dwadzieścia dwie nagrody – tylko część z nich przypadła w udziale tarnowskim firmom. I tak: Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdobyły Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” w Bielsku-Białej, Nagrodę Prezesa Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji – Zakład Produkcji Spożywczej Skwierawski w Brusach, Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego – OSM w Nowym Sączu, Puchar Wojewody Małopolskiego – Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach, zaś Puchar Prezydenta Tarnowa – Spółka ZENIT w Tarnowie.
Złote medale otrzymali: Zakład Piekarniczo – Cukierniczy „Glutenex” w Sadach k. Poznania za bułki maślane bezglutenowe, Piekarnia „Złoty Kłos” w Dobczycach za chleb chłopski, OSM w Końskich za mleko koneckie, Mlektar S.A. w Tarnowie za kefir luksusowy, Zakład Produkcji Spożywczej Skwierawski w Brusach za mus jagodowy niskosłodzony, ZAS-POL Sp z o.o. w Warszawie za zestaw herbat zielonych, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „WOX” w Baćkowicach za miód pszczeli nektarowo – spadziowy i Kopalnia Soli S.A. w Kłodawie za zestaw lizawek solnych.
Przyznano również tytuły „specjału regionalnego” – otrzymali je: Piekarnia Złoty Kłos w Dobczycach za pieczywo cukiernicze „koza dobczycka”, firma „Jasiołka” w Dukli za „kiełbasę pradziada”, Zakład Produkcyjno – Usługowy „Ekoprodukt” w Częstochowie za ciastka „Otrębusie”oraz Zakład Uboju i Przerobu Mięsa „Markowa” w Markowej za kiełbasę wiejską „Markowska”.
Ponadto wyróżnienia przypadły w udziale: Zakładom Tłuszczowym „BIELMAR” w Bielsku – Białej za margarynę „Palma”, Przedsiębiorstwu Pszczelarskiemu „APIPOL – KRAKÓW” w Brzączowicach za cukierki Apidropsy, „LIFESTYLES POLAND” Sp. z o.o. w Katowicach za preparat Intra, WPP „ELENA” w Kokaninie za zestaw dodatków do żywności i BOLARUS S.A. w Bochni za rozwijanie produkcji urządzeń chłodniczych do przechowywania żywności.

Targi odbyły się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jerzego J. Pilarczyka, Marszałka Województwa Małopolskiego Janusza Sepioła, Wojewody Małopolskiego Jerzego Adamika, Dyrektora Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji Wojciecha Henrykowskiego, Starosty Tarnowskiego Michała Wojtkiewicza i Prezydenta Miasta Tarnowa Mieczysława Bienia.

Jak było na targach – posłuchaj reportażu (((plik mp3))). Znajdziesz tu wypowiedzi zwiedzających i wystawców, w tym także tych nagrodzonych. Mówią przedstawiciele firmy dystrybującej fotele do masażu, firmy Mlektar, Jasiołka, Sądecki Bartnik, Zenit (Tarnów) oraz szef targów, prezes Towarzystwa Propagowania Zdrowej Żywności i Żywienia Zygmunt Koper.

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:22:42
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html