To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  The Globetrotters w TCK   -   28/11/2005
Po długiej wakacyjno-jesiennej przerwie wznawia swoją działalność Klub Jazzowy Tarnowskiego Centrum Kultury. W piątek 2 grudnia w Piwnicach TCK wystąpi The Globetrotters. Zespół gościł już w Tarnowie dwukrotnie, za każdym razem gromadząc liczne grono słuchaczy. Muzyka grupy stanowi oryginalne połączenie wczesnych trendów muzycznych. Wywodzących się z soulu, jazzu i fusion z elementami muzyki etnicznej.

Ogloszenie
>

Oryginalność muzyczna zespołu polega na nietypowym połączeniu czterech różnych indywidualności muzycznych, gdzie Kuba Bada reprezentuje soul i funk, Jerzy Główczewski – jazz a Bernard Maseli –fusion.To połączenie plus elementy folkloru całego świata obecne w każdej kompozycji zespołu stanowią o bardzo orginalnym obliczu The Globetrotters.

Bernard Maseli
Wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent, pedagog.
Karierę na polskiej scenie jazzowej rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem WALK AWAY na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem WALK AWAY nagrał dziesięć płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (czterokrotnie festiwal Jazz Jamboree w Warszawie, Jak-Jazz w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak, wspólna trasa koncertowa z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support). W latach 1985-87 współpracował z zespołem YOUNG POWER, z którym nagrał dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianistą Zbigniewem Jakubkiem założył duet pod nazwą BACK IN (dwie płyty). W 1995 roku rozpoczął, trwająca do dziś, współpracę ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim (początkowo jako trio MUSIC PAINTERS, wraz z perkusjonalistą Jose Torresem, ostatnio jako duet Big 2). Od kilku lat zajmuje się również produkcją muzyczną. Jako producent zaistniał płytami Tylko Chopin dla Lory Szafran, oraz płytą Melodies Anny Serafińskiej. Od 14 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie Jazz TOP miesięcznika Jazz Forum oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer.

Jerzy Główczewski
Absolwent Wydzialu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca klasy saksofonu tejże uczelni.
Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Gdańsku. Uczęszczając do Średniej Szkoły Muzycznej, współpracował z wieloma zespołami lokalnymi trójmiasta jak chociażby Baszta (wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą). W tym samym czasie rozpoczął pracę z poznańską super grupą ERGO BAND i Grażyną Łobaszewską. Zwieńczeniem współpracy z Ergo było dwumiesięczne tournee po byłym ZSSR. Zaraz po powrocie z ZSSR Jerzy Główczewski przeniósł się do Katowic na studia. Początek studiów obfitował nagraniem płyty z big bandem AM, oraz współpracą z Jarkiem Śmietaną w formacji EXTRA BALL. W tym czasie Big band miał swój okres prosperity czego dowodem był wyjazd do USA na dwa festiwale jazzowe Reno (Nevada) i Barceley Jazz Festival (California) oraz Jazz Ost East (Norymberga). Po powrocie do kraju, owocna współpraca z zespołem EXTRA BALL - rozliczne koncerty i nagrania płytowe.
Zwieńczeniem współpracy z Jarkiem Śmietaną był Ogólnopolski Konkurs Improwizacji Jazzowej. Jerzy Główczewski został laureatem I-szej nagrody tegoż konkursu. Od tego momentu rozpoczęła się współpraca z zespołem Aleksandra Maliszewskiego ALEX BAND, z którym dokonał wielu nagrań płytowych i telewizyjnych, akompaniując znanym i popularnym wykonawcom na wielu festiwalach (Sopot, Opole). W tym samym czasie współpracował z wieloma muzykami jazzowymi, jak chociażby Zbigniew Lewandowski, Eryk Kulm, Marek Bałata. Od wielu lat uczestniczy w nagraniach muzyki filmowej w tym słynnego Requiem for My Friend Zbigniewa Preisnera.

Kuba Badach
Wokalista, kompozytor, aranżer.
Współpracuje na stałe z grupą POLŰCJANCI oraz formacją THE GLOBETROTTERS. Przygodę z muzyką rozrywkową rozpoczął w 1988r. W drodze castingu dostał się do miedzynarodowego musicallu ( polsko-rosyjsko-amerykańskiego) pt. PEACE CHILD. Młodzież uczestnicząca w tym przedsięwzięciu wystąpiła w siedemnastu koncertach w Polsce. Kuba był najmłodszym artystą wśród 75 wykonawców. Program został zarejestrowany przez TVP na zamojskim rynku. Kierownikiem muzycznym PEACE CHILD był Wiesław Pieregorólka i to właśnie on wspólnie z managerem Ewą Sokołowską zaproponowali współpracę połączoną z nauką muzyki rozrywkowej. 12 letni wówczas Kuba podjął wyzwanie i współpraca ta zaowocowała w grudniu 1988 r. nagraniem programu telewizyjnego z kolędami specjalnie napisanymi dla Kuby przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 r. rozpoczął edukacje na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, a absolwentem tej uczelni został w grudniu 2000 r. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował wtedy m. in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: \\\"Trzeci Wymiar\\\" i \\\"Nowy Świat\\\") oraz zespołem POLŰCJANCI. Współpraca z POLŰCJANTAMI przerodziła się w stałą działalność i po czterech latach w 2000 r. zespół w składzie: Robert Luty - bębny; Piotr Żaczek - bas; Przemysław Maciołek - gitara; Tomasz Szymuś, Grzegorz Jabłoński - instr. klawiszowe; Kuba Badach - wokal, wydał debiutancki album zatytułowany \\\"Tak po prostu\\\". W międzyczasie, w 1999 r., K. Badach wszedł w skład Globetrottersów, z ktorymi jesienią 1999 przeżył (!) ponad dwudziestokoncertową trasę, uwieńczoną nagraniem płyty. Pół roku po premierze POLŰCJANTOW otrzymał od Ewy Bem propozycje współtworzenia jej najnowszego albumu. W październiku 2001 r. płyta pt. Mówię tak, myślę nie ujrzała światło dzienne. Kuba wystąpił na niej jako producent, kompozytor i aranżer. 7 czerwca 2002 \\\"POLŰCJANCI\\\" dali koncert w legendarnym klubie Baggot INN w West Greenwich Village na Manhattanie entuzjastycznie przyjęty przez publiczność (były bisy co w tym klubie jest rzadkością ) a 8 czerwca PolŰcjanci i Kayah zagrali koncerty w najbardziej prestiżowej sali świata Avery Fisher Hall w Lincoln Center.

Nippy Noya
Jeden z najciekawszych perkusistów światowej sławy.
Urodził się w Indonezji, ale od dzieciństwa mieszka w Holandii. Karierę muzyczną zaczynał na kongach, stopniowo jego instrumentarium rozszerzało się o egzotyczne instrumenty, które zbierał podczas licznych podroży po całym świecie. Jest absolutnym mistrzem w grze na kalimbie-instrumencie afrykańskiego pochodzenia. Grał z wybitnymi muzykami m.in.: S.Getz, J.McLaughlin, B.Cobham, A.Summers, The Animals. Koncerty z jego udziałem stają się wielkim i niezapomnianym widowiskiem muzycznym. Nagrał ponad 220 płyt z największymi gwiazdami jazzu, rocka i muzyki pop, m.in.: A.Gilberto, R.Brecker, M.Brecker,,B.Cobham, S.Getz, E.Burdon, J.Akkerman, .Watts, Ch.Mariano, C.Dulfer. Wystepowal na najwiekszych festiwalach jazzowych: Montreux Jazz, North Sea Jazz, Jazz Jatra, Cannes, Berliner Jazztage, Jak Jakarta. W kilkunastu krajach prowadził setki warsztatów muzycznych, jest również wykładowcą Akademii Muzycznej w Amsterdamie.

Bilety na piątkowy koncert w cenie 20zł (dla uczniów oraz studentów – 15zł, dla członków Jazz Klubu – 10,00 zł) są do nabycia w kasie TCK (Rynek 5). Początek koncertu o godzinie 19.30.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 12, 2024 23:57:16
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html