To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Kaskaderskie" recytacje w Bombayu   -   30/11/2005
Ewa Panek, uczennica III LO, okazała się zdaniem jury najlepszą interpretatorką wierszy Jana Rybowicza w Konkursie Recytatorskim "Kaskader z Lisiej Góry", który zorganizowało Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz, kultywujące pamięć o tym wybitnym, tragicznie zmarłym poecie i pisarzu. Konkurs, który zgromadził na starcie kilkunastu uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu, odbył się w restauracji Bombay Music i był jedną z imprez towarzyszących inauguracji Roku Jubileuszowego Teatru Nie Teraz.

Ogloszenie
>

Zdaniem jury, które miało nie lada orzech do zgryzienia bo poziom Konkursu był bardzo wyrównany, najlepsi okazali się uczniowie III LO. O włos ze zwyciężczynią przegrała jej koleżanka ze szkoły Katarzyna Pająk a jednym z dwojga wyróżnionych został Paweł Szczęch, również reprezentujący III LO. Trzecią nagrodę otrzymał Piotr Krawczyk z VII LO a drugie wyróżnienie uzyskał jego szkolny kolega, Tomasz Armatys.

Młodzież, która miała 5 minut czasu na każdą z recytacji do swoich prezentacji wybrała poezję Jana Rybowicza. Przypomnijmy, w tym roku minęła 15 rocznica śmierci tego niepokornego twórcy.
A już w trakcie nadchodzącego weekendu uroczyście zainaugurowany zostanie Rok Jubileuszowy Teatru Nie Teraz. Teatr założony i kierowany do dziś przez Tomasza Żaka obchodzi właśnie 25 rocznicę istnienia. Środowy konkurs recytatorski nawiązywał do obu rocznic, podobnie jak reszta zaplanowanych w trakcie najbliższego weekendu imprez. Wątki \"rybowiczowe\" obecne będą zarówno podczas piątkowego wieczoru TNT w \"Pasażu\" (m.in. wystawa fotogramów twórcy i film o pisarzu) jak i w niedzielę, podczas najnowszej (jubileuszowej) premiery Teatru Nie Teraz, spektaklu opartego o teksty Rybowicza. Przedstawienie zobaczyć będzie można w miejscu dla teatru nietypowym, bo późnym niedzielnym wieczorem w ... holu dworca PKP w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:45:35
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html