To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przetrwać bunt    -   14/11/2005
Taki był tytuł seminarium, zorganizowanego 11 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowie. Seminarium poświęcone było problemowi tzw. „trudnej młodzieży”; zaproszeni goście z USA – małżeństwa, które przechodząc trudności wychowawcze utworzyły „grupy wsparcia”, starały się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, gdy dziecko ma problemy w nauce lub problemy z prawem, gdy pije alkohol lub bierze narkotyki.

Ogloszenie
>

Jak odzyskać własne dziecko? Jak mu pomóc i jak pomóc sobie w sytuacji, gdy w obecnych czasach szkolna młodzież, także ta z tzw. „dobrych rodzin”, w stopniu szczególnym narażona jest na wpływ złego środowiska, zaś dostęp do alkoholu i narkotyków jest coraz łatwiejszy? A jeśli syn lub córka mają już problemy z prawem? Szukając odpowiedzi na te pytania najlepiej zwrócić się do źródła – czyli do osób, które przechodziły już takie problemy wychowawcze. Przykładem mogą być utworzone w USA „grupy wsparcia” – tworzące je siedem amerykańskich rodzin zostało zaproszonych do udziału w seminarium. W dniu 11 listopada w SP nr 3 w Tarnowie odbyła się część wykładowa, zaś dzień później – specjalne warsztaty. Pomocny był tu opracowany za oceanem przez psychologów i teologów specjalny podręcznik.
– Chętnie oglądamy amerykańskie kino akcji, natomiast nie chcemy uczyć się od Amerykanów dobrych, sprawdzonych wzorców – stwierdził Ireneusz Skoczeń, inicjator zorganizowanego z pomocą amerykańskiego stowarzyszenia i wydawnictwa seminarium. Podczas rozmowy pytałem m.in. o mit „bezstresowego wychowania” (((mp3)))
W wykładach i warsztatach wzięło udział grono kilkudziesięciu nauczycieli i rodziców z Tarnowa i okolic.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:38:09
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html