To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  O żużlu w Tarnowie optymistycznie   -   14/11/2005
Co prawda lista sponsorów żużlowej Unii w sezonie 2006 nie jest jeszcze znana i jaka będzie skala funduszy w klubowej kasie okaże się dopiero za 2 tygodnie ale prezes Szczepan Bukowski podpisuje kolejne kontrakty z zawodnikami, zapowiadając następne. Do pierwszej "jaskółki" przyszłego sezonu Marcina Rempały w przedświąteczny czwartek dołączył mistrz świata Tony Rickardsson, który w Tarnowie chce pożegnać dyscyplinę, w której zdobył już wszystko, co było do zdobycia. W składzie Unii na pewno nie będzie Roberta Wardzały i kontuzjowanego Grzegorza Rempały. Prawdopodobnie pojawi się Paweł Hlib, być może na kilka meczów zakontraktowany zostanie Scott Nicholls.

Ogloszenie
>

Na wspólnej konferencji prasowej wystapili w poniedziałek rano prezydent Tarnowa Mieczysław Bień, prezes Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów Szczepan Bukowski oraz prezes Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach Ryszard Ścigała. Wszyscy deklarowali, że żużel ma w Tarnowie niezagrożoną przyszłość.
Na konkrety starał się to przełożyć prezes Ścigała, obiecując w roku przyszłym większe inwestycje finansowe największego przedsiębiorstwa regionu w drużynę dwukrotnych mistrzów Polski. Czy Unia bedzie mieć sponsora strategicznego, czy też taki wkład pokryje 2-3 mniejszych, ale kolejnych sponsorów okaże się do końca listopada - mówił prezydent Bień. Prezydent informował też o zaawansowaniu prac nad modernizacją stadionu (od roku miejskiego) w Mościcach. Na wiosnę, po przebadaniu obecnego projektu w tunelu aerodynamicznym, magistrat rozpocznie starania o finansowanie inwestycji ze środków UE.Prezes Bukowski oprócz spraw kadowych poruszył też kwestie kalendarza dużych imprez sportowych na stadionie w roku przyszłym. Oczywiście 15 sierpnia odbędzie się u nas ponownie Finał Indywidulanych Mistrzostw Polski a 2 września Finał Drużynowego Klubowego Pucharu Europy. Klub stara się też o organizację zawodów o randze mistrzostw świata. Sporym wydarzeniem będą na pewno pożegnalne zawody z udziałem Tony Rickardssona, który zapowiedział w roku 2006 zakończenie kariery. Zawody o roboczej nazwie \\\"Unia Tarnów contra Reszta Świata\\\" odbędą się w końcówce sezonu.
Co do personaliów prezes Bukowski potwierdził, że w składzie nie jest brany pod uwagę Robert Wardzała a także z przyczyn zdrowotnych - Grzegorz Rempała. Ostateczne rozmowy o szczegółach kontraktu z braćmi Gollob zaplanowane są po 20 listopada. Szczegóły są też jeszcze tylko do omówienia z Januszem Kołodziejem. Los kontraktu ze Stanisławem Burzą uzależnia prezes Bukowski od ostatecznych rozstrzygnięć regulaminowych dot. przyszłego sezonu. Klub chce też podpisać kontrakt z młodym Pawłem Hlibem i zakontraktować drugiego obcokrajowca, przetestowanego już w barwach Unii z powodzeniem, Scotta Nichollsa. Nie wiadomo jednak, czy Anglikowi wystarczy jednak rola zmiennika utytułowanego Szweda.
Jak nietrudno się domyślić los (lub wysokość) niektórych kontraktów zależy jednak od finansowego udziału przyszłych sponsorów. Ich lista i przyszłoroczny budżet klubu, znane mają być pod koniec listopada.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:21:18
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html