To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu otwarty   -   19/12/2003
Wczoraj w podtarnowskim Nowodworzu uroczyście otwarto podwoje Domu Pomocy Społecznej. Za kilka dni przyjmie on pierwszych pensjonariuszy. Otwarciu towarzyszyła wyjazdowa sesja Rady Powiatu, a wziął w niej udział oprócz Starosty również marszałek województwa. DPS w Nowodworzu to obecnie najnowocześniejsza tego typu placówka w Małopolsce. DPS pomieści 100 podopiecznych, pracę znajdzie tu około 60 osób.

Ogloszenie

Obecność marszałka na wczorajszej uroczystości w Nowodworzu nie była przypadkowa. Okazały budynek DPS-u w Nowodworzu został bowiem w dużej części, zwłaszcza w ostatnim etapie budowy, sfinansowany ze środków pochodzących z kontraktu wojewódzkiego.
- Dom jest w zasadzie przygotowany do przyjęcia pensjonariuszy, czekamy jeszcze tylko na ostatnie meble i na dostawę pościeli, która miała już dziś do nas trafić - mówi dyrektor DPS Marta Jamrozik.
W DPS-ie zatrudnionych jest obecnie 17 pracowników. W tych dniach zajmują się jeszcze przede wszystkim porządkowaniem oddanych do użytku pomieszczeń. Na razie w obiekcie, który ma 100 miejsc zamieszka 80-ciu pensjonariuszy – bo za taką liczbę podopiecznych zapłaci wojewoda – tłumaczy Mirosław Banach z zarządu tarnowskiego starostwa. Przypomnijmy pieniądze na wyposażenie domu w kwocie 350 tysięcy złotych przekazało Ministerstwo Gospodarki. Inwestycje udało się zakończyć dzięki stworzeniu szerokiego montażu finansowego – mówi rzecznik starosty Jerzy Pilch. To szósty Dom Pomocy Społecznej w powiecie tarnowskim. Podobne placówki istnieją już w Rzuchowej, Sieradzy, Karwodrzy, Wietrzychowicach oraz Stróżach. By nadal funkcjonować przed 2006 rokiem muszą być jednak wyremontowane, by spełniały normy obowiązujące po akcesji naszego kraju do Unii.

Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu to najnowocześniejsza w Małopolsce placówka tego typu. DPS Nowodworze spełnia wszystkie, nowe standardy dotyczące warunków bytowych, medycznych i sanitarnych. Jego powstanie pozytywnie wpłynie też na sytuację w pozostałych DPS-ach, ponieważ część osób w nich przebywających znajdzie miejsce właśnie w Nowodworzu.
Warto przy tym pamiętać, że DPS Nowodworze to także ponad 60 nowych miejsc pracy.
Budowa Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu rozpoczęła się w połowie 1997 r jeszcze jako inwestycja wojewódzka.
Od roku 1999 zadanie to przejął nowopowstały Powiat Tarnowski. W roku 2002 z uwagi na brak środków finansowych nastąpiła przerwa w realizacji robót. Tempo prac uzależnione było od zewnętrznych źródeł finansowania, dlatego otrzymanie dotacji z budżetu państwa wymagało corocznych starań władz Powiatu. Szczególnie ważnym momentem dla powstania DPS było włączenie tej inwestycji do Kontraktu Wojewódzkiego. Inwestycja kosztowała w sumie 11,5 mln złotych. To stosunkowo niewielka suma z porównaniu z pierwotnym kosztorysem budowy, który opiewał na 40 mln.Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:46:57
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html