To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Liga Pana Romana ? - rozmowa z B.Sobczakiem    -   03/11/2005
Niemałe poruszenie wzbudziła sobotnia publikacja dziennika FAKT, dotycząca imprezy członków Młodzieży Wszechpolskiej sprzed kilku lat. Na zdjęciach rozbawieni młodzieńcy pozdrawiają się gestem, który nietrudno rozszyfrować jako "Sieg Heil". Na jednym ze zdjęć widzimy też (nie gestykulującego) Bogusława Sobczaka, od niedawna posła LPR z regionu tarnowskiego. O komentarz do opisywanej w "Fakcie" sytuacji i spóźnionej(?) reakcji władz LPR i MW a także do niedawnego apelu FMS o złożenie - w związku z publikacją FAKTu - przez Sobczaka mandatu poselskiego poprosił najmłodszego tarnowskiego parlamentarzystę Łukasz Winczura. W rozmowie z dziennikarzem RDN-Małopolska B.Sobczak ustosunkowuje się także do zmian zachodzących obecnie w LPR i spektakularnych odejść kilku dotychczasów liderów tej partii.

Ogloszenie

Bogusław Sobczak juz podczas niedzielnej rozmowy telefonicznej z nami odcinał się od sfotografowanych ekscesów swoich kolegów, ekscesów których zresztą nie pamięta - jak mówił. W niedzielę popołudniu powtórzył tę opinię w specjalnym oświadczeniu, w którym podejrzewa dziennikarzy o działanie na czyjeś zlecenie. Posła dziwi m.in. fakt opublikowania tych fotografii po 5-6 latach od zajścia. W tym kontekście poseł apeluje o swoistą lustracje także wśród środowiska dziennikarskiego, w tym m.in. składanie corocznych oświadczeń majątkowych przez żurnalistów.

Sam nie uważa się za nacjonalistę, podobnie jak Młodzieży Wszechpolskiej, którą uznaje za organizację wychowującą młodych ludzi w duchu patriotyzmu a nie ksenofobii.

Posłuchaj całej rozmowy z Bogusławem Sobczakiem (((mp3)))

Bogusław Sobczak ma 26 lat, jest posłem LPR z ziemi tarnowskiej. Podczas wrześniowych wyborów głosowało na niego blisko 6,5 tysiąca osób. Ukończył studia wyższe o specjalizacji Gospodarka i Administracja Publiczna na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Wcześniej, po zakończeniu pięcioletniej edukacji w technikum elektronicznym, zdobył tytuł technika elektronika o profilu ogólnym. Ostatnio pracował w krakowskim magistracie.
Przed powstaniem Ligi Polskich Rodzin związany był ze Stronnictwem Narodowym. W 2001 roku został wybrany na funkcję sekretarza Rady Naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej. Po roku pełnienia obowiązków na tym stanowisku, przez dwie kadencje był wiceprezesem Młodzieży Wszechpolskiej, a od stycznia 2004 roku jest prezesem okręgu małopolskiego MW. Jest współautorem książki pt. "Rewolucja homoseksualna. Homoseksualizm w etyce katolickiej, polityce i jego społeczne konsekwencje".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:10:30
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html