To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Wigilia na Rynku   -   19/12/2005
Wydział Kultury UMT, Tarnowskie Centrum Kultury, Tarnowski Teatr, Targowiska Miejskie) serdecznie zapraszają 22 grudnia od godz.11.30 na WIGILIĘ NA RYNKU. W programie św. Mikołaj dla przedszkolaków, jasełka, żywa szopka, występy folklorystyczne, spektakl Teatru i poczęstunek. A na zakończenie koncert kolęd w wykonaniu "Świerczkowiaków" i Andrzeja Rybińskiego. Wstęp wolny.

Ogloszenie
>

Program Wigilii na Rynku:

* 11.30 - ŻYWA SZOPKA
* 12.00 - 13.30 - Spotkanie przedszkolaków z Świętym Mikołajem
* 14.00 -14.30 - Koncert kolęd kapeli „TARNOWSKIE FRANTY”
* 14.30 - 15.00 - Koncert kolęd kapeli „KUMOTRY”
* 14.00 - 15.00 - Poczęstunek Fundacji „KROMKA CHLEBA” - gorąca herbata i gorąca zupa
* 15.00 - Spotkanie z gośćmi i kolędnikami, rozdawanie sianka i „światełka pokoju”
* 15.30 -16.30 - Spektakl Tarnowskiego teatru „OPOWIEŚCI O WOLE I OŚLE” – Julek Superville w reżyserii Wojciecha Markiewicza z kolędami Jana Jakuba Należytego
* 16.40 - 17.10 - Koncert kolęd Zespołu pieśni i tańca „ŚWIERCZKOWIACY”
* ok. 17.20 - Koncert kolęd ANDRZEJA RYBIŃSKIEGO

Andrzej Rybiński swoją karierę artystyczną rozpoczął w latach siedemdziesiątych. Na początku grał razem z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch w zespole \"2 + 1\". Potem aż do roku 1981 grał w zespole Andrzej i Eliza, wspólne granie z Elizą Grochowiecką, Zbigniewem Hołdysem i bratem Jerzym, zaowocowało m.in. przebojami Czas relaksu, Czeka na nas świat czy Sześć lat po ślubie. Od roku 1981 Andrzej Rybiński występuje solo, odnosząc sukces na festiwalu Opole\'83 z piosenką Nie liczę godzin i lat, w tym samym czasie powstały również przeboje Nie płacz maleńka, Znajdę Cię, Za każdą cenę, które przez wiele tygodni gościły na listach przebojów.

Zespół pieśni i tańca ŚWIERCZKOWIACY - działa od czterdziestu lat. Jego historię tworzy przeszło 500 osób, sto miejsc w Polsce, gdzie odbyły się koncerty Świerczkowiaków. Powstanie Świerczkowiaków ma głębokie korzenie. Już w 1959 r. w Domu Kultury przy Zakładach Azotowych działała kapela ludowa prowadzona przez Józefa Bryndala. Powołanie zespołu pieśni i tańca było inicjatywą Jerzego Szawicy, ówczesnego kierownika Domu Kultury Zakładów Azotowych oraz utalentowanego muzyka - Kazimierza Ożgi. Pierwsze spotkania i próby odbyły się jesienią 1962 r. Obecnie choreografem zespołu jest Wiesława Hazuka, chórmistrzem - Eugeniusz Sitko, zaś kierownikiem artystycznym i muzycznym - Andrzej Radzik. Zespół Pieśni i Tańca \"Świerczkowiacy\" znany jest nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Koncertował m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Libii, Mołdawii, Turcji, Słowacji, Chorwacji, na Węgrzech, uczestniczył w wielu festiwalach zagranicznych.

Zespół KUMOTRY - rozpoczął swoją działalność zaraz po drugiej wojnie światowe. Jednak dopiero w 1957 roku przyjął swoja obecna nazwę występując w okresie Świąt Bożego Narodzenia jako zespół kolędniczy, a w pozostałe dni roku jako zespół folklorystyczny. W swoim repertuarze posiada wyszukane, zasłyszane i opracowane przyśpiewki regionu tarnowskiego. Zespół znany jest nie tylko w Tarnowie. Rokrocznie bierze udział w Korowodzie Kolędniczym w Krakowie oraz uczestniczy w Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Brał udział w wielu festiwalach, przeglądach i konkursach, również międzynarodowych. Gościł także na antenie radia i telewizji. Zespół doczekał się opracowania, pt. \"Kronika sercem pisana\", pióra ks. Władysława Chodora. Obecnie Zespół liczy 16 osób, w wieku od 16 do 74 lat. Założycielem zespołu był Mieczysław Gibała. Obecnie Kierownikiem Zespołu jest Stanisław Przybyło.

Opowieść o Wole i Ośle - to historia narodzin Chrystusa opowiedziana z perspektywy zwierząt. Pełna trafnych spostrzeżeń i ciepłego humoru, z wyraźnymi aluzjami do współczesności kreowanej przez ludzi zagubionych, którym nikt nie powiedział, że można zmienić się na lepsze. Będzie to powrót do czasów dzieciństwa, rodzinnego domu, ciepła, radości i gorących uczuć. Czasów, kiedy wszystko było możliwe. Za sprawą francuskiego autora Jullesa Superville\'a i śpiewającego poety Jana Jakuba Należytego powędrujemy przez gruzy nowoczesnego miasta na jego obrzeża, gdzie narodzi się Bóg. W szopie także Wół, Osioł, Krowa, którymi może być każdy z nas. \"Dzieciątko się śmieje, wiec miejmy nadzieje\" - jak mówi stara kolęda. Przedstawienie, z uniwersalnym przesłaniem skierowane jest dla młodzieży i dorosłych.

na zdjęciu fragment ubiegłorocznej Wigilii na Rynku
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:37:05
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html