To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Prof. Bartoszewski w Tarnowie    -   18/11/2005
W Tarnowie przebywać dziś będzie jeden z nielicznych żyjących autorytetów życia publicznego w Polsce i mąż stanu, prof. Władysław Bartoszewski. Profesor przybywa na zaproszenie wydawnictwa "W drodze", które kilka tygodni temu wydało jego dyskutowaną teraz głośno książkę "Warto być przyzwoitym". Jest ona uzupełnionym wydaniem jego wspomnień. Dzisiaj prezentujemy wywiad Łukasza Winczury z profesorem na temat poprzedniej jego publikacji - albumu "Stolica Niezłomna" z fotografiami Adama Bujaka.

Ogloszenie

Posłuchaj tego wywiadu (((mp3)))

Władysław Bartoszewski ma 83 lata. Był współtwórcą Rady Pomocy Żydom Żegota, więźniem Oświęcimia, żołnierzem Armii Krajowej, działaczem Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, wieloletnim współpracownikiem sekcji polskiej RWE.
Po wojnie był dwukrotnie więziony (1946-1948 i 1949-1954). Wiele lat spędził w Niemczech. W latach 1990-2001 pełnił kolejno funkcje ambasadora Polski w Austrii oraz dwukrotnie Ministra Spraw Zagranicznych RP.
Jest uznanym dyplomatą, działaczem społecznym, cenionym historykiem (prof.), badaczem dziejów Powstania Warszawskiego, prasy konspiracyjnej, pisarzem i publicystą, wykładowcą historii Polski na uniwersytetach polskich i niemieckich.
Profesor jest autorem ponad 40 książek i tysiąca dwustu artykułów – głównie o tematyce wojennej.

Spotkanie z profesorem Bartoszewskim odbędzie się dzisiaj (piątek, 18 XI) w księgarni Akrybia w DH Krakus. Początek o godzinie 16.00.

Jutro na stronach portalu - wywiad z profesorem na temat książki Warto być przyzwoitym. Zapraszamy do jego wysłuchania. Oba wywiady z cenionym politykiem i pisarzem są zapowiedzią planowanego już od grudnia nowego cyklu w naszym portalu, w którym omawiać będziemy najciekawsze premiery na polskim rynku wydawniczym. Jego tytuł to CZYTELNIA a jego autorami są Dawid Osysko i Łukasz Winczura.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:12:52
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html