To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dwóch oferentów na placu boju o "Azoty"   -   15/11/2005
Już tylko polski Anwil SA i niemiecki koncern PCC AG rywalizują ze sobą o pakiet 80 % akcji prywatyzowanych Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach. Oba zainteresowane podmioty złożą teraz oferty cenowe zakupu na akcje przedsiębiorstwa zbywane przez Naftę Polską, ich obecnego właściciela. Termin złożenia ofert cenowych upływa 28 listopada br.

Ogloszenie

Jak informuje rzecznik prasowy Nafty Polskiej SA – Bogusław Piwowar – 8 listopada, zgodnie z harmonogramem został rozstrzygnięty kolejny etap procesu prywatyzacji spółek WSCh, w tym ZAT S.A. Po przeanalizowaniu złożonych ofert merytorycznych, a w szczególności zawartych w nich programów inwestycyjnych i biznes planów dla Spółek WSCh na lata 2006 – 2010, Zarząd Nafty Polskiej S.A. podjął decyzję o dopuszczeniu inwestorów do dalszego etapu procesu prywatyzacji - złożenia ofert cenowych na zbywane akcje Spółek, w terminie do 28 listopada br. Dla ZAT S.A. są to: ANWIL S.A. i PCC AG.
Przypomnijmy, oferty merytoryczne, w tym oświadczenia o wysokości deklarowanych Inwestycji Gwarantowanych, zostały złożone w Nafcie Polskiej, prowadzącej z ramienia MSP proces prywatyzacji WSCh, 24 października. Ich złożenie poprzedził proces badania stanu ekonomicznego i prawnego (due diligence) Spółek WSCh zakończony 11 października. Po due diligence zakupem akcji ZAT S.A. zainteresowanych było 3 inwestorów: ANWIL S.A., PCC AG i YARA.
Komentarz Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego ZAT S.A Ryszarda Ścigały:
- Wszyscy trzej inwestorzy zainteresowani prywatyzacją Zakładów akceptowali nasze plany rozwojowe i deklarowali realizację planowanych i niezbędnych dla przyszłości Firmy inwestycji. Uczestniczyliśmy w opiniowaniu zaprezentowanych przez inwestorów ofert merytorycznych zawierających m.in. programy inwestycyjne i biznes plany do 2010 roku. Nie dopuszczenie do dalszego etapu prywatyzacji jednego z inwestorów, w moim przekonaniu, jest związane z niezgodnością wyartykułowanych w ofercie zamierzeń inwestora z założeniami prywatyzowania ZAT S.A. w całości.
Co do inwestorów dopuszczonych przez Naftę Polska S.A. do złożenia ofert cenowych – Anwil SA i PCC AG – to są firmy, z którymi nasze Zakłady biznesowo współpracują od dawna. PCC już raz uczestniczyła w prywatyzacji Zakładów odstępując od ich kupna tuż po etapie badania Spółki i jako powód podając złą kondycję oraz niepewne rokowania, co do przyszłości ZAT S.A. Dziś PCC zabiega o zakup Zakładów, co dowodzi jak bardzo jako Firma zmieniliśmy się i zyskaliśmy na wartości.
I Anwil i PCC akceptują plany rozwojowe ZAT SA. Dostrzegam widoczne korzyści i synergie wynikające z prywatyzacji z każdym z tych dwóch inwestorów. Standing tych firm jest gwarancją dokapitalizowania naszych Zakładów i rozwój, co uodporni nas na wahania rynku i kolejną zbliżającą się dekoniunkturę. Najmniej korzystny dla ZAT S.A. scenariusz, jaki może się zdarzyć, to odstąpienie od procesu prywatyzacji WSCh lub wstrzymywanie go na takim stopniu zaawansowania. Kolejna dekoniunktura bez dokapitalizowania ZAT S.A. – prywatyzacji może poważnie zagrozić egzystencji Zakładów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:52:51
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html