To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Pasaż TEMI" ze Św. Filipem   -   17/11/2005
Tygodnik TEMI zaprasza 25 listopada do restauracji „Pasaż” na kolejne spotkanie z cyklu „Pasaż TEMI”. Tym razem tematem będzie sztuka sakralna i osoba św. Filipa Neri. W trakcie spotkanie zaprezentowany zostanie projekt rzeźby świętego Filipa Neri, autorstwa Mieczysława Gogoli oraz kilkanaście obrazów innych tarnowskich twórców.

Ogloszenie

Zobaczymy 20 prac Wacława Onaka, Jerzego Martynowa, Pawła Kotowicza i Stanisława Chomiczewskiego, również poświęconych sylwetce wielkiego kaznodziei, które staną się darem artystów i wszystkich tarnowian dla rzymskiego kościoła Santa Maria In Vallicella, znanego jako Chiesa Nuova, rzymskiej siedziby Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri. W Chiesa Nuova znajdują się m.in. prace Rubensa i Caravaggia. To duży zaszczyt, że w tym samym miejscu zawisną również prace tarnowskich artystów.
Inicjatorem przedsięwzięcia jest ks. Włodzimierz Tyka, tarnowianin, przełożony rzymskiego domu Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri oraz Bogusław Filar, który zaproponował uświetnienie rzymskich uroczystości, związanych z setną rocznicą „odnowienia parafii” w Rzymie dokonanego w 1905 roku przez papieża Piusa X poprzez zaprezentowanie w świątyni nowych obrazów, namalowanych przez kilku uznanych tarnowskich artystów. Współinicjatorem tarnowskiej wystawy prac, które z Tarnowa trafią do rzymskiego kościoła jest a także Zbigniew Kupiec.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:06:50
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html