To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dagarama na skrzydłach ...   -   13/12/2005
Jan Głuszak, w Tarnowie prawie zapomniany, chociaż w wielu środowiskach architektonicznych świata nadal przywoływany. Zmarł pięć lat temu, miał lat 63. Twórca oryginalnych wizji i projektów architektonicznych, przez wiele lat był ... dozorcą w tarnowskim Muzeum Okręgowym. W tamtejszej scenerii postać Jana Głuszaka przypomniana zostanie w ramach 34. już spotkania "Na skrzydłach po drabinie", w środę 14 grudnia o godz.18.00.

Ogloszenie
>

- Na chwil kilka, w scenerii muzeum zatrzymamy się - by pamięcią powrócić w czas, przed laty Janem wypełniony - mówi pomysłodawczyni \"skrzydlatego\" cyklu, Krystyna Drozd.
Myśli J.Głuszaka i zapiski czytać będzie nasz kolega redakcyjny Mirosław Poświatowski, który również muzycznie całość oprawił, zaś wspomnieniami o Janie Głuszaku podzielą się – Grażyna Nowak, Adam Bartosz i Ryszard Lis.
Nie zabraknie i poezji wigilijno-bożenarodzeniowej z muzyką w wykonaniu kwartetu wiolonczelowego uczennic SM - Edyty Słomskiej, Katarzyny Wrony, Katarzyny Cichoń i Natalii Sas. 34.spotkanie z cyklu Na skrzydłach po drabinie, odbędzie się tym razem nie w niedzielę a w środę, 14 grudnia w Muzeum Okręgowym Rynek 20-21. Początek godz. 18.00.

Janowi Głuszakowi w ukończeniu studiów na Politechnice Krakowskiej przeszkodziła choroba. Projektowanie stało się jednak jego największą pasją. Był autorem futurystycznych koncepcji architektonicznych.
Został nagrodzony za swe wizje architektoniczne na międzynarodowej wystawie \"Terra 1\" we Wrocławiu. Szeroki rozgłos w kraju i zagranicą zyskały jego projekty domu kultury dla Tarnowa oraz przykrycia Starego Miasta szklaną kopułą (szkic tego ostatniego projektu u góry).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:21:35
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html