To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   POróżnieni PiSzą oświadczenia   -   02/11/2005
"Gazeta Krakowska" pisała kilka dni temu o niesnasnaskach rodzących się nie tylko między niedoszłymi koalicjantami - lokalnymi politykami PO i PiS, ale też w łonie samej zwycięskiej partii. Działacze tarnowskiego PiS porozumiewają się za pomocą oświadczeń, zaś wójtowie odcinają się od poparcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kość niezgody pomiędzy wybranymi w okręgu tarnowskim posłami Prawa i Sprawiedliwości to kandydatura Jacka Łabny (na zdjęciu), byłego wiceprezydenta Tarnowa, na wicewojewodę małopolskiego.

Ogloszenie

Co prawda rząd nie uzyskał jeszcze poparcia parlamentu i na obsadzanie wojewódzkich stanowisk jest zbyt wcześnie, ale jak zwykle w tego typu sytuacjach, pojawiają się kandydaci, którzy w przyszłości będą mogli liczyć na takie posady. O Jacku Łabnie jako przyszłym wicewojewodzie mówi się cały czas nieoficjalnie, ale jego kandydatura jest bardzo prawdopodobna. Tymczasem posłowie PiS Michał Wojtkiewicz i Edward Czesak wydali oświadczenie, w którym napisali, że nikomu nie udzielili rekomendacji, a wszystkie informacje na temat przyszłego wicewojewody są nieprawdziwe. Poseł Wojtkiewicz nie chce odpowiedzieć wprost, czy poprze Jacka Łabnę wówczas, gdy pojawi się taka kwestia. - Na razie jest na to za wcześnie, nic więcej nie mam do powiedzenia - ucina. Trzeci tarnowski poseł PiS Józef Rojek, były prezydent i bezpośredni zwierzchnik Jacka Łabny, który pracował w kierowanym przez niego zarządzie, nie podpisał się pod oświadczeniem, chyba nie tylko dlatego, że dowiedział się o nim... od nas. - Nic o tym nie wiem - mówi. - Co do Jacka Łabny mogę powiedzieć tylko, że jest to osoba przygotowana do pełnienia funkcji wicewojewody. Druga niejasna kwestia dotyczy powołanego przez posłów PiS honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego. Podczas konferencji prasowej rozdali oni zawierającą około stu nazwisk listę osób, które weszły w skład komitetu. Byli wśród nich m.in. wójtowie podtarnowskich gmin a także nowy starosta powiatu.

Stanisław Sorys, Bogdan Stasz i Zbigniew Karciński twierdzą, że nie wyrażali zgody na wejście w skład komitetu i nie wiedzą, dlaczego ich nazwiska znalazły się na liście jego członków. Oficjalnie nie poparli żadnego z kandydatów. Poseł Józef Rojek tłumaczy, że ludzi z powiatu zapraszał Michał Wojtkiewicz. On zaś mówi, że telefonicznie uzgadniał poparcie dla Lecha Kaczyńskiego. Dlaczego tego nie potwierdzają? - Może się przestraszyli? - zastanawia się Wojtkiewicz. - Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał - ripostuje starosta Karciński.

Poparcie obecnego starosty dla Lecha Kaczyńskiego wydaje się nieprawdopodobne jeszcze z innego względu. Przypomnijmy, Zbigniew Karciński jest członkiem platformy Obywatelskiej i był oficjalnym kandydatem PO w ostatnich wyborach do Sejmu. Zrezygnował z kandydowania miesiąc przed wyborami, popierając Aleksandra Grada - lidera PO w regionie - na rzecz, którego prowadził kampanię w ostatnich tygodniach poprzedzających wrześniowe wybory parlamentarne (przyp.inTARnet.pl).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:03:06
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html