Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Cenacolo – Bóg dał im drugą szansę (2)   -   31/10/2005
- To jest szkoła życia założona dwadzieścia trzy lata temu przez siostrę Elwirę – mówi Peter, członek katolickiej wspólnoty Cenacolo, mieszkaniec domu położonego opodal Tarnowa. Mieszkają tu młodzi ludzie uzależnieni od narkotyków, alkoholu, hazardu, ludzie szukający swojego miejsca w życiu. Dziś prezentujemy kolejną część dźwiękowego reportażu; całość przeczytać możesz w najnowszym numerze TERAZ.

Ogloszenie

Jeden z pierwszych tego rodzaju domów powstał w słynącym z objawień Medjugorje (Bośnia i Hercegowina); kilka lat temu miałem okazję go odwiedzić i stwierdzam, że tarnowska, międzynarodowa wspólnota funkcjonuje w oparciu o te same zasady: „praca i modlitwa”. Jak wygląda dzień w Cenacolo? Jak wygląda życie i jak wyglądają nałogi z perspektywy mieszkających tu ludzi? Oto garść wypowiedzi: „Umieliśmy tylko brać, wszystko było oszustwem. (...) Tu o nic nie prosimy – żyjemy z tego co mamy; nie mamy soli – nie solimy, nie mamy kawy – nie pijemy kawy. Niczego nie kupujemy. (...) Nie mamy telewizji, papierosów, gazet – przecież mieliśmy to wszystko wcześniej i to nam nie pomogło (...)”, „wcześniej nie rozmawialiśmy o swoich problemach. (...) Tu pomagamy sobie nawzajem”, „z pomocąa wspólnoty mogę szukać sensu życia”, „tu drugi człowiek widzi mnie takim, jakim jestem.”
Zapraszam do wysłuchania drugiej części reportażu (((mp3))).
Wkrótce część trzecia – ostatnia; całość przeczytać można w najnowszym numerze TERAZ.
M. Poświatowski

foto: TGN
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(05-11-2005) sol :
ten reportaż powinien przeczytać i wysłuchać KAŻDY człowiek myślący (nie wszyscy myślą, niestety), wtedy może mniej byłoby potrzeby takich ośrodków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2005) Dorota :dorcia634@wp.pl 
Dziekuje Bogu ze istnieje Wspólnota Cenacolo,mój syn umierał na moich oczach a ja nie wiedziałam jak mu pomóc.Bóg postawił na mojej drodze człowieka który wskazał mi droge do Wspólnoty.Osobiście poznałam chłopców,wspaniałe chłopaki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2006) Dorota :dorcia634@wp.pl 
Kiedy znalazłam sie w Porębie Radlnej ponieważ odwoziłam do Wspólnoty syna ,spotkałam bardzo zyczliwą młoda panią która podwiozła nas bezinteresownie do domu Wspólnoty czerwonym maluchem razem z dziecmi.Nie mogłam w to uwierzyć że spotkam tak zyczliwą osobę wiedząc że mój syn ma takie problemy,Wiem tylko że blisko domu Wspólnoty ma pole powiedziała że jak zobaczy z dziećmi mojego syna to sie przywitaja.To co zrobiła ta młoda kobieta dla mnie i mojego syna było więcej warte niż worek złota..Mam nadzieję że kiedyś będę mogła podziękować jej osoboście i dzieciom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947