To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Śladami patriotyzmu   -   14/11/2005
Dyrektorzy szkół i placówek wychowawczo-opiekuńczych powiatu Tarnowskiego kontynuują swoją pielgrzymkę po śladach polskości. W dniach od 14 do 17 listopada 2004 r. byli z wizytą na Ukrainie, a w roku obecnym w dniach od 17 do 19 października przebywali na Litwie. Zwiedzali pozostałości po dorobku polskiej kultury w Wilnie, Trokach, Kownie. - Władze Powiatu przywiązują dużą wagę do tworzenia w szkołach właściwego klimatu wychowawczego, szczególnie w zakresie kształtowania postaw patriotycznych - mówi naczelnik wydziału edukacji tarnowskiego starostwa Edmund Juśko.

Ogloszenie
>

Duży wpływ na takie postawy uczniów mają - zdaniem naczelnika - nauczyciele i dyrektorzy szkół. By móc mówić o patriotyzmie, polskiej kulturze trzeba zobaczyć, nieomal dotknąć tego co Polacy pozostawili po sobie na Ukrainie, Litwie.
Taki też cel miał tegoroczny wyjazd. Spośród obiektów sakralnych, szczególne wrażenie emocjonalne pozostało wśród pedagogów po spotkaniu z Matką Boską Ostrobramską oraz polskim cmentarzem na Rossie, gdzie znajduje się grobowiec matki Józefa Piłsudskiego oraz zgodnie z wolą Marszałka jego serce. Ciekawej wiedzy dostarczył również pobyt w muzeum A. Mickiewicza oraz na uniwersytecie wileńskim, którego założycielem był król Stefan Batory. Dyrektorzy szkół mogli też podziwiać komunikatywność, znajomość języka angielskiego młodzieży kolegium jezuickiego w Kownie.
- Pobyt na Litwie miał więc wydźwięk patriotyczny - mówi naczelnik Juśko. Zarówno zdobyta wiedza jak i pobudzone refleksje zostaną wykorzystane do pracy wychowawczej wśród młodzieży.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:19:27
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html