To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  King Kong w Millennium   -   14/12/2005
Na ekrany kin wchodzi dziś KING KONG, nowy film Petera Jacksona. Trzykrotny zdobywca Oskara, którego trylogia Władca pierścieni tworzy już współczesny kanon kina, zrealizował własną wizję jednego z największych klasyków ekranu, filmu z roku 1933. To było największe marzenie tego reżysera. Czy udane ? Recenzenci mówią, że jak najbardziej. Teraz będą się o tym mogli przekonać również Tarnowianie. Od dziś KING KONG zagości w kinie Millennium. Dla inTARnautów mamy zaproszenie na jeden z weekendowych seansów filmu oraz grę komputerową na motywach filmu.

Ogloszenie
>

Przyjmując na siebie obowiązki reżysera, producenta i scenarzysty, Jackson podjął się trudnego zadania ponownego pokazania na ekranie historii, która stała się nieśmiertelna już w momencie swojej premiery tj. w 1933 roku. Wtedy właśnie poszukiwacze przygód i filmowcy, Merian C. Cooper i Ernest B. Schoedsack po raz pierwszy pokazali widzom gigantyczną małpę siedzącą na szczycie Empire State Building i starającą się uchronić swoją piękną towarzyszkę przed atakiem dwupłatowców. Jackson odświeża nieco tragiczną historię miłosną pięknej i bestii wzbogacając swój film o sporą dawkę akcji, przejmującą dozę humanizmu i oddaje do dyspozycji widzów King Konga będącego dziełem wielokrotnie nagradzanych Oskarem® specjalistów ds. efektów specjalnych z firm Weta Digital Ltd. i Weta Workshop Ltd.

King Kong jest spełnieniem marzeń reżysera, który zaadaptował najefektowniejsze elementy oryginału i doprowadził je do wizualnej perfekcji wykorzystując umiejętności świetnie dobranej obsady aktorskiej i ekipy realizacyjnej.

Czarno-biały film z 1933 roku zmienił życie młodego Nowozelandczyka, Petera Jacksona. Po raz pierwszy zobaczyłem King Konga w telewizji, kiedy miałem jakieś 8 lat. Zrobił na mnie olbrzymie wrażenie i zdecydowałem, że chcę zostać reżyserem. Pomyślałem, że chcę robić filmy. Właśnie takie jak King Kong - wspomina Jackson.

Wybór King Konga jako przepustki do świata filmu świadczy o olbrzymiej wyobraźni, jaką Jackson był obdarzony już jako dziecko. Film wytwórni RKO z 1933 roku, był majstersztykiem pod względem efektów wizualnych (animacja wykorzystująca zdjęcia poklatkowe, obrazy na szkle, makiety z bardzo szczegółowymi miniaturami). Podczas pierwszego okresu wyświetlania, film pobił rekordy oglądalności i zarobił dla pogrążonej w problemach finansowych wytwórni RKO ponad 1,75 mln USD. Film King Kong był z przerwami wyświetlany w kinach aż do lat 50-tych XX wieku.

Kulturowe znaczenie mitycznej opowieści, prawie 70 lat po premierze, przez cały czas pobudza wyobraźnię historyków, artystów i autorów.

Będąc już dojrzałym filmowcem, Jackson nareszcie był gotów, aby podjąć się realizacji King Konga. Oryginalny King Kong z 1933 roku jest moim ulubionym filmem. Właśnie dlatego zawsze pragnąłem zrobić jego remake. Pomyślałem, że ta wspaniała historia opowiedziana przy użyciu dostępnych dzisiaj technik, może okazać się czymś zachwycającym. Tak naprawdę, wydaje mi się, że realizuję King Konga po prostu jako fan, który chce zobaczyć tę opowieść na ekranie w zaawansowanej technologicznie wersji.
Ten niezwykle widowiskowy film z pewnością żadnego z widzów nie pozostawi obojętnym - zapewniają dystrybutorzy obrazu. W filmie udział wzięli m.in. : Naomi Watts, Jack Black , Adrien Brody , Andy Serkis , Thomas Kretschmann.

UWAGA !
Podwójne zaproszenie na jeden z niedzielnych seansów filmu powędruje do wylosowanego w sobotę 17 grudnia inTARnauty, który do tego dnia, do godziny 16.00, nadeśle nam zgłoszenie chęci obejrzenia tego filmu. Drugą losowaną wówczas nagrodą będzie też płyta z grą komputerową KING KONG.
E-listy należy nazwać w temacie wiadomości tytułem KING KONG - film lub KING KONG - gra (w zależności od tego, co chcecie otrzymać), podpisać i podać nr tel. kontaktowego a wszystko to wysłać na adres poczta@intarnet.pl . Losowanie zaproszeń - w sobotni wieczór, najpóźniej w niedzielę rano sprawdź swoją skrzynkę. Być może właśnie ty będziesz zwycięzcą!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:21:30
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html