Ośma porażka Unii   -   19/11/2005
DGP Azoty Unia Tarnów - Astoria Bydgoszcz 74:84. Świetny debiut Drazena Tomicia, niezły Piotra Szczotki i słaby pozostałych nowych nabytków Unii (szczególne rozczarowanie grą testowanego Simpsona). W rezultacie kolejna porażka w PLK, choć jeszcze w połowie meczu mieliśmy całkiem uzasadniony apetyt na pierwszą wygraną naszych koszykarzy w sezonie. Oczywisty w sytuacji kadrowej karuzeli brak zgrania nie jest jednak odpowiedzią na wszystkie mankamenty gry drużyny.

>

Na pewno szwankuje psychologia, końcówki meczów odsłaniają też wyraźne braki kondycyjne większości graczy. Są w trakcie meczów momenty, w których Unia zaczyna już grać dobrze a nawet bardzo dobrze (choć to raczej zasługa indywidualnych popisów). Przez tych kilka minut Unia dostarcza swoim, wciąż wiernym, kibicom wielu pozytywnych emocji. Po kilku minutach takiego zrywu nie przypomina już jednak zespołu z jakimikolwiek aspiracjami ligowymi. W końcówkach meczów zaczyna brakować wszystkiego: taktyki, pomysłu na obronę, skuteczności, kondycji a nawet ... graczy mogących prolongować nadzieje na końcowy sukces.
Jeśli są jakieś powody do zadowolenia z kolejnego rozegranego - przegranego meczu to fakt, że jedyny pewny dotychczas punkt w tarnowskiej drużynie, tj. Chazz Carr ma nareszcie prawdziwego partnera na parkiecie. Tomić rozegrał świetny mecz i powinien być istotną podporą Unii podczas reszty sezonu.

DGP Azoty Unia Tarnów – Astoria Bydgoszcz 74:84 (15:22, 26:15, 12:17, 21:30)

DGP Azoty: Tomić 26, Carr 16, Żurawski 8, Majchrzak 7, Szczotka 7, Kitzinger 4, Simpson 3, Radović 2, Sulowski 1, Cirović 0, Zych 0, Górgól 0

Astoria: Davis 14, Kukiełka 13, Cepulis 13, Ercegović 12, Mason 11, Wiekiera 10, Kiausas 9, Chyliński 2, Gliszczyński 0, Zabłocki 0, Kwiatkowski 0

Date        : Thu, April 25, 2024 21:14:23
IP          : 18.225.31.159