To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Wojciech Popiela nowym prezesem UPR   -   20/11/2005
Dobrze znany inTARnautom Tarnowianin Wojciech Popiela został w sobotę nowym prezesem Unii Polityki Realnej. 34-letni polityk obejmuje przywództwo w tej konserwatywno-liberalnej partii w bardzo trudnym okresie. Mimo sporej indywidualnej aktywności liderów i ich znaczącej osobowości - co przyznają nawet oponenci - ugrupowaniu od wielu lat nie udaje się zdobyć znaczącego poparcia w wyborach. Niecałe 2% głosów, osiągane w kilku ostatnich wyborach, wciąż sytuuje to ugrupowanie na marginesie polskiego życia politycznego.

Ogloszenie
>

Niemniej jednak UPR wyróżnia się na naszej scenie politycznej, jako już chyba jedyna partia założona na początku przemian ustrojowych, która nie zmieniła nazwy i , niezależnie od wahadła sympatii politycznych rodaków, wciąż głosi ten sam program - konserwatywny, jeśli chodzi o kwestie ustrojowe i obyczaje oraz liberalny (a nawet ultraliberalny), jeśli chodzi o kwestie społeczne i ekonomię. Owo przywiązanie do pryncypiów i stosunek do zawiązywania pragmatycznych, taktycznych sojuszy z silniejszymi ugrupowaniami na prawicy - stanowiły oś konfliktu, który wiosną br. z dużą mocą ujawnił się w łonie partii. Doprowadził on do rozstania się z formacją przez b.prezesa Stanisława Wojterę oraz część skupionego wokół niego środowiska (część członków Stowarzyszenia KoLiber). Jako postać pierwszoplanowa wrócił Janusz Korwin Mikke - założyciel i długoletni lider UPR. Zaproponował on powołanie Plaftormy JKM. Pod takim szyldem środowisko skupione wokół UPR startowało w ostatnich wyborach. Kolejna porażka środowiska w wyborach parlamentarnych a później osobista (także kolejna) porażka JKM w wyborach prezydenckich były powodem do złożenia przez J.Korwin-Mikke deklaracji o wycofaniu się z aktytwnego uczestnictwa w polityce.
W takiej oto sytuacji, niewątpliwego kryzysu, ster władzy w partii obejmuje Wojciech Popiela. W unormowaniu sytuacji w partii i w próbie przebicia się z jej programem do szerokiego grona obywateli wspierać będzie Tarnowianina 25-letni wiceprezes Maciej Bojanowski.

Wojciech Popiela (34 l.)- Absolwent Politechniki Krakowskiej i SPR przy Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Długoletni członek Pueri Cantores Tarnovienses, lektor, publicysta. Do niedawna pracownik Banku Pocztowego w Tarnowie, obecnie prezes zarządu spółki prawa handlowego. Dotychczasowy (od lutego br.) wiceprezes UPR.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:45:56
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html