To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Cenacolo – Bóg dał im drugą szansę (2)   -   31/10/2005
- To jest szkoła życia założona dwadzieścia trzy lata temu przez siostrę Elwirę – mówi Peter, członek katolickiej wspólnoty Cenacolo, mieszkaniec domu położonego opodal Tarnowa. Mieszkają tu młodzi ludzie uzależnieni od narkotyków, alkoholu, hazardu, ludzie szukający swojego miejsca w życiu. Dziś prezentujemy kolejną część dźwiękowego reportażu; całość przeczytać możesz w najnowszym numerze TERAZ.

Ogloszenie
>

Jeden z pierwszych tego rodzaju domów powstał w słynącym z objawień Medjugorje (Bośnia i Hercegowina); kilka lat temu miałem okazję go odwiedzić i stwierdzam, że tarnowska, międzynarodowa wspólnota funkcjonuje w oparciu o te same zasady: „praca i modlitwa”. Jak wygląda dzień w Cenacolo? Jak wygląda życie i jak wyglądają nałogi z perspektywy mieszkających tu ludzi? Oto garść wypowiedzi: „Umieliśmy tylko brać, wszystko było oszustwem. (...) Tu o nic nie prosimy – żyjemy z tego co mamy; nie mamy soli – nie solimy, nie mamy kawy – nie pijemy kawy. Niczego nie kupujemy. (...) Nie mamy telewizji, papierosów, gazet – przecież mieliśmy to wszystko wcześniej i to nam nie pomogło (...)”, „wcześniej nie rozmawialiśmy o swoich problemach. (...) Tu pomagamy sobie nawzajem”, „z pomocąa wspólnoty mogę szukać sensu życia”, „tu drugi człowiek widzi mnie takim, jakim jestem.”
Zapraszam do wysłuchania drugiej części reportażu (((mp3))).
Wkrótce część trzecia – ostatnia; całość przeczytać można w najnowszym numerze TERAZ.
M. Poświatowski

foto: TGN
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 20:51:46
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html