To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Mazowsze po kolędzie   -   17/12/2003
Kolędy i pastorałki zaprezentuje 10 stycznia podczas jedynego koncertu w Tarnowie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” . Na koncert zapraszają Tarnowian Kościół NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach i Mościcka Fundacja Kultury, gdzie odbędzie się występ.

Ogloszenie

Początek koncertu w sobotę 10 grudnia o godz. 16.00 w MFK (tel./ fax 6334621). Bilety kosztują 30 zł. Do nabycia w kasie przy ul. Traugutta i w parafii NMP Królowej Polski przy ul. Zbylitowskiej.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” istnieje od 54 lat. Siedziba zespołu mieści się w Brwinowie.
Założony został przez profesora Tadeusza Sygietyńskiego, a następnie przez 40 lat był prowadzony przez jego żonę, sławną aktorkę polskiej rewii, Mirę Zimińską-Sygietyńską.
Repertuar, systematycznie poszerzany i wzbogacany, zawiera układy taneczne i pieśni z 38 regionów Polski. Główna idea przyświecająca tworzeniu programu artystycznego opiera się na pieczołowitym zachowaniu autentycznych szczegółów kostiumów tancerzy i choreografii.
„Mazowsze” jest zespołem 100 osobowym: chór, orkiestra, balet. Każdy ich występ wywołuje u publiczności ciepłe przyjęcie połączone z owacją. Podczas 50 lat istnienia, zespół koncertował ponad 5 tysięcy razy dla 15 milionów osób w 45 krajach, stając się tym samym ambasadorem kultury polskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:29:16
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html