To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Błogosławieństwo dla Warsztatu   -   20/10/2005
Jan Paweł II będzie patronem powstającego w Tarnowie Warsztatu Terapii Zajęciowej dla osób upośledzonych umysłowo. Placówkę poprowadzi Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Zgodę na nadanie jej imienia Papieża wydał właśnie biskup tarnowski Wiktor Skworc. Jednocześnie udzielił on błogosławieństwa zarządowi stowarzyszenia na dalszą działalność dla dobra osób niepełnosprawnych w Tarnowie.

Ogloszenie
>

- Taki patron to dla nas zobowiązanie do dawania czytelnego świadectwa dobra w pracy z naszymi podopiecznymi – mówi prezes stowarzyszenia Krzysztof Drwal. Chcemy, aby prowadzony przez nas Warsztat Terapii Zajęciowej był żywym pomnikiem Papieża Wojtyły. Osoby chore, niepełnosprawne i odrzucone zawsze były mu bliskie. Prezes stowarzyszenia dodaje, że podopieczni warsztatu nigdy nie będą uczniami szkół dla zdrowych dzieci. Do tej pory z zazdrością patrzyli na swoich kolegów, którzy uczęszczają do „papieskich” szkół. Teraz także ich placówka będzie miała takiego patrona.
- Chcemy zapewnić osobom niepełnosprawnym dobry życiowy start
– mówi wiceprezes Stowarzyszenia Małgorzata Mośny. Pracując od kilkunastu lat z osobami upośledzonymi umysłowo i chorymi psychicznie, wybrała metodę terapii, która będzie prowadzona w nowym warsztacie. Podopieczni mogą liczyć na rozwój funkcji wzrokowych, słuchowych, dotykowych i motorycznych. – Zaczniemy od podstaw, tak aby w przyszłości uczestnicy warsztatu potrafili co najmniej czytać i pisać – podkreśla Mośny. W placówce nabędą umiejętności niezbędne do podjęcia pracy oraz zaspokajania potrzeb efektywnego kontaktu z otoczeniem. W warsztacie przy ul. Hodowlanej 6 znajdzie się pięć pracowni oraz gabinety: logopedyczny, psychologiczny i rehabilitacyjny. Terapia będzie prowadzona za darmo, każdy otrzyma kieszonkowe, a na dodatek uczestnictwo w zajęciach nie odbiera prawa do pobierania zasiłków, rent i innych dodatków rehabilitacyjnych. Etaty personelu sfinansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Pomysł utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej spodobał się bp. Skworcowi. –W czasie spotkania z zarządem ksiądz biskup wspominał, że na Śląsku już kilka lat temu wizytował takie warsztaty i był zbudowany efektami pracy terapeutów - mówi prezes Drwal. Podobnie twierdzi prezydent Tarnowa Mieczysław Bień, popierając działania zmierzające do otwarcia w mieście takiej placówki.
Małgorzata Mośny zwraca też uwagę na wysoką świadomość rodziców i opiekunów osób upośledzonych umysłowo. – Zapisując dzieci do warsztatu terapii zajęciowej, wiedzą jak ogromna jest to dla nich szansa rozwoju – podkreśla. Zmienia się także krzywdzące myślenie społeczeństwa, że człowiek niepełnosprawny, ułomny lub chory powinien siedzieć odizolowany, zamknięty w domu i pozbawiony rozwoju.
Osoby zainteresowane uczestniczeniem w zajęciach terapeutycznych w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie są proszone o kontakt telefoniczny pod numerami: 622 43 15 lub 0606 95 64 72.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:51:06
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html